katy211 katy211 komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knížka navazuje na předchozí dil, je stále vtipná, i kdyz mozna o trošku míň.

13.04.2021 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Jako vždy Agatha Christie a Hercule Poirot nezklamali.

28.02.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Velmi silný příběh, kniha se četla sama a rychle, stejně jako předešlý díl.

27.02.2021 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Super oddychovka, četla se sama, našla jsem se hned na prvních stránkách????netvrdím, že je to extra kvalitni kniha, ale na relax a odpočinek perfektní.

31.01.2021 5 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Ivanka Devátá

Vtipná, úsměvná a čtivá knížka ze života. :-)

21.03.2019 5 z 5

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Kapitán Exner nezklamal, trochu zamotaný příběh, ale splnil očekavaní.

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Krásné vyprávění o Santinim, šifrách, záhadách, trošku to kazí ta omáčka okolo, moc osob, u kterých nikdo neví o co jim vlastně jde.

11.02.2021 3 z 5

Skaláci Skaláci Alois Jirásek

Přečteno po letech, příběh mě vtáhl, četla jsem jedním dechem. Nikdy jsem Jiráska moc nemusela, ale Skaláci mě nadchli, asi se pustím i do dalších jeho knih :-)

23.05.2019 5 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Četla jsem na ZŠ, tenkrát se mi vůbec nelíbila. Syn ji teď četl v rámci povinné četby, tak jsou ji sfoukla taky, jedním dechem, za jeden den a líbila se mi moc. Syn tak nadšený nebyl....tak třeba za pár let jí taky přijde na chuť :-)

02.01.2019 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Verše nečtu vlastně vůbec, ale tyhle mě opravdu dostaly, úžasné....

27.09.2018 5 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Povinná četba pro Brňáky:-)

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Klasika, kterou by měl každý znát. Četla jsem i se syny a oba překvapivě zaujala.

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Knihu jsem četla na doporučení, první polovina knihy mě vůbec nebavila, druhá polovina byla velmi čtivá, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Téma velmi zajímavé..

06.11.2020 4 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Kniha báječná, pokud bych neznala i ty ostatní od Ivanky Deváté, v porovnání s nimi je poněkud slabší.

05.12.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Knížka velmi čtivá, ale nějak jsem nepochopila, co tím chtěl spisovatel říct. Konec prapodivný.

01.08.2019 2 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Lehce strašidelná, zábavná kniha, ideální čísta na chalupě na samotě u lesa :-) moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím , přečetla jsem ji jedním dechem.

25.09.2018 5 z 5

Prodavač minulostí Prodavač minulostí José Eduardo Agualusa

Úplně me kniha nenadchla, vybrala jsem ji do výzvy, jinak bych nečetla

19.06.2022 2 z 5

Život a sen Život a sen Čestmír Jeřábek

Krásná knížka o Boženě Němcové, velmi mi připoměla 4 dílný film Božena. Četla jsem jedním dechem a příběh mně vtáhl do děje.

23.09.2021 5 z 5

Pro děti o smrti Pro děti o smrti Jan Krajčirovič

Zajimava sbirka básní, syn dostal od svého pana učitele. Mě se moc libila. Smekam

22.09.2021 5 z 5

Neviditelná superhrdinka Neviditelná superhrdinka Rosa Ribas

Docela dobrá oddychovka, spousta témat v knize mohlo být lépe rozvedeno, kniha mohla být i vtipnější. I superhrdinové mají své problémy ????

06.02.2021 3 z 5