katka.oo katka.oo komentáře u knih

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Perfektní pokračování série s Kim a jejím týmem, velice čtivé, závažné téma-sekty, ale dobře popsané, k přečtení musím jedině doporučit a těším se na další díl.

09.10.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Audiokniha ... nějaký díl ze série Romantické útěky jsem si chtěla přečíst už dávno a na Audiotéce na mě vyskočil Domek v Irsku. Nooo nebylo to špatné, příjemný poslech, pro mě změna žánru, ale na mě moc sladké a místy moc řečí o ničem, dala bych 3,5*, ale pro pěkné popisy Irska a povedenou obálku knihy, ty jsou mimochodem povedené u všech dílů, to zaokrouhlím na 4*.

30.09.2022 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Dobrý mysteriózní thriller od mého oblíbeného spisovatele, knížka velmi čtivá, zajímavá originální zápletka, napínavé, plno tajemství, které je potřeba vyřešit, ale ke konci už těžko uvěřitelné a hodně překombinované, nicméně i tak se mi kniha líbila a dávám 4*.

23.09.2022 4 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Autorka patří mezi mé oblíbené a její knihy mám hodně ráda, ale tahle knížka mě moc neoslovila, čtivé to bylo, příběh Felicity zajímavý, prostředí Jižní Georgie atraktivní, ale nebylo to ono, tentokrát dávám jen 3*.

07.09.2022 3 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Nemůžu si pomoct, ale všechny knížky s Josefínou se mi moc líbí a miluju je, vtipné, příjemné odreagování, pohodové čtení, těším se na pokračování.

03.09.2022 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Nenáročné oddechové pokračování mé další nové oblíbené série, knížka se mi velmi dobře četla, obě hlavní postavy jsem si oblíbila a už čekám na další díl.

29.08.2022 4 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Další dokonalý díl z mé oblíbené dokonalé série, nemám nic co bych vytkla, super, čtivé, napínavé od začátku do konce, snad jen ten vztah mezi Avou a Lucem už by se mohl konečně nějak vytříbit a urovnat, jinak pecka, doporučuji.
A také jsem zvědavá a těším se na novou knihu od autorky, která nebude z této dokonalé série.

29.08.2022 5 z 5

Dcery hněvu Dcery hněvu Elena Bellmar (p)

Dobré čtení, líbilo se mi prostředí Mallorky, knížka mě bavila a časem si určitě přečtu i pokračování.

16.08.2022 4 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Sice jsem se zařekla, že už nebudu začínat číst další nové série, ale tahle knížka mě oslovila svým obsahem i obálkou a nezklamala mě, dobře se mi četla, velmi sympatická ústřední dvojice, žádné divoké vyšetřování, dobré čtení, pokračování už na mě čeká v knihovně.

08.08.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Původně jsem neměla v plánu knížku číst, ale nalákala mě krásná malovaná obálka, ta je velmi povedená a jsem spokojená. Poklidná detektivka z malebného prostředí Österlenu na jihu Švédska, žádné potoky krve, směs různorodých mě sympatických postav, dobré oddechové počtení, určitě si ráda přečtu i pokračování.

08.08.2022 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Pecka, naprosto perfektní pokračování série. Sabinu i Marteena, tuto velmi nesourodou dvojici vyšetřovatelů, zbožňuju hned od začátku, knížka napínavá, čtivá a děj velmi nečekaný, těším se na další díl a doufám, že nebudeme čekat dlouho, ke čtení musím jedině doporučit.

30.07.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Další velký případ, a pro Ninu i velmi osobní, pro tým speciálních agentů FBI, kdy musí pátrat po dokonalém sériovém vrahovi, který uniká spravedlnosti již několik let. Velice dobré čtení, skvělé, sympatický tým, tento díl se mi líbil mnohem víc než první, doufám, že další budou následovat. K přečtení musím jedině doporučit.

17.07.2022 5 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Perfektní, tak tohle byla opět jízda od začátku až do konce, Thilliez je skvělý spisovatel a každou jeho knížku jsem vždycky slupla jak malinu. Téma nám v poslední době hodně blízké, ale nevadilo mi to. A opět nemohu jinak než milovníkům tohoto žánru doporučit.

11.07.2022 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Na této sérii miluju hlavně popisy Aljašky, její přírody a všeho kolem a v tomto díle se mi to líbilo moc, sjezd domorodých kmenů, jejich tradice a zvyky, popisy prostředí, prostě paráda. V této knížce nejde ani tak moc o detektivní linku, ale o politikaření a úplatky, ale nevadilo mi to, Kate s Obludou to zastínily a já jsem se bavila a tentokrát i zasmála třeba s Kate na nákupech :-). Na konci mi sice ukápla maličká slzička, ale už teď se těším na pokračování.

08.07.2022 5 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Mám volno, tak dočítám knížky, které mi už doma chvíli ležely a tato byla jednou z nich, a musím říct, že to nebylo zas tak špatné, ke čtení mě nalákala i hezká, velmi povedená obálka. Anna byla ze začátku hodněkrát na pár facek, ale nakonec všechno dobře dopadlo, konec fajn, příběh pěkný a já jsem spokojená, odpočinková trochu sladká oddechovka mezi mými oblíbenými detektivkami a thrillery.

08.07.2022 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Skvělé pokračování série s Josie Quinnovou v čele, autorka je díl od dílu lepší a lepší, velice čtivé a napínavé, vřele doporučím a už aby tu byl další díl.

04.07.2022 5 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Dobré čtení, děj inspirovaný starověkým Egyptem a mumifikací je opravdu dobrý a líbil se mi, akorát ta Marni mě svým chováním začíná trochu štvát .... ale první díl se mi stejně líbil asi nejvíc.

04.07.2022 4 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Další díl ze série klimatického kvarteta, po slabší Modré je Kůň Převalského pro mě opět výborná kniha, je to příběh o opravdu posledních divoce žijících koní, všechny tři životní příběhy - Michala, Karin i Evy se mi líbily, zajímavé téma, ekologický podtext, čtivé, konec dojemný, celou sérii doporučuji.

17.06.2022 5 z 5

Křik k nebesům Křik k nebesům Mons Kallentoft

Fajn pokračování detektivní série s Malin Forsovou, ta už se dala celkem dohromady a tak se mi líbí mnohem víc než dřív, čím starší, tím je lepší. Případ smutný, ale dobrý a čtivý, tuhle sérii mám ráda už od začátku.

17.06.2022 4 z 5

Příliš mnoho pokladů Příliš mnoho pokladů Helena Hardenová

Čteno díky výzvě, jinak bych po knize asi nesáhla, nebylo to špatné, ale těch ,,tatínků" bylo ke konci už hodně, nenáročná odpočinková detektivka, konec se mi líbil, možná si ještě někdy nějaké pokračování s Polyxenou přečtu.

06.06.2022 3 z 5