Oheň Vikingů

Ze Svaté země se vrací mladý syn bohatého earla a chudý rytíř Krista a Šalomounova chrámu Rouwen z Durhamu domů do vlasti. Vrací se v nejistotě, co ho v Anglii očekává, a zklamán drtivou porážkou křižáků saracénskými vojsky u Hattínských rohů. V bouři ztroskotá u rodného břehu a po boji s urputnými vikingskými válečníky je zajat a odvlečen na jeden z Shetlandských ostrovů. Život mu zachrání pouze skutečnost, že za něj severští pohané chtějí žádat výkupné. V zajetí se mladý templář setká s krásnou, ale hrdou Rúnou, dcerou vikingského náčelníka...Další vynikající historický a milostný román renomované autorky (mj. Kletba Vikingů)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368392/ohen-vikingu-JUK-368392.jpg 3.34
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Brána

Wikingerfeuer

Kniha Oheň Vikingů

broskev28

Jenom jsem se zájmem prolistovala a našla jsem 4 oddíly:
I. Zajatý, II. Svázaný, III. Donucený, VI. Milovaný.
Tak nevím - má vůbec smysl číst knihu, u níž při zběžném prolistování pochybuju o znalosti (autora, překladatele, korektora?) římských číslic? Anebo jinak: pokud nejsou správně římské číslice, mohu věřit čemukoli ze života Vikingů?
Jelikož nám v knihovně celé dopoledne nefungoval počítač, začala jsem přece jenom číst. A kupodivu, červená knihovna na vikingský způsob nebyla vůbec tak zlá! Překlad příjemný, tiskové chyby minimální (až na opakované slůvko vikinský), postavy zajímavé, příběh sice romanticky sladký, ale nikoli neuvěřitelný.
Příjemné překvapení, romantikům určitě doporučím!

Kamiliana

Nenáročný historický příběh protkaný humorem a romantikou.

Ditules
04.09.2018

Chvilku jsem si připadala, že templář bude v akci #metoo. Vikingské ženy teda byly drsňačky!

Pilíře země
Pilíře země