Trůn bohyně Isis

Kleopatra, nejmocnější žena starověkého Středomoří, která jako jediná stála mezi Římem a jeho nadvládou nad tehdejším světem. Byla ženou Julia Caesara a matkou jeho jediného syna. Po Caesarově smrti se sblížila s jeho přítelem a slavným vojevůdcem Markem Antoniem, který se stal nejen jejím milencem a druhem, ale také partnerem v politických výbojích směrem na východ. Z historie víme o Kleopatřině oddanosti Egyptu a o její válce s Římem. Shakespeare zase vypráví o tragickém milostném vztahu. Ale v díle Judith Tarr je Kleopatra vylíčena jako královna, která navzdory úsilí Říma vládne Egyptu po celá desetiletí, jako velmi vzdělaná, duchaplná a výjimečně inteligentní panovnice, která hovořila jedenácti jazyky, studovala filozofii a byla schopna diskutovat s největšími učenci a řečníky své doby. V neposlední řadě nám autorka ukazuje Kleopatru jako ženu, která se zamilovala do muže, jehož chtěla využít, a která se v posledních okázalých chvílích svého života stala nesmrtelnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12765/big_trun-bohyne-isis-wo1-12765.jpg 4.136
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Domino

Throne of Isis, 1994

Kniha Trůn bohyně Isis

karolina0346
03.08.2017

Po týdnu jsem knihu konečně dočetla.
Zavedla mě to světa, který vůbec neznám. To je fajn.
Příběh mě ale nijak extra neoslovil. Zřejmě jde o styl, jakým je psána. Hlavně na konci, když je Řím ve válce, mě už kniha vůbec nebavila. Znovu ji asi nikdy číst nebudu.

Kermisee
23.01.2011

Kleopatra mě, ostatně jako spoustu jiných, velmi inspiruje a zajímá. Její život, příběh, velikost a mooudrost. A to byl asi ten největší problém této knihy. Autorka se nemohla rozhodnout jestli dát větší prostor Kleopatře nebo "průvodkyni knihou" - Dione.
O Kleopatře ví každý z nás a myslím, že by mi ani nevadilo, kdyby se autorka nedržela až tak přesně známé Kleopatřiné "cesty" a Dione od ní někam odvlekla. I v obsahu knihy se mluví o tom, že tato kniha je a bude o Kleopatře, ale tak nějak mi tam působila spíše jako rušivý element.
Ale i tak to bylo opět skvěle zpracováno a odvyprávěno. Ale tato kniha je, bohužel, z všech těch, které jsem od Judith Tarr četla, pro mě osobně nejslabší. A to jsem si od tohoto tématu slibovala více.