Kamiliana Kamiliana komentáře u knih

Věčná sláva Věčná sláva Michelle Moran

Spletitý životní osud Marie Grosholtzové, díky které má Londýn jednu ze svých největších atrakcí. Vykreslená Paříž za dob revoluce, útrapy lidí, tyranie, tisíce mrtvých... to vše působí nesmírně autenticky. V Muzeu madam Tussaud jsem byla coby náciletá a teď se stydím, že tak jako tisíce jiných návštěvníků jsem historii založení muzea a příběhu Marie nevěnovala pozornost, neboť jsem se soustředila na celebrity a královskou rodinu.

16.02.2019 5 z 5

První Tudorovci První Tudorovci Joanna Hickson

Poutavě napsaný příběh, který se zabývá vznikem tudorovské línie, tudíž tajným vztahem mezi anglickou královnou-vdovou a jejím waleským úředníkem Owenem Tudorem. Na pozadí války růží vystupuje do poředí příběh jejich synů Edmunda a zejména Jaspera Tudora.

Tajnosti skotské metropole Tajnosti skotské metropole Ivana Mudrová

Výstižně napsaný průvodce, který se zabývá mnoha detaily. Za velké mínus považuji fakt, že v průvodci chybí mapa, takže všechna místa jsou popisována jen teoreticky.

15.02.2019 4 z 5

Středověká Anglie Středověká Anglie John Farman

Naprostá studnice vědomostí... čtenář se dozví mnoho zajímavých a méně publikovaných skutečností ze středověké Anglie. Kéž by si jen člověk dokázal zapamatovat vše, co se zde dozví.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Nesmírně intenzivní příběh, který vás donutí přemýšlet o spoustě věcí... o vyspělosti někdejších kultur i o blízké budoucnosti a vztahy mezi jednotlivými náboženskými skupinami. Rovněž náhled do Koránu byl velice poučný. Film dle mého vypíchl úplně jiné události, vize a témata a s knihou bych ho nespojovala.

Oheň Vikingů Oheň Vikingů Shirley Waters

Nenáročný historický příběh protkaný humorem a romantikou.

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Já jsem z knihy byla celkem nešťastná. Dialogy mi připadají naprosto neživé a opakující se. Popisné pasáže jsou povrchní. Vadila mi i menší velikost písmen.

15.02.2019 1 z 5

Ozvěna soumraku Ozvěna soumraku Judith Kinghorn

Jedná se o poutavé vyprávění válečných událostí na pozadí života vysoce postavené rodiny, která tráví léto na Skotské vysočině. Pro mě je velkým mínusem celého příběhu příliš mnoho neuvěřitelných lží o původu miminek.

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Vtipné, bláznivé, dojemné, pravdivé, život vystihující.. každá holka by měla mít svou Bunťu :-) Moc jsem ocenila "nadýchaný" styl psaní a také informace o práci žen v Londýně během 2. světové války. Ještě několik ní po přečtení mi chyběly další dopisy a problémy nadepsané Milá paní Birdová...

15.02.2019 4 z 5

Děti a pět jazyků lásky Děti a pět jazyků lásky Gary Chapman

Děkuju milionkrát za tuto knihu. Mám pocit, že jsem konečně pochopila mé nejstarší dítě, kvůli kterému jsem se dost natrápila. Vlastně je to celé najednou úplně jednoduché :-)

Válečník: Zrození legendy Válečník: Zrození legendy David Gilman

Já osobně bych příběh ukončila krátce po bitvě u Kresčaku během rekonvalescence na hradě. Do té doby má děj spád a hlavní postava se psychologicky vyvíjí. Poté na mě příběh působil zcela nevěrohodně, Blackstone najednou jednal bez selského rozumu (ani si nespočítal, že jeho žena už porodila??). A velkým mínus, jak již bylo zmíněno, je množství chyb. V závěrečné třetině je to zhruba 2 chyby na stránku, přičemž komoleno bylo i jméno hlavní postavy.. aneb jak dokonale otrávit čtení knihy.

Ohnivý pták Ohnivý pták Susanna Kearsley

Ohnivý pták je kniha, na kterou musím i několik týdnů po přečtení stále myslet. Autorka nesmírně sugestivně vylíčila nejen život malého dítěte v klášteře, obklopeného vzpomínkami na milého zachránce, ale i život mladé ženy v Petrohradě. Historický příběh mi přišel neskonale poutavější než současnost, kterou jsem samou nedočkavostí přeskakovala a až pak se k ní vracela :-) (navzdory Robbiemu - sympaťákovi a Skotovi v jednom!! :-)

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Vánoční pohlednici považuji za zatím nejslabší dílo autorky. Mám pocit, že na začátku knihy sama netušila, jak vše vyvede do konce. Scéna, ve které se dozvídáme, kdo je čí matka, kdo bratr a sestřenice, je pro mě bludný výplod. 2* dávám za sympaťáka Roryho a původní výborný nápad oprášit historii vánočních pohlednic.

15.02.2019 1 z 5

Tilda a její nápady Tilda a její nápady Tone Finnanger

Vizuálně působivá kniha ve stylu vintage. Tilda je značka originálních výrobků - typických andílků. Kniha obsahuje hodně šití, lepení , obsahuje návody, šablony, přetisky. Já sama asi nevyužiji, ale celek je velice líbivý.

Čestný špionský Čestný špionský Ally Carter

Řadu o špionkách jsem si oblíbila, ačkoli mi dávno není náct. Přijdou mi vtipné, oddechové, s humorem i napětím. Těším se na další díl, ačkoli překlad je velice nepovedený (+ obligátní jsi si místo sis).

20.08.2017 4 z 5

Láska a sexualita v trvalém vztahu Láska a sexualita v trvalém vztahu Yvon Dallaire

Velice poučné a zábavně napsané pojednání o vztazích, které vám dokáže vysvětlit, proč vám co doma neklape. Už jen úvod... mozek ženy funguje jako radar a vnímá celek, mozek muže jako mikroskop, soustředí se na jednu věc... vám vysvětlí mnohé :-)

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Radost z příběhu, na jehož pokračování jsem netrpělivě čekala, mi naprosto zkazil překlad. Kniha místy nedává smysl a angličtináři z ní vycítí hned, co je špatně (nadužívání kondicionálů + výrazy jako nanicovaté tělo, atd,). Škoda.

20.08.2017 3 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Knihu jsem si moc užila. Zaujalo mě téma i zpracování. Sledovat dějové linie jednotlivých příběhů bylo sice náročné, ale fascinující a náhled na paměť míst má něco do sebe. Musím přiznat, že i měsíce po přečtení na některé sugestivní motivy myslívám... světlo ve stodole, smrt kováře, loď na řece, vikingský meč atd.

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Pro mě absolutní minela. Překlad ani obsah mě neuchvátil, ačkoli téma mi přišlo velice poutavé. Samotný závěr na mě působí, jako by sama autorka nevěděla, co si počít.

20.08.2017 1 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Přečteno z lásky ke Skotsku, ale ke knize se určitě nevrátím. Na mě moc patosu, ženských her a slz. Od této autorky mám jiné oblíbené knihy.

20.08.2017 3 z 5