KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Když jsem si přečetla, že patří mezi nejčtivější klasické knihy, tak jsem se dívala na komentáře. Pamatuji se, když jsem ho v mládí začala číst, tak mi právě odradilo množství pro mne neznámých výrazů. Ale jak tu čtu komentáře, tak s odstupem let se do ní opět dám a uvidím..........

21.04.2015

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Moc prima, nezklamala, jako žádná z knih p.Jordánové.

28.12.2014

Jan, černý proutník Jan, černý proutník Zdeněk Šmíd

Také se mi tato kniha moc líbila a všechna místa o kterých píše jsem chtěla navštívit a pak skutečně navštívila a představovala si, jak to asi bylo.

27.12.2014 3 z 5

Soumrak bohů - Severské mýty a báje Soumrak bohů - Severské mýty a báje Helena Kadečková

Jak je vidět, každý máme jiný vkus. Já jsem milovala řeckou mytologii. Poslední dobou jsem se začala zajímat o sever, probírám se encyklopediemi a hledám k tomuto tématu knihy, ale tahle mi nějak nejde přečíst, nebaví mi a stále ji odkládám. Takže ji ještě stále nemám dočtenu.

17.12.2014

Etikoterapie - záhada života a smrti Etikoterapie - záhada života a smrti Ctibor Bezděk

Úžasná kniha, etika - morálka a její nedodržování s dopadem na naše fyzično. I když si neuvědomujeme přímo, že se nechováme správně, tak hluboko v srdci v naší podstatě to víme. Dnes už je o tomto tématu napsáno mnoho knih. Ale před panem Ctiborem Bezděkem smekám.

21.11.2014 5 z 5

Jonášův průvodce zdravou kuchyní Jonášův průvodce zdravou kuchyní Josef Jonáš

V dnešní době je již asi překonaná a zmizela v záplavě jiných kuchařek, ale v době svého vydání byla obrovským pomocníkem pro všechny, kteří hledali alternativní směry a své zdraví vzali do svých rukou.

Přírodní léčba pro ženy Přírodní léčba pro ženy Josef Jonáš

Svého času jedna z nej knížek o ženách, ženství, léčení.

16.11.2014 5 z 5

O svém životě si rozhodujeme sami O svém životě si rozhodujeme sami Miroslava Holoubková

Úžasná kniha s konkrétním návodem. Jen lenoch říká, že mu nic nepomůže. Je třeba trpělivě, krůček po krůčku, hledat sám sebe a být vůči sobě opravdový - nelhat si.

Planeta tří sluncí Planeta tří sluncí Vladimír Babula

Také to byla jedna z mojich prvních sci-fi knížek. Pasáž o Xaverikovi, jak sedí na bedně a cpe se bombóny mi utkvěla v paměti. Ale také to, že sovětští-ruští kosmonauté byli ti správní a ty ze západu kuli pikle. Ale jinak jsem byla úplně nadšená.

15.11.2014

Soudní řízení na Epsí Soudní řízení na Epsí Richard Hans Wilhelm Funk

Knihu jsem četla před 25 lety, ale dodnes se pamatuji, jak moc se mi tenkrát líbila.

15.11.2014 5 z 5

Bohové a bohyně starověkých civilizací Bohové a bohyně starověkých civilizací Leon Ashworth

Docela pěkná encyklopedie k doplnění vizuální představy ke knize p.Kadlečkové "Soumrak bohů:Severské mýty a báje". Pak je ještě jedna velká Encyklopedie, která je mnohem podrobnější, ale je abecední, takže už musí čtenář vědět, co hledá.

06.11.2014

Tajné politické společnosti svazek 1.: Ilumináti, karbonáři, děkabristé Tajné politické společnosti svazek 1.: Ilumináti, karbonáři, děkabristé Eugen Lennhoff

Spíš prolistováno, moc obsáhlé.

06.11.2014

Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Dějiny české mystiky - Legenda Karel Weinfurter (1. díl) Josef Sanitrák

Zajímavé, byly to také lidé a ne ikony.

06.11.2014

Mýty a fakta o potopě světa Mýty a fakta o potopě světa Alexandr Michajlovič Kondratov

Dnes již překonaná kniha, navíc byla poplatná režimu.

02.11.2014

Muž v zástěře Muž v zástěře Achille Gregor

Jedna z knih, které mi doprovází celý můj dospělácký život. Vtipná a prima recepty.

02.11.2014

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Tuto knihu jsem četla jako první po slabikáři. Milovala jsem jí ještě dřív, než jsem uměla číst, protože v ní byly ilustrace od Zd.Buriana. Je pokladem v mé knihovně. To své vydání jsem zde ani nenašla.

31.10.2014 5 z 5

Pohádky severního větru Pohádky severního větru Dagmar Findová

Moc pěkné pohádky, které oslovují naši duši. Je třeba vnímat, co je za tím.

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Nijak mi nezaujala, vůbec jsem se nemohla začíst. Přestože bylo léto, volno a času dost, tak to nešlo číst. Jinak mám knihy tohoto autora moc ráda.

Z krajin soumraku Z krajin soumraku Arthur Conan Doyle

Knihy o Sherlockovi mám moc ráda, toto mi moc nenadchlo.

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Úžasná kniha. Vše víme, ale ....proč to neděláme? On nám na to odpovídá......naše kyselé obličeje, pochybnosti, nevíra..........notorické lenochy to opravdu může nakopnout. Autor nazývá věci pravými jmény a nebere si servítky. Pro ty, co jsou na cestě, je to velká posila.

27.10.2014 5 z 5