Kermisee Kermisee komentáře u knih

Kočka v blázinci Kočka v blázinci Andrea Platznerová

Teňounká knížečka mě zaujala na stolečku v knihovně nejen názvem, který mi byl velmi sympatický, ale také milou černou kočkou, která na mě hleděla z obálky.
Knížka i kočka jsou opravdu z blázince. Jsou krásné, zmatené a dumající. Ideální na pochmurné podzimní dny plné mlhy. Bystrá a výřečná kočka je naprosto ideálním průvodcem zbloudilými dušemi uvnitř i za zdmi léčebny.

28.11.2012 5 z 5

Vampýr Vampýr Wolfgang Hohlbein

Postavu Abu Duna mám tuze ráda. Je to takový správný chlapík, skvělý přítel i nebezpečný nepřítel. Naopak postava Dracula mi tam nějak extra nesedla. Trochu zarážející byla i rychlost podlehnutí lásce k Marie. Samozřejmě, že "láska na první pohled" je všeobecně známá - a možná že u vampýrů je o to silnější - ale mně osobně to připadalo rychlé až moc. Ještě když vezmu v úvahu, co všechno tato "posedlost" později zapříčinila.

13.07.2011 4 z 5

Nemrtvý Nemrtvý Jenny Nowak (p)

Knihy od Jenny mám opravdu ráda, ale abych řekla pravdu raději mám ty ze "starých dobrých časů Transylvánie" a ne ty, kdy se náš drahý Vlad, proměnil do Lugosiho. Samozřejmě, že nápad to byl opravdu originální, jak uvádí pet-kyval ve svém velmi přínosném a pravdivém komentáři, ale mě to až tak moc nezaujalo. Upřednostňuji rumunské kopce a čelákovské pohřebiště. Nicméně i přes toto všechno, se mi kniha vcelku líbila. :)

12.07.2011 3 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

V poslední době mě nezasáhlo nic tak, jako právě knihy "Sága prokletých".
Naprosto famózní příběh jedné úžasné dámy spisovatelky.
Nehorázně mě tedy naštvalo, že Fragment kvůli nízkému odbytu vydal jen čtyři díly, ale i za to málo jsem velmi vděčná.
Čtivá, romantická i temná, fantastická!

Klíč Klíč Marianne Curley

Konec této knihy (a vůbec celé trilogie) ve mně rezonuje do teď.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Mám toto obrazové vydání a nemohu si stěžovat! Rozhodně je příjemné vidět stavby, o kterých autor mluví.
Když nejste hnidopich, který nutně všude potřebuje jen podložené důkazy a nevadí vám trocha té konspirační teorie, rozhodně si na tomto díle jen smlsnete!

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Kniha na vlahé letní večery. Nevím proč, ale Kitty není jedna z těch postav, které vám hned padnou do oka. Nemůžu říct, že by mi byla nepříjemná, ale zkrátka jsem si na ni musela zvyknout.
Kniha mě opravdu chytla až od druhé půlky. Ve chvíli, kdy to přestalo být jen o Kitty, ale primárně o příbězích jiných. A konec - konec ten byl dokonalý. Přesně takový jaký jsem si ho nemohla představovat, ale přesně takový jaký mě nesmírně potěšil, pozvedl mého ducha, náladu, víru. Bylo to krásné. A právě konec dodal celé knize tu pravou hodnotu.

03.08.2016 3 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Moje první kniha od Viewegha...zajímavý příběh, trochu trhlý, trochu nostalgický. Celkově se mi to vcelku líbilo, ale znovu po knize asi nesáhnu.

01.09.2013 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Brilantní kniha. Urputně si za svým stojící matka, která má evidentně právem pocit, že dle svých blízkých po čase "ničemu nerozumí". Ani touze po odvaze, cti a hrdinství. Jako žena jsem pochopila směry myšlenek Matky, ale také mě to táhlo k objevům a obětem příbuzných. Konec mě překvapil. Bojovnost ustoupila povinnosti a cti. Oba světy domácnosti se střetly někde v půli.

24.08.2013 5 z 5

Krvavé býlí Krvavé býlí Jenny Nowak (p)

Zjišťuji, že čím víc knížek z dráculovské série čtu, tím víc u nich roním slzy. Belova věčná láska k Alexis, kterou prostě nic nepřekoná, mi naprosto trhá duši na kusy. Ale bylo krásné vidět Sofii v těch nejlepších letech a malou Xan plnou života...nejraději bych to takhle ukončila a nevěděla nic o "Vlčí písni", kterou pro Xandru poté bratříčci vlci vyli ... :)

01.07.2013 5 z 5

Sny jako řeč duše Sny jako řeč duše Hans Dieckmann

Kniha je určena jak pro laiky, tak i odborníky. Musím říci, že je na četbu složitější, ale jsem toho názoru, že je to skvělý úvod do studia (ať už povinného nebo dobrovolného) snů a vůbec hlubinné psychologie.
Autor obratným způsobem vysvětluje proces vzniku i výkladu snů. Všechnu teorii doplňuje o praxi, tedy o osobní sny jeho pacientů, na které se všechna ta odborná slovíčka a termíny chápou hned o něco lépe.

28.11.2012 4 z 5

Smrt Tutanchamona Smrt Tutanchamona Violaine Vanoyeke

Tutanchamon možná nebyl jedním z nejdůležitějších faraonů zašlých dob egyptské slávy, ale bezpochyby je inspirací pro mnoho literární i filmové práce. Jeho dosud neobjasněná smrt nabízí přímo miliony možností, jak příběh o něm pojat. Violaine začíná psát ve chvíli, kdy mladý faraon umírá a Egypt stojí před dalším velkým krokem.
Kniha je vynikající. Egyptská tématika mě láká odmalička a Tutanchamona jsem měla vždy nejraději. Otevřený konec knihy slibuje pokračování, které bude/je určitě stejně kvalitní četbou.

16.07.2012 4 z 5

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Nejen mrazivý příběh, ale i mrazivé ilustrace. Pokaždé, když jsem otáčela stránku, měla jsem v srdci děs...zaprvé z toho, co si přečtu...a zadruhé z toho, jak se obličej pozměnil...

10.01.2012 4 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Co příběh to nečekaný konec. Opravdu naprosto geniálně vystavěný soupis. Některé byly lepší, některé horší, ale všechny byly skvělé. U mě nejvíce vyhrál příběh "O kýtě", jak tomu říkám já. Tento konec se mi zdál asi nejironičtější a opravdu nečekaný! :)

02.01.2012 5 z 5

Dary dračí královny Dary dračí královny Traci Harding

Dary Dračí Královny jsem četla dlouho. Velmi dlouho. Po přečtení prvního dílu (Dary Bohyně Isis) jsem byla na další díl nesmírně natěšena. A nemohu říci, že by mě snad kniha zklamala. To ani v nejmenším. Příběh se rozvíjí, vrací se staré postavy. No vrací, návrat není to správné slovo, ale... . Možná to bylo v mnoha ohledech i lepší než předchozí kniha. Více postav, více děje. Přelety z jednoho období do druhého. Završení, konec a vysvětlení. To, co mi předtím vrtalo hlavou se vysvětlilo, ale přesto...ta spousta teorie mi vždy motá hlavu. Je tam toho moc. A jako čtenář musím říci, že jsem přečetla slovo od slova, ale pasáže s teorií...no, tak ty si nepamatuji skoro vůbec. Je to brilantně vymyšlené, ale pro běžného čtenáře trochu složité.
Nicméně se mi kniha nakonec velmi líbila.

14.10.2011 4 z 5

Vlčí srdce Vlčí srdce Wolfgang Hohlbein

Na tuto Hohlbeinovu záležitost jsem byla dosti zvědavá. Přece jen jsem od něj zvyklá spíše na upíry než vlkodlaky, nicméně mě mile překvapil. Nejvíce se mi líbilo, jak prolnul náš reálný svět se světem fantazie, legend a pověstí. Člověk si pak není tak úplně jist, v jaké realitě to vlastně žije.
Sem tam jsem sice na Stefana chtěla zařvat, ať si nehraje na hlupáka a konečně si přizná, co se s ním děje, ale nakonec na to přece jen přišel a všechno se začalo vysvětlovat a hrotit ještě více. Nejlepší na knize byla všudypřítomná akce. Snad ani jednou jsem neměla dojem, že by tam byla nějaká pasáž navíc. Všechno bylo připravené, nepředvídatelné a mělo to ty patřičné grády.
Taky tuto knihu považuji za příběh, který v sobě ukrývá mnoho dalších příběhů, které by stálo za to převyprávět. :) Ale to je hudba nenaplněné budoucnosti. :)

07.08.2011 4 z 5

Zkáza Zkáza Wolfgang Hohlbein

Andrej má jeden velký problém - ženské. Kdyby se uměl o něco více krotit, ušetřil by si mnoho problémů. Cikánská společnost, zvláštní - někdy až zlověstná puuri dan a k tomu ty krvelačné děti. Párkrát i děj opravdu zamotal hlavu a v tu chvíli jsem nevěděla " o co vlastně jde?", ale nakonec z toho zase dobrá kniha vyšla.

Smrtelná rána Smrtelná rána Wolfgang Hohlbein

Tento díl mám zatím asi nejraději. Při pouti Andreje a Abu Duna se všude kolem vyskytují samí zvláštní lidé a bytosti neurčité moci a mnohdy i vzezření. Andrej pronik do tajemství svého původu, své moci i slabin a tudíž i čtenáři vědí zase o trošku víc. Wolfgang má v hlavě určitě rozpracované velmi důmyslné a nečekané pokračování a zakončení celé série.

13.07.2011 4 z 5

Vlčí píseň Vlčí píseň Jenny Nowak (p)

Kniha, na jejíž příběh asi nikdy nezapomenu.
Četla jsem ji už několikrát a přesto tam vždy najdu nějakou pasáž, kterou jako bych při minulém čtení přeskočila. Nádherný příběh o démonovi, zplozenci pekel, který dokáže milovat i bez krvavé clony. O dívce, divožence, paní vlků. A v neposlední řadě o problematice s Turky, bratrovrahy a o lidských vlastnostech.

27.02.2011 5 z 5

Trůn bohyně Isis Trůn bohyně Isis Judith Tarr

Kleopatra mě, ostatně jako spoustu jiných, velmi inspiruje a zajímá. Její život, příběh, velikost a mooudrost. A to byl asi ten největší problém této knihy. Autorka se nemohla rozhodnout jestli dát větší prostor Kleopatře nebo "průvodkyni knihou" - Dione.
O Kleopatře ví každý z nás a myslím, že by mi ani nevadilo, kdyby se autorka nedržela až tak přesně známé Kleopatřiné "cesty" a Dione od ní někam odvlekla. I v obsahu knihy se mluví o tom, že tato kniha je a bude o Kleopatře, ale tak nějak mi tam působila spíše jako rušivý element.
Ale i tak to bylo opět skvěle zpracováno a odvyprávěno. Ale tato kniha je, bohužel, z všech těch, které jsem od Judith Tarr četla, pro mě osobně nejslabší. A to jsem si od tohoto tématu slibovala více.

23.01.2011 3 z 5