katy211 katy211 komentáře u knih

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Knihu jsem četla na doporučení, první polovina knihy mě vůbec nebavila, druhá polovina byla velmi čtivá, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Téma velmi zajímavé..

06.11.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha je velmi čtivě psaná, i přes pochmurné téma jsem se nemohla odtrhnout. Seriál jsem ještě neviděla.

15.06.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem. V poslední době jsem přečetla dost knih s touto tématikou, tahle je rozhodně nejlepší.

10.04.2020 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Kniha báječná, pokud bych neznala i ty ostatní od Ivanky Deváté, v porovnání s nimi je poněkud slabší.

05.12.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Knížka velmi čtivá, ale nějak jsem nepochopila, co tím chtěl spisovatel říct. Konec prapodivný.

01.08.2019 2 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Přečteno jedním dechem. Nádherný příběh.Každý by měl vědět jaké hrůzy se zde děly. Je to až neuvěřitelné.

29.07.2019 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Skvělá kniha, četla jsem jedním dechem.

13.07.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Klasická napínavá detektivka a úžasný Sherlock Holmes.

12.07.2019 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Ze začátku super kniha, prolínající se současnost a minulost. Později nesmyslná slátanina jak z akčního filmu, drsná starší super žena Bo, která zvládne úplně vše a sama. Realitě hodně vzdálené. Moc se mi líbil válečný deník Johana Prokse.

12.06.2019 2 z 5

Skaláci Skaláci Alois Jirásek

Přečteno po letech, příběh mě vtáhl, četla jsem jedním dechem. Nikdy jsem Jiráska moc nemusela, ale Skaláci mě nadchli, asi se pustím i do dalších jeho knih :-)

23.05.2019 5 z 5

Rodinný podnik Rodinný podnik Ivanka Devátá

Vtipná, úsměvná a čtivá knížka ze života. :-)

21.03.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha skvělá. vtipná, čte se sama. Princ Ládík je prostě boží!!!! :-)

15.03.2019 5 z 5

Horním Bojanovicím s láskou Horním Bojanovicím s láskou Antonín Vojtek

Kniha cenná hlavně pro rodáky, ale poutava i pro neznalce obce. Jezdívala jsem do Bojanovic k babičce, takže některá místa jsou mi známa. V léte se vydàm do Bojanovic a pokusím se projít stejnou trasou jako autor a připomenout si dětství.

12.01.2019 5 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Četla jsem na ZŠ, tenkrát se mi vůbec nelíbila. Syn ji teď četl v rámci povinné četby, tak jsou ji sfoukla taky, jedním dechem, za jeden den a líbila se mi moc. Syn tak nadšený nebyl....tak třeba za pár let jí taky přijde na chuť :-)

02.01.2019 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Verše nečtu vlastně vůbec, ale tyhle mě opravdu dostaly, úžasné....

27.09.2018 5 z 5

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Lehce strašidelná, zábavná kniha, ideální čísta na chalupě na samotě u lesa :-) moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím , přečetla jsem ji jedním dechem.

25.09.2018 5 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Povinná četba pro Brňáky:-)

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Klasika, kterou by měl každý znát. Četla jsem i se syny a oba překvapivě zaujala.

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Úžasný dobrodružný příběh kapitana Nema, profesora a jejo přatel. Po letech oprášená kniha, nezklamala. Asi se pustím do dalších verneovek :-)

Poslední pád Mistra Materny Poslední pád Mistra Materny Václav Erben

Kapitán Exner nezklamal, trochu zamotaný příběh, ale splnil očekavaní.