Katie88 Katie88 komentáře u knih

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Pretty Reckless (anebo Rozmazlená princezna) patří mezi ty lepší od LJ Shen. Daria je už od malička komplikované dítě (a není se čemu divit, nad výchovou její matky mi občas zůstával rozum stát - mimochodem matka je Mel, bývalá učitelka a manželka Jamieho z HotHoles), ale v této knize dokáže, že vše není jen černo-bílé. Penn je oproti Darii dost průměrný, ale když ho porovnám s jinými hrdiny, rozhodně patří mezi ty lepší. Četla jsem v originále už všechny ze série a skóre je 2/3 knih povedených a Rozmazlená princezna je rozhodně ta povedenější :)
Mimochodem doporučuji pokročilejším angličtinářům číst knížku v originále. Skull Eyes přeložit jako Smrtko, no radši mlčím :D

13.10.2021 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Jedna z nejlepších knih od Whitney. Příběh začíná, když si Carter ani Arizona ještě neuvědomují, že jejich přátelství je něco víc a postupně jejich vztah začíná nabývat na intenzitě. Skvělá oddechovka s trochu drama uprostřed. Jediné, co mě mrzelo bylo, jak se Arizona na konci zachovala ke svému příteli z Francie. Někdy by bylo fajn, kdyby hrdinové od autorky měli dostatek empatie i k ostatním lidem, nejen navzájem k sobě... Jinak je to moc příjemný počteníčko :)

20.01.2021 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Nechala jsem se přemluvit k přečtení této knihy díky pozitivním recenzím... Bohužel mě čekalo zklamání, ani jeden z hrdinů mi k srdci nepřirostl. Hrdina je necitlivý blbec, který ženy využívá jen k sexu (a to opravdu jen a jen k sexu, ani o přátelství a normální komunikaci nestojí) a hrdinka do takového "vztahu" jde s tím, že třeba se hrdina změní :) (No tak samo, že se nakonec změní, jak jinak že?) I přestože se k hrdince hrdina chová jak k rohožce a nic ji neslibuje, ona je natolik hloupá a naivní, že se k němu neustále vrací pro ten úúúžasnej sex. Konec provází velké drama a slib nehynoucí lásky... Asi zůstanu u novějších knih od Whitney, těch kde hrdinové nejsou sexističtí sobci. Dvě hvězdy jen za originální prostředí - létání :)

20.01.2021 2 z 5

V zajetí vášně V zajetí vášně Alexander Stainforth (p)

Nebylo to špatné. Taková odpočinková nepříliš dramatická historická romance...

03.08.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

V poslední době jsem u moderní romance vždycky narazila na autorky, co ujíždí na dokonalých, potetovaných a totálně arogantních hrdinech, kde se věnují sexu už na páté straně knihy. Bylo osvěžující narazit na něco blíž reálu a normálu, 4* za něžnou a citlivou romantiku s roztomilým hlavním hrdinou. Bohužel jsem musela jednu sebrat a to za tu melodramatičnost na konci. O Sawyer jsme věděli, že má s city problém, tak se dalo její váhání docela chápat. Přišlo mi ale že ona se snaží ve vztahu komunikovat a vyříkat si věci. Ten kdo mi v komunikaci vadil byl Isaac. Po společně strávené noci bych čekala, že dá nějaké city najevo a kniha opravdu mohla skončit mnohem dříve. Tu žárlivost na konci jsem se Sawyer dost prožívala a to neustálý - jo-ne-jo-ne, no prostě melodrama :)

31.07.2020 4 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Dohoda s láskou je podstatně zajímavější a čtivější, než její předchozí díl. Autorka má ale strašně zvláštní styl psaní. Ani by mi nevadilo to, že střídá vypravování hrdinky a hrdiny, ale spíš to, že dost často a asi i ráda přehání. Nehezké urážení hrdinky kvůli její postavě, držení hladovky (doteď nevím, kam tím chtěla dospět?), obžerství hrdiny (spíš než 6-pack, by měl mít 6-špek) a v neposlední řadě popisování večeře hrdinů v restauraci, kde se ženy doslova vnucují hrdinovi a uráží přitom hrdinku (WTF??). Když se člověk povznese nad ty nesmysly, tak se to dá na zabití nedělního odpoledne :)

03.02.2020 3 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

První polovina knížky mě provázela taková ta naděje a dobrej potenciál dalšího vývoje. Když pak po první polovině člověk zjistí, že hrdina je furt stejnej blbec, jakým býval, tak už ztratí nervy. Jasný, chápu že jako "bad guy" má být hrozně sexy a přitažlivý, ale já asi dávám přednost v zásadě hodným klukům anebo aspoň těm, kteří si za roky prošli nějakým rozvojem... Bohužel ani ve fikci nad tím oči nezavřu.

01.11.2019 1 z 5

Učitel lásky Učitel lásky Robin Schone

Pozor, obsahuje spoilery!
No, kde začít... Hlavní hrdinka je velmi naivní, s čímž se ale trochu počítá. Na druhou stranu, co se výuky týče je velmi učenlivá, ocenila jsem fakt, že se naučila arabské fráze. Vztah mezi Elizabeth a Ramielem mi přijde hodně povrchní a postavený pouze na sexu, je to holt erotika, ale ocenila bych trochu více popisu citů. Neustále opakování obskurních frází pak už trochu leze na nervy.
Na začátku jsem měla příjemné očekávání, polovina knihy byla mírné zklamání, ale druhá půlka už mi přišla hodně přitažená za vlasy. To, že její manžel patřil mezi uranisty, v pohodě. To že tam patřil i její otec už bylo mírně drsné, ale to že její matka o všem věděla a ve finále se dovídáme, že chtěla zabít všechny své potomky, no nemám slov. :-D Nechápu po kom pak Elizabeth zdědila svoji naivní a velmi kladnou povahu...

12.10.2019 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

A mně se to líbilo! Mám rada vypravování Hemingwaye, je to jako poslouchat mudrého dědu vypravující své zážitky a zkušenosti z mládí (i když tady spíš ze stáří :) ). A je patrné, že těch zkušeností s mořem a rybami má opravu hodně. Někdo by řekl, bláboly o ničem, ale na jeho stylu psaní je něco hrozně uklidňujícího a sem tam taky šokujícího. Začátek knihy se rozjíždí opravdu pomalu a člověka to doopravdy chytne, až uprostřed - pokud vůbec! Konec knihy je hořkosladký, ale když člověk ví o co jde (boj člověka s přírodou), tak to vlastně ještě docela končí dobře...

08.10.2019 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Zjišťuju, že tyto moderních romance ze současnosti je pro mě lepší číst v originále. Ta vulgární tlumočená čeština, ve snaze být erotická, tak hrozně ubírá na zážitku... Z hlediska děje, ušlo to. Celkem pěknej příběh. Anotace je trošku zavádějící, čekala jsem od Channinga více romantiky, ale jinak to bylo hezký :)

23.09.2019 3 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Patří do žánru jednoduchých romantických příběhů, tím pádem očekávání od knihy musí být v souladu s tímto faktem. Mně se líbila moc. Mám ráda romantiku, kdy se na začátku hrdinové nemůžou vystát (samozřejmě jen naoko) a zároveň není plná vulgárních výrazů a přehrše sexuálních scén. Lucy byla teda až do poslední stránky natvrdlá, ale Josh byl pan Dokonalý (někdy až moc). Prostředek knihy je trošku nudnější a táhne se, ale jako celek je to u mě za plný počet. :)

21.09.2019 5 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Mám romantiku ráda, opravdu a nevadí mi číst ani laciné příběhy i v Harlekýnkách (občas člověk najde skvost). Ale toto mi romantický moc nepřišlo, hraje si na to, to ano. V půli jsem knihu musela odložit. Hlavní hrdina od začátku nepříjemný a nevíme proč (ano jiskření mezi hrdiny na začátku je vždy příjemné, ale pouze pokud je trochu odůvodnělé). Po pár stranách se dozvídáme, že vlastně po hrdince hrozně touží i přestože s ní prakticky ještě ani nepromluvil. Chybí mi tam rozvoj postav trochu, jak proč kdy? Hrdina je promiňte - kur*ník, který má doma každý večer jinou ženskou a prakticky v tom stejném týdnu, kdy měl minimálně 5 ženských, skočí do postele s hrdinkou. To "tabu" v anotaci je dost přehnané, hrdina si až takový odstup nedrží. Samozřejmě se objevuje problém, jeho sestra, která má nějaké tajemství a pravděpodobně na konci knihy to bude celé rozuzleno a asi to skončí dobře... Uvědomuju si, že možná i ta moje kritika bude na konci vsvětlena, i když mě nenapadá jak, ale to si nechám ujít. Fakt nezaujalo.

17.09.2019 2 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Moje první kniha od Hemingwaye, když nepočítám doporučenou četbu na škole (co si budeme povídat tam jsem tomu moc nedala). Z toho co jsem zatím přečetla je Pohyblivý svátek nejlepší. Autor si mě úplně získal formou vyprávění, jeho detailní popisování a zároveň bezprostřední, vtipný a pozitivní pohled na svět. Je to trochu jako poutavé vyprávění vlastního dědečka s velkou dávkou životní moudrosti. Vzhledem k tomu, že Hemingway knihu napsal jako vzpomínkovou, to vlastně tak nějak bude. Z knihy jasně plyne, že Hem nebyl žádné zlatíčko a žít s ním musel být docela kříž, ale člověk prostě musí obdivovat ten bohémský život v meziválečné Paříži. :)

26.08.2019 5 z 5