KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Moc pěkná kniha.

21.04.2014

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Knihu jsem četla na střední škole a docela mi pomohla pochopit některé ekonomické pojmy a velmi zábavnou formou.

18.04.2014

Hotel Hotel Arthur Hailey

knihu jsem četla před lety, byla to první kniha od tohoto autora a byla jsem jí úplně okouzlená. Možná že dnes by mi to také přišlo rozvláčné, ale to spíš přináší naše uspěchaná doba.

18.04.2014 3 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Zajímavě sestavená kniha, skvělý nápad. Ale hlavně první příběh mi moc neseděl. Lidé v té době jistě mnohem víc spoléhali na intuici a i některé historické okamžiky si autorka pravděpodobně přizpůsobila svým představám.

18.04.2014 3 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Také vzpomínám na období, kdy jsem tuto celou sérii hltala, sháněla další díly. Tento první díl mám z jiné edice s ilustracemi od p. Buriana a ty jeho kresby podnítili mou fantazii pro celou sérii.

18.04.2014 5 z 5

Tajemná síla slova Tajemná síla slova Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Úžasná kniha, hra se slovy, příběh. Doporučoval ji Jaroslav Dušek a nezklamala mi. Měli bychom se tak jako on zamýšlet na smyslem slov a jít do hloubky.

14.04.2014

Jádro knihy je úžasné, funguje to tak, jak autorka popisuje. Kniha je z mého pohledu napsána zdlouhavě, stále se informace opakují, na konci kapitoly se ještě shrnují. Buď autorka počítá s tím, že jsme natvrdlé nebo je to její rozvláčnělý styl. Kurz nebo knihy českých autorek je lepší.

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Opravdu kniha na pochopení, jak škodíme sobě a ostatním svým egem.

Tvoje dítě jako šance pro tebe Tvoje dítě jako šance pro tebe Zdeňka Jordánová

Opravdu moudrá kniha pro každého rodiče, pro pochopení a uchopení "problému".

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Mám naprosto stejnou zkušenost, pokaždé tam objevím ještě něco dalšího a dojde mi další souvislost.

Jak na šikanu Jak na šikanu Pavel Říčan

Výborná kniha, myslím si, že každý učitel a asi i rodič by měl mít o tomto tématu správné informace a hlavně vědět co dělat. Kniha je velmi praktická.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Mě to zdlouhavé nepřipadá, je potřeba tomu opravdu porozumět a zpracovat, dostat to pod kůži, vzít to za své, aby s tím člověk mohl pracovat a i tak to nejde hned. Není to jen o těch větách, ale o změně postoje. doporučuji i jejich kurzy.

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Osobně si myslím, že by tato kniha měla být povinnou četbou pro každého rodiče.

Marťanský dopoledník Marťanský dopoledník Jindřiška Černíková

Úžasná kniha, dokonce mě kdysi evokovala k tomu, že jsem psala do Svazu spisovatelů dopis pro tuto autorku, abych jí poděkovala.

25.03.2014 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Myslím, že se to tak jeví díky současným rozšířeným fantastickým filmům, ale před těmi čtyřiceti lety to tak podle mne nebylo.

23.03.2014 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Je neuvěřitelně aktuální stále. Byla a jsem z ní uchvácena, ale chce to dobrý překlad. Má ve své knihovně poměrně nedávný překlad - Labyrint světa a ráj srdce v jazyku 21. století z nakladatelství "Poutníkova četba".

Sensei ze Šambaly III Sensei ze Šambaly III Anastasia Novych

Děkuji za stručný obsah. Postoj Ahrimana a seznamování se z jeho filosofií byl pro mě tak deprimující, že jsem zatím nebyla schopna knihu dočíst. Toto je pro mě posílení a budu pokračovat.

Sensei ze Šambaly I Sensei ze Šambaly I Anastasia Novych

Moc se mi líbila. Je plná moudrostí, informací a seznamuje a nekriticky srovnává různá učení, víry a hlavní životní filosofie.

Proč se říká 222x Proč se říká 222x Stanislava Kovářová

Mám starší vydání této knihy (předpokládám, neboť zde není žádný popis). U mé knihy je napsán ještě otazník. Proč se říká? A jedná se o rovných 100 rčení a úsloví. Cituji: "Dopadli jste někdy jako "sedláci u Chlumce?" nebo máte doma "Agiášův chlév?" Víte od kdy "vedou všechny cesty do Říma?"
Také tuto knihu vydalo nakladatelství ALDA v Olomouci v roce 1994 a ISBN 80-85600-31-5

22.03.2014

Kocour Vavřinec a jeho přátelé Kocour Vavřinec a jeho přátelé Dagmar Lhotová

Také mám z mého dětství tuto knihu a i když ji chybí přední strana a začátek prvního příběhu, mám ji schovanou i pro svá vnoučata.

22.03.2014