kimberli11 kimberli11 komentáře u knih

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Moc se mi to líbilo. Do hlavní hrdinky jsem se dokázala v pár okamžicích vžít a chápat přesně co tím myslí. :DD Celá myšlenka knížky je opravdu moc hezká.

Láska je v lidském životě potřeba, ale nemusí to být jen ta romantická.

Platonická láska je úplně stejně validní a stejně potřeba.

S kým byste potom řešili když vás partner/partnerka naštve? :DD

02.02.2024 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Ach, tahle série. Opravdu jsem jí byla unesena. Christopher Paolini je pro mě velmi inspirativním spisovatelem. Safira s Eragonem uletěli opravdu dlouhou cestu a mě skutečně nadchlo ji společně s nimi absolvovat. Jak se z patnáctiletého chlapce a dračího mláděte stal Stínovrah, a dokonce i Královrah (po nevlastním bratrovi ;) ❤️) a ze Safiry hrdinka všech draků, opravdu fascinující vývoj postav a výborná stavba světů. Skutečně geniální série, na kterou jsem opravdu ráda narazila. Zamilovala jsem si Eragona a Safiru, Rorana, Broma, Aryu, Murtagha s Trnem (ke kterým se v této knize má láska ještě prohloubila) a další postavy. Opravdu mi tohle vše bude moct chybět. Určitě se musím podívat na další Paoliniho díla. Velmi tuto sérii doporučuji.

15.12.2020 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Dědička ohně mě nebavila, Královna stínů ano a tahle zase ne. Upřímně mě přestává úplně zajímat, co se děje s Aelin a Rowanem. Hrozně moc stránek jsem přeskočila, protože se příběh táhl a nepřišel mi vůbec poutavý. Těším se však na Věž úsvitu, která je aspoň o postavě, která mě stále zajímá a je moje oblíbená; Chaolovi. ♥

23.01.2020 3 z 5

Howlův putující zámek Howlův putující zámek Diana Wynne Jones

Jako malá a i teď jsem milovala Zámek v oblacích jako film a když jsem si přečetla tuhle knihu, zjistila jsem jak úžasný a jiný typ chemie mají hlavní postavy. Námět je skvělý a Howl i v této jeho sobecké a drama stránce má místečko v mém srdci. Tuhle knížku jsem si moc užila a vřele ji doporučuji.

12.10.2022 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Vážně série, kterou jsem četla snad úplně nejdéle. :D Mám ji hodně ráda a určitě si ji jednou přečtu znovu a s tím obrovským množstvím plottwistů. :DD Tahle knížka mi připomněla, proč mám Skleněný trůn tak ráda a mám radost, že jsem tuto sérii konečně přečetla. Konec se mi hodně líbil a mám radost, že moje oblíbené postavy dostaly dobrý konec. Dokonce jsem se konečně začala zase zajímat o Aelin s Rowanem. :D (Každopádně Jeřáb je pořád strašnej překlad. xD)

05.04.2021 5 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

(SPOILER) Knihu jsem četla v angličtině a zprvu chci říct, jak nádherně autorka píše. Opravdu, skutečně moc krásný styl psaní, určitě si jen právě kvůli tomu musím přečíst i Circé.

Tahle knížka je nádherná. Většinu knihy prožíváte s Patem a vidíte, jak prožívá celý svůj život s princem Achillesem a jak jsou šťastní a nevinní. (Jen Achillova matka byla lehce homofóbní).

Pak přijde konec knihy, Achillese válka dost změní, ale Patroclus ho i přes to nemiluje méně.

Patroclova smrt mě zlomila společně s Achillesem, buleli jsme oba. Potom bylo hrozný jak spal dobu s jeho mrtvým tělem. Bože. Už jsem vážně emočně nemohla.

Ale ten konec. TTT Achilluv syn byl v knize pár stránek a už jsem ho nenáviděla. Thetis jsem téměř odpustila za všechna ta hrozná slova a činy tím, že je konečně nechala být spolu a napsala Patrocla k Achillovi.

Skutečně nádherná knížka. Zlomila mě. Smekám.

13.11.2023 4 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Musím říct, že jsem do té knihy šla s tím, že vlastně o ní nevím vůbec nic. A hrozně příjemně mě překvapila originálním námětem, chytrým a příjemným humorem a samozřejmě postavami. A ten konec byl tak neskutečně roztomilý mezi Hugem a Wallasem. Úplně se rozplývám. :DD TT

13.11.2023 4 z 5

Orange. Kniha sedmá Orange. Kniha sedmá Ichigo Takano

Tahle série byla nádherná. Jak krásné, citlivé přátelství zobrazovala. Brečela jsem u ní, to nebylo možný nebrečet. Jsem ráda, že Kakeru žije alespoň v jedné realitě.

29.03.2024 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Moc krásný. V nějakých věcech jsou Nick a Charlie trošku podobní mně a mojí přítelkyni, u tohohle dílu jsem se trochu rozbrečela. Budu se snažit jako se snaží Charlie...:,)

07.09.2021 5 z 5

Případ losangeleské sériové vraždy B. B. Případ losangeleské sériové vraždy B. B. Cugumi Óba (p)

Opravdu příjemně mě překvapila. Čekala jsem, že se mi bude líbit, Nisio Isin je autorem úžasné anime série, která je moje nejoblíbenější, ale že napíše tak skvělou detektivku. Nevím, jestli jsem jen já tak pitomá, ale tu zápletku jsem skutečně nečekala. Navíc jsem si musela dát jednu s druhou dohromady, abych to ke konci vůbec pochopila, ale moje reakce byla: Wow, just wow. Skutečně jsem z této novely nadšená. Postavy jsou všechny výborné a skvěle se to čte, přečetla jsem ji jedním dechem. Opravdu jsem z ní byla a stále jsem nadšená.

12.04.2021 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Úžasná série, bude mi opravdu moc chybět. Začátek téhle knížky se pro mě vlekl, ale poté se to skutečně rozjelo tak, že mě to nechalo v němém aw. A ten konec...skutečně perfektní, jsem i ráda, že nám autor dal tolik prostoru na přemýšlení. Doufám, že bude psát další knížky a stejně tak skvělé, jako jednu z mých nejoblíbenějších sérii vůbec; Divotvůrce.

21.09.2020 5 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Začátek s jejím dětstvím mě opravdu bavil a bylo rozhodně zajímavé, ale od poloviny už jsem přeskakovala stránky, což není u mě dobré znamení. :D Musím však říct, že rozhodně originální...xD

09.07.2020 3 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Já téhle sérii opravdu nemám co vytknout. Opravdu výborně se čte, zase jsem se po dlouhé době opravdu zamilovala do série. A vážně miluji ten rivalský/bratrský vztah Reichise a Kellena, jsem ráda, že se na konci vrátil.

08.11.2019 5 z 5