KikaTeeBee KikaTeeBee komentáře u knih

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Karolová vyzrává, to teda musím uznat. Kniha od knihy vždy o krůček dopředu. V téhle je docela znát, že autorka je doktorka (ale nechci vám vyzrazovat pointu), parádně propracovaný příběh a moc mě baví, že má české reálie, na ty nejsem v podobných knihách vůbec zvyklá. Těším se na další knihu!!! Už to bude?! :)

03.03.2023 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Odbočka je pro mě opravdu velmi důstojnou poctou a následovnicí Blair Witch. Hutná atmosféra, dokonale vystavěné napětí a děj, který parádně sviští. Knihu jsem naprosto neplánovaně zhltla během jednoho dne, a to jsem do ní původně chtěla jen nahlédnout a přečíst si pár řádků jako ochutnávku. Díky za vynikající čtenářský zážitek!

23.02.2022 5 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Mám ráda české thrillery, ale tohle je za mě objev desetiletí! Prosím, ať z toho někdo udělá film nebo minisérii, u četby jsem ty scény přímo viděla. Bavila mě neučesaná mluva teenagerů (konečně kniha, kde si náctiletí nepovídají stylem: "Ach, tak to jsem na to opravdu zvědavý!" :))) a parádně zvládnuté charaktery. Čte se to úplně samo, i když člověk musí být pozorný, autor si trochu hraje a zadarmo vám nic nedá! :)

21.06.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Nejlepší thriller, který jsem od Thillieze četla! Pandemie navazuje na Atomku a Strach (ale jde číst i samostatně) a je skoro neuvěřitelné, že ji Thilliez napsal už před pár lety. Do naší současné reality se trefil tak dobře, až z toho opravdu mrazí...

04.03.2021 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Nová vyšetřovatelka! Žena! Nádherně popsané reálie! Španělské! Vrah! (Skoro) umělec! Minier ve své nejlepší formě. Je potřeba něco dodávat? Ne.

23.11.2022 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Boooooožííííí! Dokonale vystavěný příběh, kdy čtete něco, a ono to třeba nemusí úplně znamenat to, co si představujete... Tyhle hry autora se čtenářem miluju a tady to frčí od první do poslední stránky. Dávejte bacha na každé slovo, každý detail, ať na konci víte, na které straně vlastně stojíte. Ale... nechcete být ve skutečnosti na té druhé....?!

03.03.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Březinu miluju. A po jeho nové knize ještě o trochu víc. Zajímavá detektivka s tolik oblíbenými českými reáliemi a fascinujícími ponory do minulosti, která pomáhá rozplétat záhady současnosti. Po knihách Na kopci a Polednice zase jedna z autorových ještě lepších knih :) Neskutečně čtivé.
Jen si dovolím rýpnout do těch názvů – Nalezení, Mizení, Promlčení... trochu moc abstraktní, řekla bych – a romány pak trochu splývají do sebe.

11.10.2022 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Tak Grangého miluju! Samozřejmě! Ale Snoubenky....? Je ještě něco víc než "miluju"??? Thriller z předválečného Berlína, hutná atmosféra, úplně ty kožené kabáty v potemnělých ulicích vidím. Parádní sonda do minulosti, ale thriller nic neztratil ze své ostrosti, naopak – pro mě naprosto geniální propojení žánru a tématu. Užila jsem si každé slovo.

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Paráda! Konečně nový Thilliez. Co jsem se načekala!!! Román od románu vyzrálejší, rafinovanější, ostřejší a nemilosrdnější. A pozor, vypadá to, že už se chystá ten slibovaný paralelní román. Takže zase věc, na kterou budu netrpělivě čekat!!!

25.05.2022 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Václav Rybář

Konečně kniha, která parádně mapuje všechny myslitelné hollywoodské blockbustery – prostě všechny moje hrdé filmové lásky i všechny moje guilty pleasures na jednom místě, super okomentované, dobře vyzdrojované, jo, tohle mě prostě baví. Dá se číst na přeskáčku po heslech, ale přistihla jsem se, že to čtu jako klasickou knihu. A je to napínavější a napínavější!

13.12.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Nicolas Lebel

Lebel je nová hvězda francouzského thrilleru – už to tady zaznělo, zkrátka třetí král do společnosti Francka Thillieze a Bernarda Miniera. Už se těším na další!!!

Říše Říše Izabela Michlian Straková

Naprosto dokonalý mix Otčiny a 1984, ovšem se ženskou hrdinkou – sen? Myslela jsem, že ano a že jen můj, ale v téhle knize se proměnil v realitu!!! Semlelo mě to, úplně stejně jako hlavní postavu, nemohla jsem se odtrhnout. Asi jsem se zamilovala do autorky a jdu si přečíst její další knihy!

15.06.2022 5 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Tak tohle byla jízda! Stylově naprosto vyzrálá věc, noirovka jak vystřižená z černobílého filmu, děj se odvíjí noc za nocí a vy jen z koutků stránek nesměle sledujete, co postavy čeká dál. Osud vládne, cigaretový kouř se líně válí a ve městě tam na severu to v noci zatraceně dobře žije!!!

06.04.2022 5 z 5

QualityLand QualityLand Marc-Uwe Kling

Zajímavá vize naší budoucnosti... Chvílemi mi trochu mrzl úsměv na tváři z toho, jak blízko už téhle představě ve skutečnosti jsme. Ale ta směska porouchanců z podzemí mě bavila moc! Bylo to milé...

12.03.2021 5 z 5

Tajemství čínské kočičky Tajemství čínské kočičky Alexandra Hrouzková

Tohle se Alex opravdu povedlo! Milé příběhy z jejího života doplněné psychologickými cvičeími – prostě takový malý ponor pod povrch života. Čtivě, žensky, vtipně a dojemně. Díky:)

31.08.2022 5 z 5

Zabiju tě pro pár stovek: Vražedný životopis Ivana Roubala Zabiju tě pro pár stovek: Vražedný životopis Ivana Roubala Ondřej Krotil

Knihu jsem přečetla jedním dechem – není moc dlouhá, ale přináší naprosto vyčerpávající přehled Roubalově kauze. Ačkoli je vrah už dávno mrtvý, zdá se, že jeho případ ještě stále žije, v knížce jsou popsány nové stopy a autor pokládá dost znepokojivé otázky...

29.08.2022 5 z 5

Malý a velký Mefisto Malý a velký Mefisto Fan Vavřincová (p)

Jééé! Nové vydání mé milované srdcovky! Fan a její detektivky jsou zkrátka zážitek – byla to naše Agatha Christie. I když v tomto případě se tedy neví, zda to napsala ona... Ale je to tak dobré, že bych si tipla, že za tím opravdu stála. A odhalení vraha? Bomba!!!

14.06.2022 5 z 5

Sárí a džíny Sárí a džíny Petra Špindlerová

Tak nádherný a otevřený vhled do vlastní jógové praxe a vlastně celé jógové cesty životem jsem ještě nečetla. Mile a osobitě napsáno, navíc doplněno praktickými cvičeními. Jsem jogínka a děkuji za každou podobně povedenou knihu (a že jich je poměrně málo), ale troufám si říct, že kniha osloví i úplné jógové začátečníky. Petra Špindlerová je tou pravou průvodkyní. Děkuji.

26.05.2022 5 z 5

Příběh lásky Příběh lásky Jan Budař

Takový český Malý princ – a na konci mě Jan Budař úplně dostal!

02.12.2021 5 z 5

Leopolda Bumbáce největší tajemství Leopolda Bumbáce největší tajemství Jan Budař

Pohlazení po duši, smějete se, zaslzíte – parádní příběh pro dospělé a moc milá pohádka pro děti.

02.12.2021 5 z 5