KetrinZel

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Já žasnu z komentářů, které zde jsou. Vždyť to není kniha, ale SCÉNÁŘ a ještě k tomu pracovní verze. Musí tam být přímá řeč a děje se tam také moc nevejde. Viděl jste někdo tu divadelní hru? Vždyť zde srovnáváte nesrovnatelné!!!
Já jsem tedy asi na rozdíl od ostatních neočekávala žádný senzační příběh. Moc mile mi překvapila návaznost i dozrání hrdinů především v rodiče.
Bohužel lidé nechápou (jak tady čtu), že se nejedná o KNIHU, ale o scénář a stále se to snaží zařadit do série. Ale nestojí to vedle sebe.

31.05.2017

Marcelka z horMarcelka z horVěra Keilová

Kniha pro ty co hledají duchovní pravdu a cestu k sobě. I když se to tam nikde nepíše, přijde mi určitá návaznost na díla Tomášových, M.Foučkové, Maharišiho - ale mnohem jednodušeji a srozumitelněji pro konzumního českého člověka, aby se někam posunul.

03.08.2016

AljaškaAljaškaJack London

Moc pěkné příběhy. Trochu mi vzaly iluzi z mládí o romantice Aljašky a období Zlaté horečky. Reálně vykreslné drsné žití. Převypravovala jsem dětem a moc se jim také líbily.

11.05.2016

Ten lidský světTen lidský světJosef Šuráň

Velmi dobře se čte. I autor sám vysvětluje, proč vlastně knihu napsal. Je mi to sympatické. Žádné tlachání, ale podstatné informace a hlavně souvislosti. Pro mladé lidi, kteří nezažili nic z toho o čem píše je to dobrá kniha k utvoření si názoru a hlavně přehledu.

16.04.2016

Školák Kája Mařík 1. dílŠkolák Kája Mařík 1. dílF. Háj (pseudonym)

Všechny knížky o Kájovi jsem přečetla a byla to moje oblíbená četba. Vzbuzovala u mě velkou chuť k jídlu, takže jsem měla vždy tajnou druhou večeři. Naštěstí to na mě nebylo nikdy vidět. Kájovi vděčím za moc.

11.04.2016

Já jsemJá jsemMarta Foučková

Tato kniha mi před lety, když vyšla velmi ovlivnila i její autorka. Bylo to mé první setkání s duchovnem. Chystám se jí přečíst znovu, jak na mě bude působit s odstupem času. Tenkrát jsem byla nadšená.

Ženské klenotyŽenské klenotyMaitreyi D. Piontek

Knihu jsem nakonec ani nedočetla. I konkrétní rady jsou vlastně nekonkrétní. Moc divná!!! Dala jsem jí z domu pryč. Jsou tam asi zářiče. Zajímal by mi názor i někoho dalšího, třeba i soukromě.

13.03.2016

Noc s ďáblemNoc s ďáblemVáclav Gruber

Dobře napsaný neotřepaný příběh. Zajímavá zápletka, nebudu nic prozrazovat.

Poselství pro Kmen mnoha barevPoselství pro Kmen mnoha barevKiesha Crowther

Opravdu úžasná kniha, pohlazení a potěšení pro ženskou a jak jsem slyšela i pro mužskou duši.
Díky ní mi vše do sebe lépe zapadá i v kontextu s naší Zemí. Tato kniha osovuje naše srdce, nikoli intelekt.

Ženské klenotyŽenské klenotyMaitreyi D. Piontek

Naštěstí kniha není dlouhá, ale informace jsou rozvláčněné, nekonkrétní, dokola se opakující. Přijde mi to psáno americkým stylem - mnoho omáčky, že podstata v tom zanikne. Navíc se mi nelíbí její kritika všem různým terapeutům, kteří pomáhají ženám hledat samy sebe. Čekala jsem něco zcela jiného, ale ještě nemám dočteno.

29.01.2016

Obrazy z dějin národa českéhoObrazy z dějin národa českéhoVladislav Vančura

Já tedy zase na rozdíl od Jaryna....mě lákal hlavně název. Ale na každé stránce násilí, intriky. Pro mne rozhodně ne pohlazení po duši. Takže je mi líto, ale nedočetla jsem též.

27.01.2016

Digitální pevnostDigitální pevnostDan Brown

Mě se to líbilo již od začátku. Naopak nemám ráda, když se děj rozjede příliš rychle.

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněJiří Jilík

Velmi dobře se to čte. Moc zajímavé téma o kterém jsem před přečtením neměla tušení.

24.01.2016

Čarovná moc rostlin - Mé setkání s léčivou silou přírodyČarovná moc rostlin - Mé setkání s léčivou silou přírodyWolf-Dieter Storl

Také mi tato kniha nakopla k návratu ke svému bývalému koníčku - bylinaření.

Čarodějná medicínaČarodějná medicínaWolf-Dieter Storl

Doporučuji všem, kteří mají rádi rostliny a dějiny. Je to opravdu barvitý průřez kulturou a vývojem společností v různých zemích a různých dobách. Zajímavý náhled na vývoj křesťanství a procesy s čarodějnicemi. V poslední části jsou dokonce rozebírána umělecká díla (obrazy, rytiny), která znázorňují "čarodějnice". Celou dobu, po ketrou jsem knihu četla, jsem si pokládala různé otázky i o tom, v čem se naše doba liší nebo se snad neliší. A kdo je vlastně čarodějnice? Kdo dal vlastně tomuto názvu ten hanlivý až zlý podtext. Není to jen žena, která ovlivňuje děj kolem sebe a protože tomu druzí nerozumí, tak ji přisuzují čarodějnou moc. Ráda s někým povedu diskuzi na toto téma. Zajímá mi Váš názor.

24.01.2016

Zasvěcení : Příběh mladé ženy úvodem do mystiky andských IndiánůZasvěcení : Příběh mladé ženy úvodem do mystiky andských IndiánůElizabeth Jenkins

Výborná kniha, ale nejdde ji číst ani jako cestopis. Pomalu každou stránku je třeba nechat působit.

24.01.2016

Soumrak bohů - Severské mýty a bájeSoumrak bohů - Severské mýty a bájeHelena Kadečková

Moc se mi nelíbila, asi jsem čekala víc.

03.06.2015

Poutník – Mágův deníkPoutník – Mágův deníkPaulo Coelho

Báječná kniha, plná inspirace a praktických rad.

03.06.2015

Přírodní léčba boreliózyPřírodní léčba boreliózyWolf-Dieter Storl

úžasná kniha, která tuto nemoc staví do kulturně-historického rámce a dívá se na ni z mnoha úhlů. Není to pouze návod, co a jak, ale také proč. Nalévá do žil optimismus a radost ze života. Ostatně jako všechny jeho knihy.

04.05.2015

Malvína z BretaněMalvína z BretaněJerome Klapka Jerome

Komentáře zde mne podnítily k tomu, abych knihu sehnala a přečetla. Hlavně kvůli rozporuplné Malvíně. Viděla jsem pohádku natočenou podle ní a je báječná a zcela pochopitelná, jmenuje se trochu jinak tuším O víle Malvíně. Hraje Lucie Vondráčková a také pan Somr.

04.05.2015

Quo vadisQuo vadisHenryk Sienkiewicz

Když jsem si přečetla, že patří mezi nejčtivější klasické knihy, tak jsem se dívala na komentáře. Pamatuji se, když jsem ho v mládí začala číst, tak mi právě odradilo množství pro mne neznámých výrazů. Ale jak tu čtu komentáře, tak s odstupem let se do ní opět dám a uvidím..........

21.04.2015

SouvislostiSouvislostiZdeňka Jordánová

Moc prima, nezklamala, jako žádná z knih p.Jordánové.

28.12.2014

Jan, černý proutníkJan, černý proutníkZdeněk Šmíd

Také se mi tato kniha moc líbila a všechna místa o kterých píše jsem chtěla navštívit a pak skutečně navštívila a představovala si, jak to asi bylo.

27.12.2014

Jak je vidět, každý máme jiný vkus. Já jsem milovala řeckou mytologii. Poslední dobou jsem se začala zajímat o sever, probírám se encyklopediemi a hledám k tomuto tématu knihy, ale tahle mi nějak nejde přečíst, nebaví mi a stále ji odkládám. Takže ji ještě stále nemám dočtenu.

17.12.2014

Etikoterapie - záhada života a smrtiEtikoterapie - záhada života a smrtiCtibor Bezděk

Úžasná kniha, etika - morálka a její nedodržování s dopadem na naše fyzično. I když si neuvědomujeme přímo, že se nechováme správně, tak hluboko v srdci v naší podstatě to víme. Dnes už je o tomto tématu napsáno mnoho knih. Ale před panem Ctiborem Bezděkem smekám.

21.11.2014

Jonášův průvodce zdravou kuchyníJonášův průvodce zdravou kuchyníJosef Jonáš

V dnešní době je již asi překonaná a zmizela v záplavě jiných kuchařek, ale v době svého vydání byla obrovským pomocníkem pro všechny, kteří hledali alternativní směry a své zdraví vzali do svých rukou.

16.11.2014

Přírodní léčba pro ženyPřírodní léčba pro ženyJosef Jonáš

Svého času jedna z nej knížek o ženách, ženství, léčení.

16.11.2014

O svém životě si rozhodujeme samiO svém životě si rozhodujeme samiMiroslava Holoubková

Úžasná kniha s konkrétním návodem. Jen lenoch říká, že mu nic nepomůže. Je třeba trpělivě, krůček po krůčku, hledat sám sebe a být vůči sobě opravdový - nelhat si.

16.11.2014

Planeta tří sluncíPlaneta tří sluncíVladimír Babula

Také to byla jedna z mojich prvních sci-fi knížek. Pasáž o Xaverikovi, jak sedí na bedně a cpe se bombóny mi utkvěla v paměti. Ale také to, že sovětští-ruští kosmonauté byli ti správní a ty ze západu kuli pikle. Ale jinak jsem byla úplně nadšená.

15.11.2014

Soudní řízení na EpsíSoudní řízení na EpsíRichard Hans Wilhelm Funk

Knihu jsem četla před 25 lety, ale dodnes se pamatuji, jak moc se mi tenkrát líbila.

15.11.2014