Když žirafa tančí s vlkem - Čtyři kroky k nenásilné komunikaci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Představte si, že jste naštvaní na svého partnera, ale dokážete to vyjádřit tak, aby to pochopil a necítil se napadený... Nebo vám váš partner něco vyčítá a vy pochopíte, co potřebuje, aniž byste se cítili ublížení... Srozumitelná kniha Když žirafa tančí s vlkem vás seznamuje se základními kroky k úspěšné komunikaci, při níž se mohou všichni cítit jako vítězové a potřeby všech zúčastněných jsou stejně cenné, a díky tomu probíhá komunikace v duchu vcítění se a porozumění namísto prosazování se a pravdy za každou cenu. Základem metody je nenásilná komunikace Marshalla Rosenberga, který je po světě známý jako mediátor a již několik let velmi úspěšně propaguje své průkopnické názory také v Německu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86427/kdyz-zirafa-tanci-s--86427.jpg 3.26
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Anag
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Když žirafa tančí s vlkem - Čtyři kroky k nenásilné komunikaci

Přidat komentář
Lucie8888
01.03.2017

Dobrý den,

Nevíte náhodou někdo kde bych tuhle knížku mohla sehnat? V knihkupectvích kde jsem byla ji už nemají. Kdyby se někdo našel, kdo ji má doma a nepotřebuje, tak ráda odkoupím. Děkuji Lucie

Vesmich
02.02.2017

Nenásilná komunikace vyžaduje především zvládnutí umělého jazyka. To je na ní nejtěžší. Autorka se podělila o vlastní zkušenost, že jí šly snáz používat nenásilné uši, než nenásilný jazyk. To je z textu patrné a rovněž je patrné, že její nadšení je mnohem mohutnější, než její dovednosti. Porozumět druhému, co chce vlastně říct, co se za jeho sdělením skrývá, tedy umění naslouchat, je jedna část vyjednávání. Umět vyjádřit přesně, co chci já, aniž kohokoliv zraňuji, dráždím a ještě se doberu i nějakého praktičtějšího cíle, než je pouhé sdílení, je ta druhá. A ta vyžaduje dlouhý trénink a velkou komunikační praxi. Často opakované oznamování "jsem frustrovaná.....potřebuji bezpečí...soucit....", druhou stranu k nenásilné komunikaci rozhodně nepřivede a takhle se to prostě nedělá. Někoho to možná překvapí, ale lidé nepobíhají po světe pro to, aby naplňovali naše potřeby a vyslechli jejich dlouhé seznamy. Témeř neuvěřitelný je návod, kdy se váš partner divá na televizi, vám to z jakéhosi neznámého důvodu vadí a místo doporučení "měl by ses méně dívat na televizi, je to povrchní..." mu sdělíme:" jsem frustrovaná a ráda bych s tebou prožívala něco úžasného...pojďme dnes večer na houslový koncert..." Inu, snad se jednalo o žert. Taková hubená knížečka by mohla mit význam jedině tehdy, kdyby obsahovala zcela konkrétní komunikační návody, přesné, efektivní, POUŽITELNÉ umělé věty pro různé situace. To neobsahuje.


LuckyMB
12.07.2015

krátká, ale výstižná a srozumitelná kniha. Doporučuji

KetrinZel
24.06.2014

Kniha je bezva, ale vše to chce názorné ukázky a praxi, aby to nevypadalo nenásilně. Má to svůj vývoj. Doporučuji kurzy Zkušeností k respektování p. Dobešové, tam se to opravdu člověk vyzkouší, natrénuje a má na čem stavět. Nejsou to jen přečtená vyumělkovaná slova.

Danafantom
24.01.2013

Je to spíše ochutnávka a návnada na kurzy nenásilné komunikace, ale o základ metody se s námi autorka přece jen podělila. Je to o vcítění se jak do sebe, tak do druhého. Co se vlastně skrývá za vyslovenými slovy - jaké pocity a potřeby. Nemůžu si pomoct, ale všchny knížky, které jsem zatím o komunikaci četla, nabízejí takové ty divné věty, kterými máte odpovídat, vůbec si neumím představit v praxi, že bych něco tak násilně sešroubovaného dokázala zarecitovat. Na knížce se mi líbily obrázky, ty byly opravdu povedené.

saly
17.10.2012

Příjemnou formou s vtipem popsané způsoby tzv. nenásilné komunikace.

Doporučujeme

Pět jazyků lásky
Pět jazyků lásky
Humorné příhody očima odvážného otce
Humorné příhody očima odvážného otce
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Jak drahé je zdarma?
Jak drahé je zdarma?

Štítky

komunikace (verbální), dorozumívání

Autor knihy

Serena Rust
německá

Kniha Když žirafa tančí s vlkem - Čtyři kroky k nenásilné komunikaci je v

Právě čtených2x
Přečtených11x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce1x
Chystám se číst4x
Chci si koupit2x