katka134 katka134 komentáře u knih

Anežka z Kuenringu Anežka z Kuenringu Hana Whitton (p)

Známý příběh z historie o velké lásce se četl hezky, ale zpracování J. Černé se mi líbilo víc.

19.01.2024 4 z 5

Istanbul - Kolébka civilizace Istanbul - Kolébka civilizace kolektiv autorů

Zajímavá publikace, která ovšem ztrácí v době internetu atraktivitu. Pro mě je ale hmatatelným důkazem návštěvy úžasného města.

16.01.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Oko bylo temné, taky slzami zamžené, někdy hrůzou přivřené a na samém konci překvapením vykulené.

14.01.2024 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Úsměvné čtení o domácích mazlíčcích pana Čapka.
Jen to topení štěňat mě překvapilo.

13.01.2024 4 z 5

Král Karel III.: Kompletní příběh života britského monarchy Král Karel III.: Kompletní příběh života britského monarchy kolektiv autorů

Hezká publikace o muži, který věděl, že se jednoho dne stane králem.
Ale neodhaluje , až na pár informací, nic co bychom neznali z tv dokumentů nebo jiných knih o královské rodině.

26.12.2023 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Příběh z Bezdězu byl zajímavý, ale těch postav bylo skutečně moc. Oldřichovy děti a Přemyslovny, děj příjemně zpestřily.

22.12.2023 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Další vydařená, nápaditá detektivka. Vrah odporně zvrácený.

20.12.2023 5 z 5

Zázračná lékárna naší babičky Zázračná lékárna naší babičky Klára Trnková

Knížečka, krásně ilustrovaná, je plná rad a receptů na drobné obtíže a určitě se v domácnosti hodí.

03.12.2023 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Další super čtení. Autorčin styl mi sedí.
Dvě odlišné dějové linky byly napínavé a vyšetřovatelé se pěkně zapotili.
Těším se na další audio, samozřejmě v podání dokonalého J. Šťastného.

01.12.2023 4 z 5

Chýše v močále Chýše v močále Pauline Peters (p)

Hezké, celkem napínavé čtvrté pokračování. Viktorie je opět statečná a stále zamilovaná.
Zajímavé bylo nahlédnout do nelehké doby tehdejšího Irska.

28.11.2023 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Audiokniha dokonale načtená, děj napínavý, konečná akce šokující.
Líbí se mi, že se autorka zaměřuje i na osobní život postav.

12.11.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Výborná detektivka se sympatickým inspektorem. Neotřelá zápletka a brutality přiměřeně.
Excelentně načteno Honzou Šťastným.

03.11.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Knížky pana Miniera jsou čtivé. Lucia začala zajímavě, ale vývoj děje v druhé polovině mě trochu zklamal. Zachránila to linka s Ovidiem.

01.11.2023 4 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Další Adamovo zajímavé vyšetřování, tentokrát zpestřené postavou Sabiny.
Příjemné poslouchání Jana Hyhlíka.

30.10.2023 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Tyhle krásné pohádky si musí zamilovat každý. V dospělosti je milé, vrátit se na chvíli do dětství za kuřátkem nebo koblížkem.

28.10.2023 5 z 5

Devatero pohádek a ještě jedna jako přívažek Devatero pohádek a ještě jedna jako přívažek Karel Čapek

Krásné pohádky, které potěší duši v každém věku.
Moji nejoblíbenější je stále Velká doktorská.

27.10.2023 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Příběh je hodně rozvláčný, popisný a spíš smutný než hororový.
Ovlivněna filmem, jsem čekala víc
hrůzných situací.

15.10.2023 3 z 5

Osm černých koní Osm černých koní Evan Hunter (p)

(SPOILER) Další fajn detektivka.
Dva překvapení Santové, večírek bez sendvičů, Generův karambol a Hluchého závěrečná myšlenka- no paráda.

09.10.2023 4 z 5

Meč a lásky Meč a lásky Robert Merle

V závěrečném díle autor líčí převážně francouzské dějiny, o Petru Emanuelovi a jeho rodině se zmiňuje poskrovnu. Také smrt jeho otce, Petra ze Sioraku, je nám oznámena znenadání jednou větou. A to je vlastně dobře, protože dojemnější podání skonu původního pisatele Pamětí, by bylo pro spanilé čtenářky určitě bolestné.

03.10.2023 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Příběhy, při jejichž poslechu příjemně ubíhá práce doma i na zahradě.

21.09.2023 4 z 5