KikiBookSpirit KikiBookSpirit komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Člověk by řekl, že s takovouhle bichlí si chvíli pobude, ale najednou ji má dočtenou a ani neví, kdy se to stalo! Tak moc je to dobré...

16.01.2023

Kirké Kirké Madeline Miller

Byla tam spousta silných myšlenek a mně tato knížka připadala feministická - v tom dobrém smyslu slova. Myslím, že pro milovníky řecké mytologie je toto čtení dokonalou volbou a zalíbí se i mnohým těm, kteří k řeckým pověstem a bájím nemají nijaký zvláštní vztah. Moc se mi líbí, jak spousta slavných příběhů byla ucelena v jednom.

11.03.2023 4 z 5

V životech loutek V životech loutek TJ Klune (p)

Velmi zvláštní kniha, krásně napsaná. Její nejsilnější stránkou podle mého názoru jsou postavy. Spíš než kvůli příběhu samotnému jsem chtěla otáčet stránky hlavně kvůli těm postavám, Ramba jsem si absolutně zamilovala, já si snad budu muset koupit robotický vysavač i domů (a pojmenuju ho Rambo!). Skvěle napsané postavy se postarají o to, aby se čtenář pořádně zasmál, navzdory hořkosladkému příběhu. Málokdy se setkávám s tak vtipným smyslem pro humor, jako v této knize. Co mi naopak nesedlo byla romantická linka. A ať je konec knihy, jaký je, chovám k němu úctu.

12.07.2023 4 z 5

Božská tajemství Jajanek Božská tajemství Jajanek Rebecca Wells

Nádherná knížka o životě, o vztahu matky a dcery, o přátelství. I když je v ní mnoho temných míst, přesto ve výsledku pohladí po duši. Určitě jsem ji nečetla naposledy. Budu jí všem doporučovat.

23.04.2023 5 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Tohle je jedna z knížek, co čtenáře vtáhne a nepustí, nutí ho číst dál a dál a je těžké se od ní odtrhnout. Je tam hodně akce, hodně nečekaných zvratů, výborné postavy, tempo je nemilosrdně rychlé, nenechá čtenáře spočinout ani vydechnout a i když jste si řekli, že už půjdete něco dělat, tak nakonec stejně rozečtete další kapitolu a pak další.

30.06.2023 5 z 5

Legenda o Podkinovi Jednooušku Legenda o Podkinovi Jednooušku Kieran Larwood

To byla jízda! Pro děti, kteří v budoucnu budou milovníky Hobita a Pána prstenů. A pak třeba i pro nás dospělé milovníky Tolkiena :)

21.06.2023 5 z 5

Žalm pro divostrojné Žalm pro divostrojné Becky Chambers (p)

Útulné, plné naděje a klidu. Pokud má vypadat budoucnost lidstva takhle, tak se moc těším. Nejsem zatím moc velký fanda robotů, ale Hnízdo bylo opravdu sympatické a celkově to pojetí se mi líbilo, takže zrovna v tomto případě i ti roboti byli super.

10.05.2023 5 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Tuhle nádhernou knížku si čas od času musím vždy přečíst znova. Popisy měsíčního údolí jsou tak kouzelné, že hltám každé slůvko. Je to knížka, kterou ráda daruji i ostatním a krásně se čte malým i velkým.

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Tahle knížka je zábavná a útulná, přesně jako Gilmorova děvčata. Svižný a osvěžující styl psaní Lauren Graham je dle mého názoru naprosto jedinečný a já si na něm užívám právě to, že se nebere vážně, i když se jedná třeba o vážnou věc. Na hlavní hrdince se mi líbí, že není dokonalá a inspiruje k tomu brát život s lehkostí. A autorčiny obrázky v diáři jsem si nesmírně užívala!

Knížku jsem četla v originále, tedy nemám zkušenost s českým překladem. V originále byla (za mě) okouzlující :)

Raquel: Víc než výstřih Raquel: Víc než výstřih Jo Raquel Tejada

Jako když si povídáte s mamkou, kamarádkou, tetičkou, setrou nebo babičkou o ženských věcech, které se týkají všeho možného, od duševních záležitostí až třeba po vychytávky na téma ' jak být stále hezká a mít šmrnc '. Je to taková intimní ženská zpověď a já jsem z toho cítila upřímnost.

08.12.2023 4 z 5

Tajemství Libosadu Tajemství Libosadu Petr Hudec

Kouzelný a moc milý příběh s nádhernými ilustracemi. Užila jsem si ho i jako dospělá a myslím, že jsem ho nečetla naposledy.

13.06.2023 5 z 5

Star Trek – Klasické příběhy 01/2 Star Trek – Klasické příběhy 01/2 James Blish

Seriál jsem neviděla, protože mě neláká kvůli těm zastaralým efektům. Ale tyhlety povídky! Ty jsou návykové a já je mám moc ráda.

12.02.2023 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Tohle pohladí po duši každého introverta. Vždy zaručeně zlepší náladu! Můžu tou knížečkou listovat pořád dokola.

11.02.2023 5 z 5

Moudrost delfínů Moudrost delfínů Ilona Selke

Nenápadná, ale zrovna pro mě velmi důležitá knížka prodchnutá havajským sluncem, mořem, delfíny, vegetariánským jídlem, cestováním a dalším. Dle mého jejím nejdůležitějším poselstvím je aktivní imaginace. Tahle tenká, pozitivní, prozářená knížka mě dokázala nadchnout pro cvičení aktivní imaginace v každodenním životě (i když je to náročné, asi tak, jako když si řeknete, že každý den budete chodit běhat - a pak se vám nechce se zvednout z gauče).

Bez ohledu na to, v co věříte a v co ne, tahle knížka vás bude ponoukat k tomu, abyste více žili svůj život, uchopili ho a vedli tam, kam chcete a abyste si ho užívali! Prostředí Havaje na vás dýchne létem a teplem.

A delfíni, ti snad nikdy nepřestanou fascinovat! V knížce se o nich dozvíte zajímavé věci. Já ty stvoření miluju :)