kajusjoch kajusjoch komentáře u knih

Hunger Games prostě miluju. Knihu jsem objevila díky filmu a musím říct, že jak filmová, tak knižní verze je moc povedená. Moc zajímavý příběh, líbí se mi, že v příběhu není hlavní nějaký románek, ale spíše politická situace. Promyšlené a nečekané zvraty.
Za mě moc super!

Polibek Polibek Anna Todd

Příběh znám již od Wattpadu, takže jsem věděla, co mě čeká. Byla jsem zvědavá, jestli je kniha hodně pozměněná. Wattpad verze je trochu lepší, ale pokud znáte Wattpad příběhy, je jasné, co vás čeká. Je to typická fan fikce, ale pro mě srdcovka.
Doporučuji mladším čtenářkám, myslím, že starší čtenáři budou knihu považovat za takovou slátaninu pro teenagery (přesně to, co já ráda čtu).

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha určitě lepší než Papírová města, ale od Greena se mi líbí zatím pouze Hvězdy nám nepřály.
Znovu bych si ji nepřečetla.

13.05.2019 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Bohužel mě vůbec nebavila, příběh mě nezaujal. Film byl ještě horší.

13.05.2019 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

další skvělý díl, všechny tři díly jsou za mě moc povedené! Bezva oddechovka.
Doporučuji mladším čtenářům/čtenářkám :)

Selekce Selekce Kiera Cass

Pro mě prostě srdcovka. Skvěle napsané, moc dobře se čte. Mám ráda romantické a trochu naivní příběhy, takže za mě určitě super kniha.
Četla jsem ji aspoň 3x a vždy mě bavila :)

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Moc hezký příběh na hrozném místě. Je to již několikátá kniha s tématikou koncentračních táborů, kterou jsem četla. S porovnání s ostatními tolik nepopisuje hrůzy koncetračních táborů a příběh hlavních hrdinů je místy až neuvěřitelný.
Nepatří mezi ty nejlepší s touto tématikou, ale určitě bych tuto knihu doporučila.
Četla jsem ji v angličtině a myslím, že je mnohem lepší, než v češtině.
Každopádně bych se k ní podruhé již asi nevrátila.

13.05.2019 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Kniha mi hodně připomíná Hunger Games, Skleněný trůn a Selekci. Napínavý a lehce předvídatelný příběh ale neubírá na kvalitě. Můžu doporučit spíše mladší generaci. Skvělá kniha!

27.12.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Detailně popsaný osud dívky, která se dostala do koncentračního tábora. V některých chvílích jsem musela knihu odložit a vrátit se k ní později. Je to určitě jedna z nejlepších knih s tímto tématem a doporučuji všem.
Za mě lepší než Tatér z Osvětimi.

14.06.2018 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha je to určitě velmi zajímavá, hlavně pro ty, co se zajímají o historii druhé světové války a o koncentrační tábory. Všem doporučuji.

14.06.2018 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Silný příběh, každý by si ho měl přečíst. Tato kniha ve mně zanechala opravdu moc.

21.02.2018 5 z 5