Malý a velký Mefisto

Malý a velký Mefisto https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493850/bmid_maly-a-velky-mefisto-7Zv-493850.jpg 4 16 8

Stará dobrá česká detektivka. Pár lidí v uzavřeném prostoru, jeden mrtvý, kdo je vrah? Věřte, že pátrání po pachateli v klasické české detektivce vás bude bavit a jeho odhalení vás přinejmenším hodně zaskočí… Novela, kterou před osmdesáti lety při jediném jejím vydání podepsala Fan Vavřincová, aby pak o jejím skutečném autorovi až do své smrti jen a jen mlžila, vás bude napínat, dokud nebudete znát odpovědi na všechny své otázky.... celý text

Domanovak
14.02.2023 3 z 5

Občas trochu křečovitá snaha o humor, ale dá se to zvládnout

harena
30.10.2022 5 z 5

Můžu chválit stejně, jako čtenáři přede mnou. Humoristická, roztomilá detektivka, plná nádherných květnatých výrazů. No, napadlo by vás třeba:
"Veřeje se rozjizvily a zvenčí zazívala tma stejně hrozná, jako byla uvnitř."
Ač tu bylo jen šest zúčastněných, stejně jsem vraha neuhodla. Napínavé, úsměvné a milé čtení.

saez
30.09.2022 5 z 5

To byl balzám na mou staromilskou dušičku. Ta překrásná čeština, ty nádherné slovní přestřelky...a ještě ta záhadná nejasnost autorství. Psala to Fan? Nepsala to Fan?

cukrovka
19.09.2022 5 z 5

Super detektivní čtení. Humor, dedukce, čeština plná zastaralých výrazů.

mikika
15.08.2022 4 z 5

roztomilá detektivka, kterou úplně vidím před sebou jako černobílý film. však také byla napsaná ve 40.letech, je plná květnatých obratů a řadu zastaralých termínů jsem si musela dohledat - co je forman do nosu?

kolacky
07.08.2022 4 z 5

I když se neví, kdo je autorem, na Fan Vavřincovou by ten text náramně seděl!

KikaTeeBee
14.06.2022 5 z 5

Jééé! Nové vydání mé milované srdcovky! Fan a její detektivky jsou zkrátka zážitek – byla to naše Agatha Christie. I když v tomto případě se tedy neví, zda to napsala ona... Ale je to tak dobré, že bych si tipla, že za tím opravdu stála. A odhalení vraha? Bomba!!!

felia
15.05.2017 4 z 5

Jsem asi jeden z mála, komu se líbí knihy Fan Vavřincové. Sedí mi její humor, a proto se mi její knihy příjemně čtou.

Kniha Malý a velký Mefisto je v