Kiki_ Kiki_ komentáře u knih

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Autorka patří k mým oblíbeným, její knihy jsem vždy přečetla jedním dechem, ale tady to nějak nešlo. Nemohla jsem se začíst. Trochu nerozumím tomu vysokému hodnocení.

28.09.2021

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tento typ literatury většinou nečtu, ale od autorky už jsem přečetla Hanu, Tiché roky a Hotýlek. Pohodové čtení. Ale tohle bylo něco jiného. Přišlo mi to, jako kdybych četla Třeštíkovou, dobře se to čte, jednoduchý styl, ale o čem to vlastně je?

08.06.2021 2 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Nikdy jsem nechápala co na tom všichni mají. Už dávno jsem se chtěla podívat na seriál, ale řekla jsem si, že nejdřív kniha. Konečně mám dost času na to, abych se začetla, jenže ani po 100 stránkách to není ono. Nějak jsem se ztratila v postavách. A prostě mě to nebavilo. Takže se dobrovolně řadím k těm, pro které tato kniha není. Bohužel

26.02.2021

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Kniha, která má 250 stran a tolik kapitol? Nějak se mi to nezdálo, pak jsem to ocenila, několikrát si můžete říct ještě jednu a jdu ????. Občas jsem se trochu ztrácela v časové linii a narazila i na pár chyb, ale pěkně se mi to četlo. Bohužel, kniha až moc přesně vystihuje, jak to tu funguje...

19.09.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje druha a posledni kniha od Trestikove.
Potrebovala jsem neco nenarocneho na prejezdy do prace, tohle to dokonale splnilo. Moje mozkova kapacita neni schopna ocenit genialitu autorcina psani. Romany pro zeny nejsou pro me, asi jsem trosku narocnejsi ctenar.

31.12.2018 odpad!

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knihu jsem si pujcila z knihovny, nejakou chvili doma lezela, tak jsem se nad ni slitovala. Po par stranach jsem ji zase zavrela. Co to ma jako byt? Dalsi hloupy roman pro pitome zenske? Prosim at alespon u me zustane navzdy nedoctena.

30.12.2018 odpad!

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

S touto knihou jsem se trapila dost dlouho, na konec jsem to dotahla na 200 stran a pak uz ji musela opravdu odlozit. Pro me to byla nudna kniha o nicem.

30.12.2018

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Pozor spoiler! A teď už je to váš problém.

Zajímavý nápad, propojení světů a hlavně osobnost babičky, jen pro mě trochu nečtivé zpracování, trošku víc. Říkala jsem si, proč má kniha tak nízké hodnocení (měla v době, kdy jsem ji začala číst).
Několikrát jsem si připadala jako, kdybych četla Třeštíkovou a trochu jsem se ztrácela ve vztazích, v tom jak se všichni znají, kdo ke komu patří, jak se poznali, kdo co ví...
Ale s knížkou jsem to nevzdala a občas to něco zachránilo:
Dospělí jsou obecně vzato lidi a lidi jsou obecně vzato pitomci. A člověk by se měl snažit žít tak, aby se na téhle pomyslné stupnici co nejvíce přiblížil k pólu neblbců.

Člověk si přeje být milován. Nesplní-li se mu to, chce být obdivován, a nesplní-li se mu ani to, chce být obáván, v dalším případě nenáviděn a proklínán.

A mohlo to skončit mnohem dřív.

07.11.2018 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

V práci, při noční pauze, jsem se nudila a tak jsem napsala kamarádovi, jestli by nevěděl o nějaké knížce, která by mě po dlouhé době vážně zaujala a dorazilo mi tohle. Přečteno jsem měla během chvíle, i když jsem měla volno, četla jsem třeba do 1 do rána. To už se mi dlouho nestalo. Některé pasáže mi doslova braly dech. Určitě doporučuji.

22.10.2018 5 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Dle databáze moje přečtená kniha číslo 500. První díl se mi líbil, druhý už byl horší a u tohohle mi trvalo strašně dlouho, než jsem ho přelouskala.

03.09.2018 2 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Saturnin pro me ma jistou citovou hodnotu, takze jsem z noveho pokracovani nebyla prilis nadsena. Knihu jsem si prala k Vanocum, ale dostalo se na ni az ted a musim rict, ze me prijemne prekvapila. Tak jasne, neni to ono, originalu se nic nevyrovna, ale ma to neco do sebe. Prijemne cteni, po dlouhe dobe kniha, kterou jsem mela prectenou temer hned.

01.08.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

S jistotou můžu říci, že už si tuto knihu nikdy dobrovolně nepřečtu. Jo, sice se to hezky čte, ale pokud knihu čtete s odstupem několika dnů, ztratíte přehled o tom, kdo kam a ke komu vlastně patří a na poslední stránce si řeknete: Tak a o čem to tedy vlastně bylo....?

27.02.2018 1 z 5