V prach se obrátíš

Je dobojováno. Bažináč se vrací z Pekla a chce jen spočinout v Abbyině náruči. Právě to mu je ale odepřeno – v jeho nepřítomnosti fotograf Howard Fleck zveřejnil fotografie Bažináče a Abby a vyvolal tím skandál. Abby byla obviněna ze zoofilie a nakonec utekla do Gothamu. A právě tam se za ní Bažináč vydá, vstříc konfliktu s Batmanem, Lexem Luthoren i gothamskou policií… Tato klasická sága od legendárního tvůrčího týmu v čele s Alanem Moorem, Stephenem Bissettem, Johnem Totlebenem, Stanem Wochem, Rickem Veitchem, Ronem Randallem a Alfredem Alcalou líčí přerod Bažináče z netvora z bažiny v mocného elementála, jehož moc by mohla přesáhnout samotnou Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150976/v-prach-se-obratis-150976.jpg 4.351

Swamp Thing - Bažináč 5.

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, BB art

Earth to Earth, 2002

Kniha V prach se obrátíš

Wiedzmin
16.07.2020

Swamp thing mě rozpolcuje. Na jedné straně se jedná o dokonalou, monumentální, poetickou komiksárnu a na straně druhé o metafyzickou, ujetou lsd jízdu. Kombimace, kterou asi nikdo nezvládne dát dohromady tak, aby z toho všeho vznikl příběh, co má hlavu, batát, a patu. Jen mistr Moore pronikl do logiky takového scénáře.

eraserhead
08.04.2020

Jestli mě něco na komiksech fakt prudí, tak to propojování různých příběhů a postav. V Bažináči opravdu nepotřebuji vidět ani Gotham ani Batmana, toho když budu chtít, tak sáhnu po Batmanovi (ten je navíc tady dost suchý až trapný - což, proto, že ho mám docela rád, mě prudilo ještě víc). Lexe Luthora mám spojeného se Supermanem, nechci ho v Bažináčovi. Horror je úplně pryč, tohle je klasická komiksová superhrdinská onanie, ne zrovna dvakrát zajímavá, bez hlubší invence. Zaujal akorát tak poslední příběh o Bažináčově znovuzrození. Pro mě nejnudnější a nejnezáživnější svazek.

Kverulant
08.03.2019

Spanilá jízda přírody v Gothamu musí dostat každého, závěr mě skutečně zaskočil.

petr9807
14.01.2018

Tak tahle kniha je skutečně jízda, která potěší každého fanouška DC.

LordSnape
13.09.2015

Tenhle díl Bažináče má takový trochu humanitní podtext, protože celá ta kauza hraje do noty proti uskupením, které si zakládají na uniformitě a bojují proti odlišnosti. Nicméně to, že Abby utekla do Gothamu, kde se pak objevil i Batman či Lex Luthor ze Supermana mi prostě nevonělo. Nicméně vše vynahrazuje skvělá kresba ukazující Bažináčovu zuřivost a jeho síly včetně konce o kterém jsem původně myslel, že je koncem definitivním.

Kapis
29.05.2013

Poetika Bažináče mě nepřestane uchvacovat. Víření vody a hru větru ve větvích člověk z toho přímo fyzicky cítí. Moore se ještě zdaleka nevyčerpal - jeho neotřelé nápady by stačily deseti jiným scénáristům na celý život - a naservíroval nám klasickou "Krásku a Zvíře" ve svém podání, které rozhodně stojí za to. Myslím, že už víc jak polovinu příběhů, co u nás vyšly řeší nebohý Alek furt problémy s babou, tu v pekle, tu ve vězení, že mu ta jeho láska ale dává pokuřit!!

Poslední dvě knihy byly přece jenom lepší, díky epickému košatému příběhu v nezemských sférách a velkému souboji prapůvodních sil, ale tato civilnější kniha, se všemi problémy obyčejných smrtelníků a jejich přirozeně lidským chováním, má taky dost do sebe, dost na to, abych ji dal bez problémů 95%, 5 hvězd jak vyšitých.

V předchozích dílech jsem se u jednoho sešitu zamýšlel nad tím, jestli bych našel odvahu si kousnout do bažináčova plodu - zde batátu (a to nechávám stranou, že batát není měkký plod z kterého by crčelo, když se do něj kousne) - jak jsou stanovena měřítka dobra/zla a jak bych mohl mít vnitřní jistotu, zda jsem dobrý nebo špatný a co by se se mnou dělo? Nikdo není úplně jenom dobrý nebo zlý, nevezl bych se na tripu nějaké špatné vlny některého ze svých činů na který třeba nejsem úplně hrdý nebo na nějakém aspektu své osobnosti, na nějakém svém zlém divokém Stepním vlkovi? Moorovi to taky evidentně nedalo a tuto myšlenku pěkně rozvinul a dokončil skrzevá pana Hipísáka. Super. Jo a ještě se mi líbilo jak dostal ten prkenný Batman nakládačku:-)

Moorovo dílo má zkrátka dost hloubku, ač se tak nemusí na první pohled zdát - a určitě by to nikoho nenapadlo při pohledu na obálky jednotlivých sešitů, za jejichž galerii na konci jsem velice rád. Do konce Moorava runu chybí 8 sešitů, jestli se nepletu, tak jsem zvědav, jestli to vyjde v jedné bichli nebo jestli se bude pokračovat i když už to bude bez Moora.