Mrtvý v obecném zájmu

Mrtvý v obecném zájmu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142410/mrtvy-v-obecnem-zajmu-142410.jpg 3 17 9

Menší město prožívá mimořádnou událost. V kulturním domě probíhá akce, přenášená televizí - charitativní koncert na podporu dětských domovů, seniorů a postižených... Akce se však vymkne pořadatelům z rukou a v zákulisí dojde k brutální vraždě, obětí je jeden z drobných podnikatelů.

Kanimůra2
30.12.2022 2 z 5

Po knize jsem sáhla v knihovně na "doplnění stavu", protože jsem si íd pana Eidlera před časem četla knihu Na šábes se nevraždí. Ta se mi líbila. Tahle ne a příště si dám pozor

Canniosh
03.10.2022 4 z 5

Tak nevím, jestli jsem nečetl něco jiného než ostatní, ale mě se tato živá kriminálka velmi líbila. Děj není roztáhlý, vše se odehrává v řádu dní, respektive jde o příběh popsaný den po dni, a ten netrval déle než jeden týden. Skvěle vykreslené postavy, víceméně venkovské prostředí včetně běžného života lidí tam. Do toho zasazená vražda člověka, o kterém se záhy dozvídáme všelicos, a tak se okruh podezřelých rozšiřuje přímo geometrickou řadou. Děj má spád, a nebýt takové "plytké" pointy, tak bych dal bez mrknutí oka plný počet. Nicméně, kdosi tady zmínil, že jde údajně o nejslabší knihu autora, takže pokud je toto pravda, jdu okamžitě shánět další Eidlerovy knihy, protože tento styl mi více než vyhovuje.

zdenaR
05.07.2022 2 z 5

Z mého pohledu zatím nejslabší detektivka, kterou jsem od autora přečetla.
Jeho novější knihy jsou výrazně lepší.

bazyk21
21.02.2022 5 z 5

Je to čtivé, děj má spád, oblíbený autor, za mne dobry příběh s překvapivým rozuzlením

Marcik7
29.11.2019 1 z 5

Velká nuda, bohužel...

čef
06.09.2019 4 z 5

Spíše než detektivka je to opět kritika poměrů nejenom na malém městě. Strany si přihrávají kšefty a poctivě-nepoctivě se tak nějak dělí o moc a o „drobné“ z výnosů ze všimného. Policie je sbírka neschopných blbců, kteří neumějí ani najít podstatný důkaz na místě činů a jdou jen po tom jak vše nejrychleji zamést pod koberec nebo pod co. Přestože podáno podle mne až trochu černěji, je toto vyprávění alespoň poutavé, i když tak nějak neuspokojivě zakončené.

dagmar5477
17.04.2019 3 z 5

To politikaření bylo trochu únavné, jinak se knížka dobře četla.

kika 13
14.11.2014 4 z 5

Knížka mě zaujala hned na začátku.Vraha jsem,ale neuhodla.

bezprezdivky
06.05.2013 1 z 5

Klišé na klišé, schématický popis české lokální politiky a jeden spravedlivý detektiv.