Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Za války, 1917: Cesta bez konce Za války, 1917: Cesta bez konce Cynthia Harrod-Eagles

I čtvrtý díl pro mě neztratil ani jednu hvězdičku. Líbilo se mi, jak se Angličané podřizovali válce a všichni se zapojovali do Válečného úsilí. Chtěla bych vidět Čechy...:-)

05.08.2023 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Tentokrát se vydávám proti proudu. Nedočteno. Připomíná mi severský detektivky a ty já moc nemusím.

28.07.2023 2 z 5

Zlomený král Zlomený král František Kalenda

Zajímavý posled na Otce vlasti :) ...
Co mě zarazilo, bylo používání některých naprosto nesmyslných výrazů. Například někdo přicházel-pocházel z Německa?? Znal někdo ve polovině 14 století výraz Německo? No nic, pan spisovatel je mladý, určitě se ještě polepší. I přesto, že takový nesmyslů jsem zachytila víc, přečtu si i poslední díl. Bavila jsem se.

20.06.2023 4 z 5

Cesty osudu Cesty osudu Sophie Oliver

Úplně se stydím psát hodnocení. Spíš kritiku. Já jsem asi četla jinou knížku než ostatní čtenáři. Já jsem to v polovině vzdala. Ne.

24.05.2023 2 z 5

Ten, koho přece znám Ten, koho přece znám Mike Gayle

mě se knížka líbila. Neotřelý nápad. Jak mají na začátku života 2 lidé stejné podmínky a co se s nimi stane. Ke konci už trochu "průhledné". Ale pěkné, čtivé

20.03.2023 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Kniha se čte dobře. Ale příběh, za mě ne.
Nikdy nesmí člověk nad logikou věci v tohohle žánru moc přemýšlet. S Ruthie a jejím neuváženým plánem na koupi domu dobrý. To by nebyl příběh-zápletka. Ale Marka jsem neustála. V 35 letech se vrátí po letech !! kolika ? 15? domů a je zděšen stavem věci. Za celou dobu ani jednou nenavštívil rodinu (z Neapole-kolik to bude kilometrů?) nikomu nevolal a nikdo nevolal jemu.... prostě netušil, zavalen prací.
Knihu zavírám, ale určitě zkusím další, protože styl psaní se mi líbí.

18.02.2023 3 z 5

Divoké kosti Divoké kosti Kathy Reichs

Nějak mám poslední dobou smůlu na knihy. Ne, nebudu pokračovat dalším dílem. Nemohla jsem se začíst.

14.02.2023 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Asi nemám zrovna období na romantickou knihu. Za mě ne

14.02.2023 3 z 5

Mrtvý v obecném zájmu Mrtvý v obecném zájmu Petr Eidler

Po knize jsem sáhla v knihovně na "doplnění stavu", protože jsem si íd pana Eidlera před časem četla knihu Na šábes se nevraždí. Ta se mi líbila. Tahle ne a příště si dám pozor

30.12.2022 2 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Pro mě dost drsná kniha. Musela jsem ji někdy odložit, aby nabrala novou sílu. I přesto dávám pět hvězdiček, určitě stojí za to. Zlatý Čechy.

28.09.2022 5 z 5

Dny probuzení Dny probuzení Paula Stern (p)

Nemůžu si k nadšeným čtenářkám. Kniha mě nezaujala. Chvíli jsem se s ní trápila a pak odložila. Je mnoho jiným a pro mě lepších

20.09.2022 3 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Já jsem asi od knihy čekala víc. Námět dobrý, kniha čtivá, ale prostě mě nechytila

03.09.2022 3 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

i když jsem na toto téma několik knih přečetla, tahle zápletka mě zaujala a pobavila. Většinou si vybírám knihy, které dosahují na "červená čísla" . Po téhle jsem šáhla neplánovaně a dodatečně mě překvapilo, že je nízko ohodnocená. Mě bavila a doporučila by ji s klidným svědomím

08.07.2022 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

První díl by pro mě o něco lepší. Kniha dobrá, krásně se čte, ale protože je třeba hodnotit, musím ubrat jednu hvězdičku. I tak jdu do dalšího dílu.

26.06.2022 4 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

za první díl jsem dala "jen" 4 hvězdičky, protože se mi zdál až moc sladký a červený. Překvapivě druhý díl už ne. Samozřejmě až na závěr. A když na úplný závěr spisovatelka naznačila další osudy postav a to se mi moc líbilo, musela jsem dát plný počet. Uvidíme, co přinese další.

22.06.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie Rainer M. Schröder

Trochu jsem čekala, že druhý díl bude navazovat na první. To mě trochu zklamalo, že Tessa není a vyprávění pokračuje příběhem vnoučat. Ale na kvalitě to neubralo. To je jen můj povzdech. Taky jsem se nemohla do čtení chvíli zabrat, protože začátek se hemžil množství jmen a titulů. Ale bylo to nutné. Prostě byl druhý díl víc politický a víc se zajímal o rodinu Medicejů než první. Ale dobrý a jdu co nejdřív na třetí díl.

13.06.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Rainer M. Schröder

když si přečtu komentáře pod sebou, vše je řečeno. Moje první setkání se spisovatelem a rozhodně ne poslední. Pěkný, čtivý.

13.06.2022 5 z 5

Démon přichází v mlze Démon přichází v mlze Martin Nesměrák

Dlouho jsem se nemohla začíst. Zdlouhavá přednáška o kolonizaci vesnic. Uznávám, že zajímavá, ale za mě v detektivce nevhodná. Nepatřičná. Hrozně se to táhlo. Pak to najednou dostalo švih a já se začetla. Ale poslední část už zase utrpení. Rozvleklá příprava cesty k soudu a dlouhý popis přepadení.
Ne, už tomu nebudu dávat šanci. Je spousta jiných knih.

07.04.2022 3 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Další povedená kniha od autorky. A poučná. Závěr mě naštval. Useknuté. Nedopsané. Ale jinak super čtení.

06.02.2022 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

první díl se mi líbil hodně. Proto jsem se poměrně rychle pustila do dalšího a ten mě zklamal. Tentokrát mi šla hlavní hrdinka na nervy svou umanutostí něco si dokazovat. Taky mi trochu chyběl její parťák. Nějak jsem čekala, kdy se vrátí a pomůže jí. I závěr mě zklamal.
Ale nevadí, pustím se do 3. dílu a pak se uvidí.

17.01.2022 3 z 5