Kate18 Kate18 komentáře u knih

Probuzení Probuzení Mirka Andolfo

Skvělé! Nádherné kresby a barvy. Příběh ze světa, kde je povoleno partnerství jen se stejnou rasou a opačným pohlavím, cokoli jiného je proti přírodě. Trochu to připomíná problémy dnešního světa, že? Jenže navíc, pokud v 25 letech nemáte partnera, Reprodukční program vám najde toho nejvhodnějšího. Les si žije svůj život, jenže pak se ji začne zdát zvláštní sen o vlkovi. A když dosáhne 25, je do programu zařazena a to ji zcela změní život. Zamotá se do velmi zvláštních věcí…

19.03.2022 5 z 5

Sunstone 1 Sunstone 1 Stjepan Šejić

Zajímavá podívaná do BDSM světa. Ally a Lisa jsou skvělé osobnosti!

05.03.2022 5 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Slibný začátek příběhu barbara. Je to bojovník, válečník a král, který bojuje proti vrchnosti čarodějů ze Zlatého města. Dostane se do novodobého města, kde najde nového přítele. V prvním díle se toho tolik nestalo, ale je to dobré seznámení a jsem zvědavá co bude dál, i tahle jednohubka mel bavila a to nejen skvělou kresbou.

21.02.2022 4 z 5

Deník pána démonů #01 Deník pána démonů #01 Chi Hyong Lee

Raenef se má stát novým pánem démonů, Eklips je jeho démonem-učitelem. Nebude to mít se svým svěřencem jednoduché.

Orange. Kniha druhá Orange. Kniha druhá Ichigo Takano

Naho se po přečtení dalšího dopisu snaží změnit minulost, která vlastně ještě nenastala. Při tom chodí do školy a prožívá běžné věci. Moc se ji libí nový spolužák Kakeru a vypadá to, že i ostatní spolužáci se je snaží dát dohromady. Naho musí sebrat odvahu a pozvat ho na ohňostroj a pokusit se zjistit, co přesně se stalo (tedy stane) a jak tomu zabránit.

V prach se obrátíš V prach se obrátíš Alan Moore

Po válce světů se zdá, že už by mohlo být vše ve starých kolejích. Jenže Bažináče a jeho přítelkyni zahlédl fotograf, který předal fotky i se svým svědectvím novinářům, ti vše předali policii a ta z toho udělala odstrašující případ. Abby vyhodili z práce a zatkli ji. To se Bažináčovi nelíbí a tak se Abby vydá zachránit až do nebezpečného Gothamu…

Hejno vran Hejno vran Alan Moore

(SPOILER) Bažináč potká zvláštního cizince jménem John Constantine. Ten mu slíbí důležité informace o něm samém, když se s ním sejde na předem určeném místě. Jenže když Bažináč přijde, zjistí, že je na místě divného zla a Constantine mu žádné informace nedá, i tak ho Bažinač následuje a sám zjistí pár podstatných věcí. Až nakonec při poslední schůzce jsou svědky něčeho hrozného. Zrození ohavného zla, které rozpoutá válku světů….

04.02.2022 5 z 5

Prokletí Prokletí Alan Moore

To byla jízda! Na začátku děsivý Nukeface, pak se přidal Constantine, který Bažináče tahal po všech koncích Ameriky. Tichá voda s vodními upíry, která mi připomněla Amerického upíra (?). Prokletí o tajuplnosti ženských těl a znepokojivý příběh o otrokářích a otrocích z jihu, kteří dosud neodpustili křivdy spáchané v minulosti.

11.01.2022 5 z 5

Knihy magie Knihy magie Neil Gaiman

Tim Hunter dostane nabídku, že může objevit svět magie, ale musí se dobře rozmyslet, protože jinou šanci již nedostane. Muži v trenčkotech mu nabídnou, že mu ukáží magii a jeden po druhém ho provádí různými magickými světy. Vezmou ho do minulosti, daleké budoucnosti i do současnosti, ale v jiné realitě. Po cestě je čeká spousta dobrodružství i nástrah. Jak se nakonec Tim rozhodne?

11.01.2022 5 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Louise Simonson

Kniha mě mile překvapila. Na první pohled se mi líbily barvy a kresby, ale hned jak jsem se začetla do příběhu bylo jasné, že to není vše.

Diana se chce vyrovnat svým sestrám, ale při závodu si všimne něčeho divného. Z ostrova je vidět loď, která vybouchla. Diana se rozhodne pomoci a vytáhne z moře mladou dívku Aliu. Jak později zjistí, Alia není jen tak obyčejná dívka. Diana se rozhodne zvrátit její osud, to ale není jen tak. Na cestě potká nové přátele, ale i nepřátele.

02.01.2022 5 z 5

Coffee Shop Coffee Shop Karla Díaz

Lucia pracuje ve zvláštní kavárně, která pomáhá chlapcům zbavit se stydlivosti a naučit se komunikovat s dívkami. Jednoho dne přijde Ramiro a Lucia ho dostane na starost. Začnou se poznávat a najdou v sobě zálibu, vypadá to, že spolu nebudou mít štěstí a jejich cesty se rozejdou. Tak to ale dopadnout nemá. Na konci příběhu se dozvíme, jaký je vlastně původ této zvláštní kavárny.

30.12.2021 4 z 5

Spy x Family 1 Spy x Family 1 Tacuja Endó

Špion Soumrak dostane novou misi, musí si během pár dní najít manželku a dítě, aby mohl uspět. Začátek skvělého, dynamického příběhu, který je akční i vtipný.

27.12.2021 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Povedená sbírka povídek, vždy se najde pár horších, ale ve sbírce převažovaly ty dobré a skvělé. Líbil se mi Cena - kocour ochránce, Trolí most - co vše může číhat na mladého chlapce, Jezírko se zlatými rybkami a jiné povídky - kam až může sahat paměť, Vražedná tajemství - první vražda v historii, Svatební dar - jak by mohlo vypadat manželství…

08.11.2021 5 z 5

To bylo tvé jméno. 03 To bylo tvé jméno. 03 Makoto Šinkai (p)

Taki stále hledá Micuhu, vydal se kvůli tomu do městečka Itomori. Ale Micuha se ho rozhodla hledat v Tokiu. Cesty osudu jsou spletite stejne jako Kumihimo, díky kterému jsou spolu propojeni. Taki zjistí v Itomori šílenou věc, která snad ani není možná, přitom si byl vším tak jistý. Jak jejich pátrání po tom druhém dopadne? Nádherný závěr celé série.

08.11.2021 5 z 5

To bylo tvé jméno. 02 To bylo tvé jméno. 02 Makoto Šinkai (p)

Taki se vydává hledat Micuho jen podle nákresu místa. Naštěstí cestou narazí na lidi, kteří toto místo velmi dobře znají a jsou překvapeni, že se tam chce Taki vydat. I přes to mu pomohou, ale co Taki zjistí asi nikdo z nás ani trochu nečekal.

04.11.2021 4 z 5

Tělo Tělo Brian Azzarello

Diana se musí ujmout svého nového postavení na Olympu, i když jej odmítá. Po Zeusově pádu se hory ujmulo jedno z jeho dětí, ale ostatní si na jeho trůn dělají zálusk. Hlavně jeden z nich, Prvorozený, který si jde za svým právem doslova přes mrtvoly. Má i svou armádu a další spojence, kteří vše zkomplikují. Diana musí dál chránit Zeeka a své přátele, ale má i jiné poslání.

12.09.2021 4 z 5

Já, Ainsel Já, Ainsel Neil Gaiman

Stín s panem Středou projíždí Amerikou a hledají spojence pro nadcházející bouři. Je těžké je vůbec najít, natož přemluvit ke spolupráci. Navíc po nich jdou záhadní muži v černých oblecích, tak pan Středa Stína ukryje do malého, sněhem zapadlého městečka, kde Stín potká pár nových přátel. Městečko však není tak poklidné, jak se na první pohled zdálo a i když je Stín často na cestách, začne objevovat tajemství tohoto městečka.
Příběh se navíc prolíná s příběhy o příchodu do Ameriky v různých časových obdobích, které skvěle dokreslují atmosféru a pozadí celého příběhu.

07.07.2021 5 z 5

Stíny Stíny Neil Gaiman

Stína pustí z vězení a zjistí, že je jeho manželka mrtvá. Vydá se na její pohřeb, ale cestou potká záhadného pana Středu, který ho najme do svých služeb, zvláštních služeb. Setká se s různými bohy, starými i novými a přihlíží jejich válce.

28.06.2021 5 z 5

Válka upírů Válka upírů Jason Aaron

V první části se stejně jako minule seznámíme s historií jednoho hrdiny, teď je to Iron Fist. Příběh ze světa mimo zemi, kde vládne bojové umění a drak Shou-Lao.
Pak už se vrhneme rovnou do nejznámějšího místa spojeného s upíry, přímo do Transylvánie, kde bojují upírské sekty o nadvládu nad Draculovým hradem v Karpatech. Avengers mají naštěstí nového pomocníka, který má s upíry bohatou zkušenost, je to sám Dhampír Blade. V hlavní roli ale dál hodně zůstává Ghost Rider a do boje s upíry se připojí i jeden nečekaný společník.

15.06.2021 5 z 5

Světové turné Světové turné Jason Aaron

Příběh původního Ghost Ridera je super. Pak ale přichází spousta postav a teamů. Dá se dohromady team Avengers, který bojuje proti Namorovi a jeho podmořským potvorám. Pak vstoupí na scénu Zimní stráž. Nakonec se seznámíme s Agenty Wakandy. Padne takových jmen, až z toho jde hlava kolem.

02.06.2021 3 z 5