Kessetra Kessetra komentáře u knih

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Je to velmi čtivá knížka. Hledání indicií je rozhodně napínavé a příběh má logiku. Oceňuji, že se tam stále něco děje a druhý díl není pouze vycpávkou mezi jedničkou a trojkou.

15.06.2015 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Byla to asi nejvíc snesitelná kniha z celé trilogie. Ale tím to pro mě končí.

24.02.2015 2 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Juliette mě neskutečně štvala, jednou jsem měla dokonce chuť tu knihu hodit do kouta (a to doslova). O pár stránek dál sama autorka popsala, jak neskutečně hloupě se ta postava chová. Každopádně mi ten příběh nepřijde logický. Něco důležitého se řeší a jsou u toho jen Castle, Jul, Adam a Kenji? A kde jsou třeba nějací Castlovi (starší) pomocníci?? To mi rozhodně nepřišlo uvěřitelný.

18.02.2015 1 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Roztomilá a úžasná knížka, která je plná moudrých slov. Pobavila mě a nakonec i trochu dojala.

20.01.2015 5 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Zklamání. Knížka nemá skoro vůbec děj. Bylo to tak špatný, že si musím přečíst ještě druhý díl, abych zjistila, co tím autorka chce vlastně říct :) Zatím jsem tam neobjevila žádnou hlubší myšlenku. Dávám dvě hvězdy autorce za to, jaký má obsáhlý slovník a dokáže popsat emoce tolika možnými a celkem zajímavými způsoby. Ale mohla by to využít v nějakém jiném typu románů.

20.01.2015 2 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Nakonec mě tato knížka velmi mile překvapila. Časem se to rozjelo a příběh vlastně vůbec nebyl špatný. Pravopisné chyby mě sice pořád rozčilovaly, ale neodradilo mě to a jsem ráda, že jsem to dočetla až do konce. Takže doufejme, že to třeba vydají znovu v lepší formě. Pak bych to klidně doporučila.

04.01.2015 4 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Výborná kniha. Ne zrovna moc na relax, protože sem tam jsem při čtení cítila úzkost, co se zase přihodí :) Autor vše velmi realisticky vystihl a přiblížil mi, co je to vlastně literatura faktu.

21.10.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Autorka si podle mě ukousla moc velké sousto. Snažila se svou postapokalyptickou teorii nacpat do milostného příběhu či snad naopak a místy mě její řešení přišla už překombinovaná. Nudilo mě, jak skoro každá kapitola končila stejně, stále ty samé řeči Tris a Tobiase. Mělo to světlá místa, mělo to potenciál, ale jako zakončení trilogie mě to neuspokojilo.

26.09.2014 1 z 5

Labyrint Labyrint Pavel Renčín

Příběh se vyvíjel dobře, ale konec byl dost rychlý a nedořešený. Nakonec nejlepší na tom byly snad ty komenáře lidí. Při jejich čtení jsem se často pobavila.

30.07.2014 3 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Líbí se mi, že se v knize pořád něco děje. Ale vždycky se musím pousmát, když autorka podrobně popisuje, co má kdo na sobě a jakou zbraní střílí. Na druhou stranu to dobře dokresluje děj.

14.06.2014

Putovanie večnou nocou Putovanie večnou nocou Veronica Rossi

Tento díl mi přišel jen jako výplň mezi jedničkou a dvojkou. Takový nijaký. Přesto jsem zvědavá na třetí díl a doufám, že trojka nezklame. A taky jsem tak trochu doufala, že tentokrát udělají pořádnou korekturu, ale ne, je to opět plné chyb a to mi při čtení docela vadí.

14.06.2014 3 z 5

Vlk ve stínu Vlk ve stínu David Gemmell

Po dvou skvělých dílech mě tato kniha už příliš nenadchla.Čekala jsem příběh ze stejného prostředí nebo alespoň nějaké návaznosti, ale jediné, čím to bylo propojené byly kameny a Pendarik a to jen okrajově, nějak mě to tam nesedělo. Ale jinak tam občas byly i dobré nápady.

05.05.2014 3 z 5

Terapie tmou Terapie tmou Andrew Alois Urbiš

Je to skvělé zprostředkování zážitků z terapie tmou, kde se dozvíte, co všechno vás během pobytu ve tmě může potkat. Je to hodně zajímavé čtení.

22.01.2014 5 z 5

Král duchů Král duchů David Gemmell

Kniha se naprosto perfektně čte. A nejvíc vás dostane konec :)

01.11.2013 5 z 5

Drak a Jiří Drak a Jiří Gordon R. Dickson

Tahle tenounká knížka se rozhodně hodí na cestování. Výborně vám zkrátí čas. Je to takové nenáročné čtení, nic moc propracovaného. Ale i tak se mi příběh hodně líbil a pobavila jsem se.

22.09.2013 4 z 5