klodnerovic klodnerovic komentáře u knih

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Musím konstatovat, že jsem lehce zklamaná. Těch pár chybek - vypadnutých písmenek bych byla s to přejít, ale těch momentů "Cože? Vždyť to nedává smysl." tam na můj vkus bylo až příliš. Přečtení nelituji, ale knihu pošlu dál.

28.07.2023 3 z 5

Básně pro děti: Jak se učil vítr číst Básně pro děti: Jak se učil vítr číst Michal Jareš

Zebří žebra, Bobří ocas, O dvanácti mě-mě-mě-mě-mě-mě-mě-mě-mě-mě-měsíčkách, Básnička o černé - ty mě oslovily nejvíce. Ty a ilustrace Antonína Sládka.

11.07.2023 4 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Z domácí knihovny nedám. Do knihovny dokoupím.
Rozhodně jsem nečetla naposledy.
Kniha se mi líbila po všech stránkách.

04.03.2023 5 z 5

Nepotopitelná Greta James Nepotopitelná Greta James Jennifer E. Smith

Nijak zvlášť objevný příběh, přesto dojemný a čtivý. A super název. S ohledem na to, že jde o příběh, který se odehrává na výletní lodi, a hlavní hrdinka je bojovnice.

24.01.2023 5 z 5

Safíroví ledňáčci a Glutaman Safíroví ledňáčci a Glutaman Bogdan Trojak

Vybroušené jako český granát určený k zasazení do zlatého prstýnku.
"Na zdejším tržišti prodávali své zboží příslušníci všech ras a národů. Tak zde bylo možné vidět snědé Marokánce, jak nabízejí solené kance, vedle nich stáli ve svých stáncích veselí bělozubí Pákistánci a prodávali karí v rancích, dále tu byli Rumuni, co prodávati rum umí, a nechyběl ani Eskymák, který nabízel rampouchy a mák." aneb když básník píše prózu :-).
Prostě jízda. Po všech stránkách. V matičce Prahe a na Řípu se dějí věci... A Glutaman? Koho v něm jenom vidím?

01.09.2022 5 z 5

Světlušky Světlušky Jan Maršíček

Vskutku jde o variaci na Broučky. Příběh není nijak zvlášť objevný, je tak trochu "budovatelský", ale jinak vcelku milý. Ilustrace jsou famózní. Podezřívala jsem z nich Karla Frantu. Nebyla jsem až tak vedle. Má je na svědomí jeho dcera Eva Frantová-Frühaufová.

28.01.2022 3 z 5

Světluška Glorie Světluška Glorie Susanne Weber

(SPOILER) Milé čtení, ale měla bych dvě ale. To, že se Glorie naučila létat, příběhu slouží, ale v reálu by se to fakt nestalo. A druhé ale - jména. Podivný mišmaš: Glorie, Gustav, Lilly Belle, Jenda, Žorž. Ale to je asi důsledek překladu. Nicméně, drobné nedostatky dostatečně kompenzují krásné ilustrace.

11.08.2021 3 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Komentář č. 2 - méně lichotivý, výhradně ke knihařině!
Když se nám rozpadl první výtisk - asi po třetí výpůjčce - vyreklamovali jsme ho, když jsem dnes zjistila, že se rozpadl i ten vyreklamovaný - asi po třetí výpůjčce - na ... štvalo mě to, a to značně!

09.07.2021 4 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Nejsem si úplně jistá tím, jestli to v životě takhle chodí, ale nevadilo by mi, kdyby to tak chodilo. To by bylo tááák hezký, kdyby se nakonec všichni zachovali rozumně. A ta vůně dálek, ty zkazky o korzárech a Pacôme! Ach. Za mě nejlepší autorčina knížka :-).

12.05.2021 5 z 5

Štika Majdalenka a duhový míč Štika Majdalenka a duhový míč Jan Opatřil

Příběhů s podobným poselstvím jsem četla už mraky, po této stránce kniha objevná není, ale ty ilustrace! Ty jsou! :-).

24.03.2021 3 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

Tahle knížka má jedinou chybu - je příliš krátká.

11.02.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Po přečtení Šarlatána mám chuť sáhnout po dalších, možná poněkud víc faktografických knihách, o Janu Mikuláškovi a ... vynadat tomu, kdo má na svědomí "vazbu". Chápu, dnes se drtivá knížek lepí, ale! "faktměštvekdyžseknížkarozpadnepodruhémotevření" :-(.

05.10.2020 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

V zajetí zimy jsem četla na doporučení. Nejsem zklamaná, ale ani zvlášť nadšená.
Příliš mnoho postav, příliš mnoho vypravěčů, nedostatečné členění textu, příliš popisů, příliš naznačeného, málo vysvětleného. Nedostalo se mi odpovědí na otázky, které mě v průběhu čtení napadaly, ale ... líbila se mi TA atmosféra a byli mi sympatičtí hlavní hrdinové, a to i ti záporní :D.

23.05.2020 4 z 5

Výchova jako dobrodružství - To se v té Přírodní škole učíte na stromech? Výchova jako dobrodružství - To se v té Přírodní škole učíte na stromech? František Tichý

Nejsem ani pedagog, ani rodič, ale s dětmi tu a tam pracuji a knihu jsem dostala (přímo od autora, mimochem), tak jsem si jí přečetla. Času, který jsem tomu věnovala, nelituji. Jednak ho nebylo mnoho, jde o knihu, která se čte sama, jednak šlo o dobrou investici. Chvílemi jsem měla dojem, že tím, že jsem se dala do čtení této knihy, jsem zároveň nasedla na horskou dráhu jménem emoce. Ne jednou mi bylo líto, že jsem neměla možnost stát se přírodoškolákem, tu a tam jsem se i zasmála, ale, a to především, jsem žasla. V jednom kuse. Pan Tichý a jeho kolegové se vydali delší, ale o to náročnější cestou, jak se u nás říká, ale dobrovolně a ve víře, že ponese plody. To, že tomu tak je, je závěr, ke kterému dojde snad každý, kdo si tuto knihu přečte, a každý, kdo se s panem Tichým a jeho žáky setká. Nepatří totiž k těm, co kážou vodu a pijí víno. Káže být opravdový a je opravdový. Opravdu ;-).

10.05.2019 5 z 5

Učitel dějepisu Učitel dějepisu Tereza Brdečková

Máte-li dvě hoďky k dobru, přečtěte si. Stojí to za to. Ač jde "o další z románů o tom, jak to bylo za komunistů", není "tuctový". Nastiňuje, jakou paseku to - a tím to, myslím komunismus - udělalo v rodinách a v hlavách dětí. Pravda byla dvojí. Ta, kterou slyšely ve škole, a ta, kterou slyšely doma. Co byla pravda? No, a mimo jiné kniha řeší, jaké důsledky sebou tato paseka nesla. Pobyt v Praze-Bohnicích atd. atd. Takže … za mě dobrý. Teda, pominu-li to, že jsem se občas ztrácela v časových rovinách. Aron Kamen je hrdina, se kterým bych se dokázala ztotožnit. Je hrdina nehrdina :-).

18.08.2018 4 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Příběh: 1/2
Rozuzlení: 1
Forma: 3, ne-li 3/4 - Proč? Protože mě na ní cosi značně iritovalo. Co přesně, asi nedokážu popsat. S největší pravděpodobností ale kombinace bezdůvodně se opakujících popisů situací, prapodivného způsobu jak se přiblížit čtenáři - "Představte si, … počínaje, ne moc zdařilým vylíčením studentské duše končíc - a chyb. Pravopisných i jiných. Některé z těchto nedostatků Ikar odstranit nemohl, některé ano, takže … dobrý :-).
Heather a Jack mě ale bavili. Hlavně teda Jack a jeho pohled na svět a postoj ke knihám :-).

29.07.2018 3 z 5

Půďáci ze staré školy Půďáci ze staré školy Milan Valenta

Knihomura, díky za inspiraci! :-)

16.03.2018

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Označuji jako přečtené, byť jsem nedočetla ... Rozhodně ale ne pro to, že by se mi kniha nelíbila. Špatné načasování. Snad to dopadne příště.

25.08.2017

Děkuji Bohu, že mi nedal vyrůst ze slabosti pro dětské knihy. Kdyby se tak stalo, nepoznala bych Justýnku a jejího asistenčního jednorožce a ani by mě to nemrzelo, protože bych nevěděla, že by mě to mrzet mohlo a mělo. Proč? Protože Justýnka je zkrátka skvělá. Je jí asi tak sedm let, nejvíce si počte v atlasech a trpí akutním nedostatkem fantazie. Naštěstí má ale starostlivou maminku, které není o krok. Což je její jediné štěstí, neboť lékárna ve Fialkové ulici, kde jí má vyzvednout předepsané medikamenty, se nachází na opačném konci města. Proč? No, přeci proto, aby si to maminka užila se vším všudy. Z lékárny si totiž odvádí asistenčního jednorožce, jehož hříva a ocas hrají všemi barvami duhy. Ale což!? Ať si lidé myslí, co chtějí. Hlavně, když Justýnce pomůže, že!? Víc už ale neprozradím, protože s touhle miloučkou, na krásné ilustrace bohatou knížkou se jistě budete chtít seznámit sami ;-).

05.06.2017 5 z 5

Hledá se hvězda Hledá se hvězda Lenka Brodecká

Pokud se na knihu Hledá se hvězda teprve chystáš, dál nečti.
Příběh o hledání hvězdy, která vlastně hvězdou vůbec nebyla, o kašpárkovi, který nebyl kašpárkem, o knížeti, který nebyl knížetem, princezně, co se jmenovala Princezna, a poněkud netečném králi Vaškovi, tak to tu ještě nebylo. Stejně tak jako tu ještě nebyla dobrodružná pohádková detektivka pro princezny. Přečetla bych si další. Obzvlášť pokud by byla z dílny paní Brodecké. Hledá se hvězda předčila mé očekávání. Nabídla mi vše, co jsem si od ní slibovala: chvíle, kdy jsem společně s hlavními hrdiny prožívala dobrodružství, chvíle, kdy jsem si říkala „Šmankote, to je ale pohádka!“, uspokojení z toho, že detektiv v utajení zůstal (poměrně dlouho) v utajení, i chvíle, kdy jsem musela uznat, že se jedná o detektivku pro princezny. I když … skoro bych řekla, že by si ji mohli přečíst, a to i s chutí, i kluci. Výjevy z bitvy by se jim jistě líbily. Stejně tak jako by se jim líbilo pátrání po hvězdě, co nebyla hvězdou ;-).

22.05.2017 5 z 5