KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Sensei ze Šambaly IV Sensei ze Šambaly IV Anastasia Novych

Velmi obsáhlá, na mě působila až depresivně. To, co je zde rozepisováno se dá vlastně shrnout do pár vět. ...vše kolem je faleš, ale my máme svobodnou volbu...........jiná rada tam není. K čemu mi je vědět všechny ty nepravdy do podrobností, když normální člověk nemá šanci si ani tyto info ověřit.

24.10.2014

Posvátné číslo a původ civilizace Posvátné číslo a původ civilizace Richard Heath

Pro mě, jako pro ženu nematematického zaměření, je to velmi náročná kniha. Ani jsem ji celou nebyla schopna přečíst. Ale myslím, že pro člověka, který se v těchto pojmech vyzná bude úžasná. Věnuji ji jako dárek kamarádovi o kterém si myslím, že se vyzná a pak napíši znovu.

24.10.2014

Když žirafa tančí s vlkem - Čtyři kroky k nenásilné komunikaci Když žirafa tančí s vlkem - Čtyři kroky k nenásilné komunikaci Serena Rust

Kniha je bezva, ale vše to chce názorné ukázky a praxi, aby to nevypadalo nenásilně. Má to svůj vývoj. Doporučuji kurzy Zkušeností k respektování p. Dobešové, tam se to opravdu člověk vyzkouší, natrénuje a má na čem stavět. Nejsou to jen přečtená vyumělkovaná slova.

24.06.2014

Proměny lásky Proměny lásky Věra Adlová

Moje nejoblíbenější kniha mládí. Myslím, že paní Adlová velmi citlivě převyprávěla některé krásné pověsti.

06.06.2014 5 z 5

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Doporučila bych všem rodičům, aby povzbudili své děti i pro jiné vánoční zážitky.

27.05.2014

Rytíř smutné postavy Rytíř smutné postavy František Kožík

Pamatuji se, jak mi tato kniha nadchla a četla jsem pak od pana Kožíka další knihy.

27.05.2014

Praktická homeopatie Praktická homeopatie Jiří Janča

Určitě výborná kniha pro toho, kdo se nebojí připravovat si léčivo sám.

18.05.2014

Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Jiří Janča

Myslím si, že z takové knihy by se mělo čerpat při výuce o zdraví. Aby už děti chápaly, že mají své zdraví ve svých rukách.

Libuše a Přemysl Libuše a Přemysl Eduard Štorch

zajímavé a jinak podané zpracování naší pověsti. Na rozdíl od vyprávění pana Jiráska mi přijde pravděpodobnější.

18.05.2014 5 z 5

Sensei ze Šambaly IV Sensei ze Šambaly IV Anastasia Novych

Kniha je, tak jako předešlé velmi zajímavá a přínosná. Nicméně má přes 400 stran a je nabitá informacemi, které se nadají jen tak "zhltnout". Je to studijní materiál pro hloubavé a zvídavé, není to na půjčení z knihovny a do určitého data dočíst.

18.05.2014

Zajímavá kniha. Dost náročná na představivost a znalosti.

17.05.2014

Montespaniáda Montespaniáda Kateřina Tučková

Do knihy jsem se pustila, protože se mi moc líbily Žitkovské bohyně. Nemohu říci, že by tato kniha byla špatná, ale rozhodně to není můj šálek kávy. Pěkně, snad i vtipně napsané, ale mým názorům na život velmi vzdálené. Na rozdíl od "Bohyní" bez jakékoli hloubky.

17.05.2014

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Věděla jsem, co budu číst a předčilo to moje očekávání. Velmi pěkně napsané, čtivé až mystické.

17.05.2014 5 z 5

Kruhy v obilí: 2 - posvátná geometrie a poselství matky země Kruhy v obilí: 2 - posvátná geometrie a poselství matky země Eckhard Weber

Bezva kniha opravdu nejen o kruzích, pro lidi, kteří nehledají jen senzaci, ale zajímají je seriózní alternativní názory, souvislosti.

15.05.2014 3 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Pro mě nejlepší kniha této autorky. Také obdivuji spojení historie s sci-fi.

23.04.2014 5 z 5

Pravidla se změnila Pravidla se změnila Zdeněk Jirotka

Pěkné oddychové povídky, vhodná četba k vodě. Je mi u toho moc líto, že pan Jirotka napsal tak málo knih. Jeho Saturnin je ale nepřekonatelný.

23.04.2014 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Když jsem si četla jiné komentáře, tak se budu opakovat. Základní myšlenka je skvělá a lidé by si toho měli být vědomi. To, jak myslíme, se nám odráží v životě. Je to zpracované v mnoha knihách a není to žádné tajemství. Tato kniha je opravdu nakopávač, pro ty, co to ještě nevěděli, ale musí jít dál. Navíc americký způsob opakování hlavních myšlenek (asi jsou natvrdlí) a rozvláčnělost nám Čechům příliš nevyhovuje.

Síla je ve vás Síla je ve vás Louise L. Hay

Úžasná kniha na podporu sebevědomí.

21.04.2014

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Jsem překvapena z komentářů, protože já jsem tuto knihu nebyla schopna ani dočíst. Ty intriky, nesmyslnost a falešnost jednání. Spíš jsem to odložila kvůli obsahu nikoli kvůli kvalitě díla.

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Opravdu chápu proč se používá rčení "Tady je to jako v Kocourkově".