KateCullen KateCullen komentáře u knih

Na druhé straně Na druhé straně Claudia Gray (p)

Tak trochu pociťuju zklamání. SPOILER Z Lucase se stal upír - dobře, ona je přízrak, jsou nesmrtelní, nějak to snad půjde a zůstanou spolu. Ale jak ho proboha mohla uzdravit, aby se z něj stal normální člověk? A že pak spolu budou žít dál - vůbec nevědí, jak na to, jestli je to vůbec možné, ale je jim to jedno. On někdy umře a ona chudák bude oplakávat jeho smrt další dvě století... KONEC SPOILERU přišlo mi to takové nedodělané, nedořešené. Co bude s upíry, co studovali na Evernightu? SPOILER Když Christopher zemřel, kdo bude pomáhat nově vzniklým přízrakům? Dá se Vic s Maxii dohromady? KONEC SPOILERU Možná by to chtělo ještě jeden díl, co potom - ale příběh Balthazara si rozhodně nenechám ujít!

12.02.2012 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak tahle mě dostala - nádhera!!

15.11.2011 5 z 5

Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Ryan Burton

Je hezké přečíst si život Stephenie, ale přitom polovina knihy je o založení Forks - to už tak čtivé nebylo...

25.10.2011 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Naprosto dokonalá kniha, která předčila všechna má očekávání - o panu Darcym ani nemluvě.

30.08.2011 5 z 5

Skvělá kniha, dozvěděla jsem se v ní nějaké informace, které jsem nepochopila nebo mi unikaly. Mile mě překvapilo, že v knížce jsou i fanarty a fotky přebalů knih v jiných zemích - s uspokojením musím říct, že se ty české (a samozřejmě anglické) velice vydařily, ostatní země je měly takové... zvláštní. A konečně jsem viděla postavy tak, jak si je představuje Meyerová a ne jak vypadají ve filmu :).

11.08.2011 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Musím říct, že mě knížka nechytila. Hodně lidí mi ji sice doporučovalo, ale po přečtení pár stránek jsem ji prostě nemohla číst dál...

20.04.2011 1 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Perfektní kniha - dostali jsme ji jako povinnou četbu. Nejdřív jsem si říkala, že to bude nic moc, ale jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout...

20.04.2011 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Ke čtení mě přiměl děda, když mi je nenápadně podstrčil a já, jelikož jsem neměla co číst, jsem do něj nakoukla a okamžitě jsem mu propadla - až budu mít čas, přečtu si i další díly :)

01.02.2011 5 z 5

Návrat Návrat Lisa Jane Smith

Nevím, čím to je, ale poslední díl se mi nelíbil. Čtvrtý jsem ještě nějak skousla, ale zdá se mi, že se to čím dál tím víc zhoršuje...

23.01.2011 3 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

skvělá knížka, ale už jsem myslela, že bude konec, jenže to vypadá na další díl... ne, že by mi to vadilo :)

14.01.2011 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Cestování časem bylo zajímavé (těmi průchody to trochu připomínalo Pullmanovu trilogii), ale to je asi tak jediné pozitivní, co se ke knize dá říct. Vztah Etty a Nicholase byl natolik uměle vykonstruovaný, že jsem jim to prostě nevěřila, i dialogy (nejen hlavních hrdinů) vypadaly naroubovaně a cize. Až se mi ani nechce číst další díly, možná že jim ale za čas přece jen dám šanci.

13.11.2017 2 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Většina děje se dala lehce odhadnout, na posledních padesáti stranách mě ale autor tak dobře vyvedl z míry, že jsem se nestačila divit. A je i dobře, že příběh skončil "nedotaženě" - uzavřela se jedna kapitola jejich životů a další už se neodkrývá, takže dává pocit lepších zítřků. Navíc autor může v případě dalšího návalu inspirace pokračovat (klidně bych ocenila ohlédnutí se do minulosti na Ústav Glupanů - vytváření "domnělé" minulosti by mohlo být zajímavé).

15.10.2017 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Konečně konec. Ne, že by se mi příběh nelíbil, ale byl zbytečně zdlouhavý (a to nemyslím jen natahování jedné knihy, klidně by se mohlo přeskočit více dílů). Jsem ale i tak ráda, že to spisovatelky dotáhly až do konce a Zoey s kruhem se vše podařilo.

31.08.2015 3 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Zakončení jak má být. Budu doufat, že Richelle napíše ještě další sérii, třeba o Jill a Eddiem.
SPOILER: Když už jsem si zvykla na Adriana jakožto manžela, nedokážu si ho stále představit jako otce, co stojí za plotnou :D

20.07.2015 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Další super díl, u kterého nejde pořádně vydechnout. Vyprávění Sydney mi přišlo zajímavější než to Adrianovo, hltala jsem každou novou informaci z nápravného zařízení. Jsem zvědavá, jak autorka celou ságu završí.

SPOILER: Pořád si nemůžu zvyknout na fakt, že z hýřivého, vtipného a sexy Adriana se stal manžel. Vůbec mi na tu roli nesedí (ale jsem za to ráda, už od začátku jsem jim držela palce!). :)

24.06.2015 5 z 5

Poetika Poetika Aristotelés

Z mého strachu k velmi staré knize od velmi starého filozofa se nakonec vyklubalo celkem naučné a srozumitelné čtení. Není se čeho bát.

25.05.2015

Neferetino prokletí Neferetino prokletí Kristin Cast

Zajímavý pohled do nitra Neferet. Musím říct, že jsem s ní sympatizovala, jen mi trochu vadilo její nafouknuté ego ohledně její osoby - trocha skromnosti by neuškodila. Když teď budu číst další díly Školy noci, už ji asi nebudu vidět jako zlou Neferet, která chce všemu vládnout a všechny povraždit, ale jako osobu, které bylo ublíženo a díky ní se stalo to, co se z ní stalo.
A konečně víme, odkud pramení její zalíbení v býcích :D

28.05.2014 4 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Člověk si po dočtení říká, jestli to jen přece není pravda, jestli už se něco takového nestalo a jestli nás vědci na takovéhle věci náhodou nepřipravují...

07.10.2013 5 z 5

Znovuzrození Dračího oka Znovuzrození Dračího oka Alison Goodman

Rozhodně zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Jen mi trochu vadily chyby v překladu, kdy se na veřejnosti prořekne, že je dívka, ale přitom si toho nikdo nevšimne.

29.07.2013 4 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Zajímavá kniha, která se dívá na člověka úplně z jiného úhlu. Po přečtení jsem měla tak zvláštní pocit, že po mně pořád něco leze. Možná bychom se mohli těšit na další díl, pokud nebyl záměrně nechán otevřený konec.

08.07.2013 4 z 5