Tajné politické společnosti svazek 1.: Ilumináti, karbonáři, děkabristé

Tajné politické společnosti svazek 1.: Ilumináti, karbonáři, děkabristé https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127271/bmid_tajne-politicke-spolecnosti-svazek--mV5-127271.jpg 4 1 2

Podrobné dějiny několika tajných společností, které v 18.-20. stol. výraznou měrou ovlivnily dění v německých a italských zemích, v Rusku a na Balkáně.

Kozel
15.12.2015 4 z 5

Lennhoffovy Tajné společnosti u nás vyšly ve třicátých letech a druhý pokus zjevně skončil pouze u prvního svazku. Je to škoda, protože přes veškerou krásu staré češtiny, je tohle téma natolik zajímavé i pro současníky, že by si zasloužilo nové zpracování, a hlavně Lennhoffovým stěžejním "oborem" jsou zednáři. Nicméně nevadí, já jsem hodně spokojen, protože důvodem, proč jsem po knize sáhl, byli "moji" milí Ilumináti, na jejichž obranu se vždycky stavím.

Obsahem je kniha na fakta skutečně obsáhlá a podrobná, což někdy může vést k menší ztrátě soustředění na jména a činy. Svým pojetím však nabízí pohled na tři významné tajné společnosti, z nichž dvě byly politicky zaměřené (karbonáři, děkabristé) a jedna spíš filozoficky (ilumináti). Ale abych příliš nevyzrazoval. Lennhoff se svou téměř 90 let starou prací představuje (v tomto vydání) portrét třech spolků, jejichž "tajné" založení jim ušilo oděv složený především z mýtů, fám a představ, které bohužel přežívají i dnes.

KetrinZel
06.11.2014

Spíš prolistováno, moc obsáhlé.

tajná společenství konspirace konspirační teorie Ilumináti děkabristé

Eugen Lennhoff
rakouská, 1891 - 1944
1931  82%Svobodní zednáři
1997  80%Tajné politické společnosti svazek 1.: Ilumináti, karbonáři, děkabristé
1932  100%Tajné politické společnosti
1938  0%Posledních pět hodin Rakouska

Kniha Tajné politické společnosti svazek 1.: Ilumináti, karbonáři, děkabristé je v