Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Hastrošovci Hastrošovci Roald Dahl

No miestami to teda bolo naozaj nechutné čítanie ;) Dahl dokáže naozaj zaujímavo podať zlo v človeku a to nie len v tejto knihe, ale vo všetkých, ktoré som od neho zatiaľ čítala. Až mi prišlo na konci trocha ľúto manželov Twits. Dahl je v tomto ale nekompromisný. No bolo to ozaj miestami nechutné, ale aj zábavné čítanie. No fakt asi nie pre deti :) AJ

20.09.2014 4 z 5

O chlapcovi, ktorý plával s piraňami O chlapcovi, ktorý plával s piraňami David Almond

A, tak bola to milá detská kniha. Určite stojí za to prečítať si to v detskom veku. Je to kniha plná fantázie, kde je všetko možné a to je predsa na knihách to úžasné :) AJ

20.09.2014 3 z 5

Čarodejník z krajiny Oz Čarodejník z krajiny Oz Frank Lyman Baum

Dávam 5. Príbeh je to magický. Film som nikdy nevidela celý, takže porovnávať nemôžem, ale kniha sa naozaj páčila. Odporúčam a nie len deťom :) AJ

13.09.2014 5 z 5

Žirafa, Pelly a ja Žirafa, Pelly a ja Roald Dahl

Toto je naozaj kniha pre deti, ale mne sa páčila. Kto nemá rád šťastné konce ;)

12.09.2014 4 z 5

Bláznivá láska Bláznivá láska Francis Chan

Toto je jedna z najlepších duchovných kníh aké som kedy čítala. Jej autor mi v mnohých veciach otvoril oči a možno poukázal na niektoré veci, ktoré som si, možno aj vedome, nevšímala. Poradil, povzbudil, inšpiroval a ja som vďačná, že sa mi táto kniha dostala do rúk. Jednoznačne sa k nej budem vracať pre povzbudenie!

31.08.2014 5 z 5

Pět starých známých Pět starých známých Mitch Albom

Toto bola pre mňa síce skrátená verzia knihy, ale bolo to super čítanie. Ukazuje nám, že aj tie nepatrné zoznámenia či stretnutia s ľuďmi, či už nakrátko alebo dlhšie, majú svoj význam. A niekedy vplývame na známych aj neznámych viac ako si dokážeme predstaviť. Keď sa mi dostane do rúk plná verzia knihy, určite si ju prečítam. AJ

19.07.2014 4 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Super čítanie. Príbeh Dinah od narodenia až po smrť bol fascinujúci, plný radosti, bolesti. Jedno z najlepších spracovaní biblických príbehov. AJ

13.07.2014 5 z 5

Moje druhé ja- Kristus hovorí o prežívaní viery Moje druhé ja- Kristus hovorí o prežívaní viery Clarence Joseph Enzler

Duchovne dokonalé dielo. Inšpiratívne, povzbudzujúce, úprimné, priateľské slová od nášho priateľa Ježiša :)

27.06.2014 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Hmmmm, trošku zmiešané pocity mám z tejto knihy. Začiatok bol taký, že som myslela, že to po prvej kapitole vzdám. Ale nejako som sa prelúskala ďalej a potom to bolo veľmi zaujímavé. Artyom a jeho úloha ma vtiahli do príbehu a jeho stretnutia s novými ľuďmi na rozličných staniciach boli miestami zvláštne, miestami strašidelné. Ku koncu som sa, ale miestami v príbehu strácala a koniec ma nejako nenadchol. Takže dávam 3 hviezdy. AJ

23.06.2014 3 z 5

Předveďte mrtvé Předveďte mrtvé Hilary Mantel

Tudorovské Anglicko, no čo už môže byť zaujímavejšie ;) Prečítané v AJ, čo bolo miestami trochu ťažšie, pretože autorka má trochu zvláštny štýl, ale celkovo veľmi podarené dielo. Ocitáme sa na kráľovskom dvore Henryho VIII. v čase, keď sa chce zbaviť svojej druhej manželky. Tento príbeh už bol písaný niekoľkokrát, ale pre mňa je vždy zaujímavé čítať o tejto časti britskej monarchie. Príbeh je podaný z pohľadu Thomasa Cromwella a je podaný veľmi pútavo a dobre. Pre milovníkov Tudorovcov, môžem len a len odporúčať :)

07.04.2014 4 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Neviem čím to bolo, ale táto kniha ma nejako nezaujala. Čítala som slovo za slovom, stranu za stranou, ale vôbec som netušila o čom čítam. Možno za to mohol fakt, že som to čítala v angličtine. Vlastne nie, síce som knihu prečítala, ale pri čítaní som vždy bola myšlienkami niekde inde. Takže nezaujala. AJ

21.03.2014 2 z 5

Kým si, keď sa nik nepozerá? Kým si, keď sa nik nepozerá? Bill Hybels

Veľmi dobré čítaníčko o tom, kto vlastne sme, čo v živote chceme, ako sa stavať k problémom v živote a ako dosiahnuť dokonalosť v láske. Máme sa učiť od najväčšieho Majstra lásky- Ježiša. Skvelé duchovné povzbudenie a určite stojí za to prečítať túto knihu aj viackrát:)

11.03.2014 4 z 5

Na východ od hor Na východ od hor David Guterson

Po nejakých 100 stranách som si hovorila, ž túto knihu asi nedočítam. Ale vydržala som a dočítala. Nemôžem s nadšením povedať, že som neoľutovala rozhodnutie dočítať ju, ale na druhej strane nemôžem povedať, že táto kniha je strata času. Ťažko sa mi začítavalo do jednotlivých kapitol. Miestami to bolo veľmi zaujímavé čítanie, najmä spomienkové výlety do minulosti, ale dlhé opisy zberu jabĺk, detailné opisy hôr, to ma až tak veľmi nebavilo. Ale druhýkrát by som už túto knihu asi nečítala. Neviem, zanechala vo mne dosť zmiešané pocity...

09.03.2014 3 z 5

Evangelium prokletých Evangelium prokletých Adam Blake (p)

Na Slovensku vyšla táto kniha pod názvom Podvod od Mŕtveho mora a autor Adam Blake. Biblia ako zdroj rôznych konšpiračných teórií, tajných šifier a spoločenstiev- no je to v tomto žánri veľmi populárna téma, ale nie každý autor to zvládne. Túto knihu by som zaradila do priemeru, síce sa čítala celkom dobre, no postavy v nej mi pripadali nejaké zvláštne a koniec mi prišiel veľmi strohý, jednoducho sa mi žiadalo trocha viac obšírnejších vysvetlení na záver. Takže dávam 3 hviezdičky.

18.11.2013 3 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Táto trilógia sa každou častou len a len zlepšovala a posledný diel si rozhodne zaslúži 5 hviezdičiek. Svojim spôsobom bol koniec predvídateľný, ale rozuzlenie prinieslo niekoľko prekvapení, či už pozitívynch alebo negatívnych. Ako čitateľ som sa úplne ponorila do tohto sveta a prežívala trápenia, radosti a starosti hlavných hrdinov. Kniha vo mne vyvolala úsmev, rozhorčenie, smútok, ... no jednoducho bola skvelá. Odporúčam pre milovníkov fantasy :)
A vôbec by som sa nenahnevala, ak by sa rozhodli túto trilógiu sfilmovať ;) AJ

28.08.2013 4 z 5

Sonea - Novicka Sonea - Novicka Trudi Canavan

Polovicku knihy som citala asi 3 tyzdne a druhu polovicku som zhltla za jeden den. Musim sa priznat, ze druha cast sa mi pacila viac ako prva. Sonea je uz v skole a na jej povod nikto nezabuda a davaju jej to takmer vsetci studenti a aj ucitelia pocitit. Regin ma neuveritelne stval a mala som sto chuti ho nakopat. Postupne sa ale dej zaoberal Dannylom a jeho tajnou misiou a to bolo velmi zaujimave. Plus nova postava Dorriena bola skvele ozivenie pribehu. Celkovo sa dej niekam posunul, aj ked teda zatial nevieme co ma za lubom Akkarin. Takze sup na poslednu cast :) AJ

22.08.2013 3 z 5

Rukopis z Akkry Rukopis z Akkry Paulo Coelho

Asi moja najoblubenejsia Coelhovka. Taka na zamyslenie, na rozne situacie v zivote, ... urcite sa k nej este vratim :)

05.08.2013 4 z 5

Za múrom Za múrom Vanessa Jóriová

Hmmm, tak rozmyslam co povedat na tuto knihu. Fantasy zaner mam coraz radsej. Toto je fantasy z pera 12-rocnej dievciny, takze ako hodnotit. Dejovo, no musim povedat, ze mi v mnohom pripominala tato kniha ine knihy ci filmy. Postavy, no mozno az prilis dokonale a sebaiste. Citalo sa to celkom dobre, ale dej bol predvidatelny a mnohe veci neboli vysvetlene alebo velmi nedavali zmysel. Celkovo davam 3 hviezdicky, myslim, ze to bol mily pokus mladuckej spisovatelky a verim, ze vekom moze vyrast do uspesnej a kvalitnej spisovatelky. Odporucam najma mladsim citatelom :)

03.08.2013 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Film som videla davno a pravdupovediac ma nejako neohuril a viacmenej som zabudla na dej. Musim povedat ale, ze ma kniha zaujala. Dobre sa citala, aj ked pribeh mozno nie je najoriginalnejsi, ale ja mam rada knihy tohto typu a hned sa pustam do 2.casti:)

18.06.2013 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Pokracovanie Eragona a este ake pokracovanie. Naozaj ma to vtiahlo do Alagaesie a najma koniec ma prekvapil. Tesim sa na pokracovanie a pustam sa do Brisingra:)))

18.06.2013 3 z 5