kam-pak kam-pak komentáře u knih

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

jedna z nejnádhernějších knih, jakou jsem kdy četla. Ano, takovýto komentář se tu velmi často opakuje, takže jen znásobuji doporučení pro přečtení této úžasné knížky.

08.05.2013 5 z 5

Skála Skála Peter May

Na Skále mě bavilo víc vykreslení dětství a mládí prožité hrdinou - detektivem Finem na ostrově. Kriminální zápletka byla v tomto případě pro mě jen nadstavbou pro příběh.Vůbec mi nevadily "všeho všudy dvě vraždy". Závěr se mi zdál trošku překombinovaný, autora budu určitě dál pozorně sledovat. Doporučuji.

03.05.2013 5 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Na základě anotace i kladných hodnocení musím bohužel říct, že jsem čekala něco jiného. Zařadila bych knihu spíš do "románů pro ženy": "...Najednou zvedl hlavu a podíval se mým směrem. Naše oči se na zlomek vteřiny setkaly. Teplo v břiše zesílilo, dál jsem na sobě cítila jeho pohled. Tváře mi zčervenaly. ......" Takže pravděpodobně by nebylo fér knihu hodnotit? V každém případě ale podotýkám, že děj rychle odsýpal,předvídatelné.

02.05.2013

Výhra Výhra Patricia Wood

Jsem moc ráda, že jsem na tuto knížku narazila: čistá krásná pohádka. Jednoznačně doporučuji všem.

30.04.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kdybych Netopýra četla jako první knihu série, nejspíš by mě Nesbø už minul. Není to ale špatná detektivka.

27.04.2013 3 z 5

Rudá rakev Rudá rakev Sam Eastland (p)

Dobře napsaný thriller. Kriminální zápletka trošku ustupuje právě těm scénám se Stalinem a "flešbekům" s carem, nebo Rasputinem...Výborně a poutavě napsané. Jen o hrdinovi inspektoru Pekkalovi nevím, jak smýšlet :-) - prostě jen dobře dělal svoji práci. Po první knížce cyklu - Oku rudého cara - se také podívám. Takže doporučuji.

27.04.2013 4 z 5

Všechno důležité, co se odehrálo ve dvacátém století končí u Alana. Zábavné, vtipné, čtivé. Dopourčuji. Já se budu ke staříkovi určitě vracet, ať už knížku otevřu kdekoli, najdu něco, co mě rozesměje.

26.04.2013 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Milovaná knížka mého dětství. No a teď - chtěla bych alespoň jedno léto v Bullerbynu.

23.04.2013 5 z 5

U některých knížek chvíli trvá, než se začtete do osudů všech hrdinů. U Klubu nenapravitelných optimistů to u mě bylo jasné po prvních stránkách: ano, toto mě tuze baví! Všem z celého srdce doporučuji!

23.04.2013 5 z 5