KKlara KKlara komentáře u knih

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

To, ze byl partnerem - manzelem vypravecky Hemingway, jsem nakonec prilis nevnimala. Pro me to byl velmi bolavy milostny pribeh. Byla to krasna a ctiva kniha, velmi poutavy byl i popis prostredi a tehdejsich vztahu obecne.

04.01.2013 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Velmi čtivě napsané, zajímavé téma. Doporučuji.

25.12.2012 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Děj knihy mi velmi připomínal Padesát odstínů šedi: mladá holka, bohatý muž, problém z minulosti, který je stále nakousáván a nikdy nedořečen, neustálé ukončování... Sexu je v knize požehnaně a není špatně popsaný ;-) Jinak mi ale děj přišel velmi slabý...

25.12.2012 3 z 5

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Na můj vkus až příliš ... snové? Ale možná mi to jen nesedlo do nálady.

04.12.2012 3 z 5

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Nenáročné, ale pěkně se to četlo. Jen ze začátku jsem se hodně ztrácela v množství postav.

04.12.2012 4 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Za mě to byla nejlepší kniha Formanové. Přečetla jsem ji jedním dechem. Byla neveselá, až tíživá, v hlavě se mi rojily útržky z dětství. Ostatní knihy Formanové se mi také líbily, ale byly "jen" o vztazích. Tahle mi přišla hlubší. A zanechala ve mně dojem, který po dočtení knihy miluju - prostě na ni musím myslet.

26.11.2012 5 z 5

Sex, smrt a manželství Sex, smrt a manželství Jon Øystein Flink

Naprosto nečekaný závěr. Jak se mi ale kniha ze začátku líbila, tak to šlo rychle dolů.

12.11.2012 3 z 5

Trojdílné plavky Trojdílné plavky Martina Formanová

Nic narocneho, ale precetla jsem ji za den. Nektere veci me donutily se zamyslet...

29.10.2012 4 z 5

Medojedky Medojedky Robert Ruark

dlouho jsem se do knihy nemohla dostat, ale nakonec me bavila. I kdyz bych ji nedoporucila, zas tak dobra nebyla.

29.10.2012 3 z 5

Strach vzlétnout Strach vzlétnout Erica Jong

Kniha mi prisla velmi nudna, ani jsem ji nedocetla.

29.10.2012 odpad!

Zády k sobě Zády k sobě Julia Franck

Byla to moc hezka kniha, i kdyz Polednici nepredcila ani zdaleka. Tema bylo zajimave - o povalecnem Nemecku, budovani Berlinske zdi a formovani socialisticke NDR tolik knih neni. Dej ale nebyl nijak strhujici. Kniha mela zajimave napsane dialogy.

07.08.2012 2 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Chvíli mi trvalo se dostat do příběhu. Chce to trochu jiné rozpoložení, knihu nepovažuji za vhodnou do pražské tramvaje, ale spíš ji číst v klidu, mít čas se i zamyslet. Byla to krásná kniha.

19.07.2012 5 z 5

Daniela Daniela Stephen Weeks

Kniha byla hezky napsaná, příběh byl čtivý, nutil číst dál a dál. Ačkoliv ji napsal Brit, je až neskutečné, jak má zmapovanou Prahu za 2. sv. války... Navíc je poutavý příběh lásky k prostitutce, pohled na válku vojáka německé armády (i když Ukrajince). Pouze mě zklamal závěr. Byl až příliš otevřený. Spíš bych řekla utnutý. V části z Prahy jsem nabyla dojmu, že hrdina v bytě bydlí s ukrytými Židy, autor se k tomu stále vracel, ale vyústění to nemělo žádné. Kniha končí slovy "konec prvního dílu", druhý nebyl vydán. Předpokládám však, že podle informací z obálky druhý díl na první přímo navazovat nebude. Informace o vydání druhého dílu vydavatel neposkytnul.

19.07.2012 4 z 5

Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti Přátelé, milenci a jiné nerozvážnosti Fiona Neill

Kniha se velmi dobře četla, ale ničím mě neobohatila. Je to takové prázdninové čtení. Je hezky napsaná, i jsem se těšila, až ji vezmu zase do ruky, ale nic z ní ve mně nezůstalo.

10.07.2012 5 z 5

Asistent generální ředitelky Asistent generální ředitelky Jakub Roland

Nic moc náročného, ale velmi čtivé. Vhodné na dovolenou, ale moc neobohatí.

10.07.2012 2 z 5

Arabka Arabka Alicia Erian

Moc se mi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem.

04.06.2012 5 z 5

Facka Facka Christos Tsiolkas

Kniha se mi velmi velmi líbila: čtivá, téma dětských trestů je velmi aktuální a ještě lepší bylo, že to nakonec o té facce až tak moc nebylo... Spíš bych řekla o manželství, nevěře, manželských krizích, vlastních snech a jejich (ne)naplnění.

13.03.2012 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

přečetla jsem ji jedním dechem. Líbil se mi ten styl, jakým byla napsaná. Děj měl spád, nebyl rozvláčnělý, a přitom neztrácel na určité poetice... Moc hezká knížka. A smutná.

23.11.2011 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sarah Waters

Ze začátku jsem se moc neorientovala v množství jmen a celkově mě příběh nějak extra neoslnil, ale četla jsem dál... Ve třetině až polovině se ale kniha rozjede a od půlky jsem se už nemohla odtrhnout :-)

23.11.2011 5 z 5

Deník ctihodné prostitutky Deník ctihodné prostitutky Chrysiida Dimoulidou

ze začátku mě to hodně bavilo, ale tak poslední třetina už mě skoro nudila...

16.10.2011 2 z 5