kaja3190 kaja3190 komentáře u knih

Neobyčejný čtenář Neobyčejný čtenář Alan Bennett

Přečetla jsem ji za pár hodin a bavila mě. Aspon to nebylo psané takovým tím obvyklým stylem.

18.02.2018 4 z 5

Vraždil jsem pro Hells Angels Vraždil jsem pro Hells Angels Pierre Martineau

Knihu jsem nedočetla. Stačilo mi přečíst 70 stran a absolutně mě to nudilo.

17.02.2018

Stalker Stalker Lars Kepler

Čekala jsem nějakou nudnou, obyčejnou detektivkou, ale byla jsem překvapena. Od začátku to bylo napínavé a já se nemohla odtrhnout. Poslední třetinu jsem musela dočíst ve tři hodiny ráno, protože jsem o tom přemýšlela jak to dopadne a nemohla jsem spát.

13.02.2018 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Skvělá kniha, doporučuji všem.

10.02.2018 5 z 5

Doktor Proktor a velká loupež zlata Doktor Proktor a velká loupež zlata Jo Nesbø

Než jsem tuto knihu začala číst, čekala jsem něco víc dětského, ale nakonec jsem byla překvapena, co se z toho vyklubalo.

09.02.2018 2 z 5

Sundáš mi kalhotky? Sundáš mi kalhotky? M. M. Cabicar (p)

Čekala jsem povídku nebo tak něco, ale to, že se v knize nacházely "příběhy" o pár větách mě zklamalo. Podle mě totální zbytečnost.

08.02.2018 odpad!

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý, kdo opovrhuje válkou a věcmi, které se v ní staly.

03.02.2018 3 z 5

Člověk, viry a ptačí chřipka Člověk, viry a ptačí chřipka Bohumil Ždichynec

Zajímavá kniha. Nejenže autor rozebere ptačí chřipku, ale rozebere i chřipku obecně, viry i jak to všechno vzniká. Kniha se mi líbila a měla jsem ji přečtenou během dvou dnů.

03.02.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Po přečtení této knihy se stále nemůžu rozhodnout, jestli je podle mě dobrá nebo špatná. Ale každopádně se mi líbila, nejvíce se mi líbilo to, jak kniha nutí k zamyšlení.

03.02.2018 1 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Prvních 300 stránek mě dost nudilo a často jsem uvažovala o tom, jestli knihu neodložit. Nakonec jsem se překonala a dočetla ji. Konec knihy mě mírně překvapil, ale tušila jsem, co se stane, ale nevěděla, kdo to udělá. Knihu bych asi znovu nečetla, a kdyby ano, tak za pár let.

03.02.2018 1 z 5

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů Nando Parrado

Jedna z mých oblíbených knih. Myslím, že by tato kniha měla být více známá, protože je velmi inspirativní a někomu by po přečtení této knížky mohlo dojít, jak je lidský život důležitý a jak důležité jsou naše sny.

Osm Osm Radka Třeštíková

Přišlo mi, že se o této knize docela dost mluví, tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A byla jsem příjemně překvapena. Většinou české autory nečtu, protože mi přijde, že mají nižší kvalitu než třeba britové, ale tady jsem byla příjemně překvapena. Kdyby se to přeložilo do angličtiny, myslím že by z toho mohl být bestseller.

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Pro mě jedna z nějlepších knih o druhé světové. Byla tam ukázána brutalita vojáků, pocity vojáků na frontě, pocity manželek a matek čekajících na své manžely nebo syny... Po přečtení této knížky jsem pochopila, jak moc je válka zbytečná.

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Původně jsem čekala horor nebo něco takového, ale nakonec mě překvapilo, jak humorné to bylo.

02.02.2018 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

My děti ze stanice ZOO ukazuje, jak lehce se dá spadnout do drogové závislosti a jak je nebezpečná. Myslím, že by si ji měl přečíst každý teenager, aby ho to varovalo před nebezpečím drog.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krásná, romantická oddechovka. Sice to nebyl nějak moc originální námět, ale postupné rozvíjení příběhu se stávalo lepší a lepší. Kniha se mi líbila.

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Skvělý námět, čtivě napsané... Pro mě asi nejlepší detektivka. Autorka má u této knihy velké plus za hřbitovy. Ty hřbitovy dělají tu knihu něčím výjimečným a to se mi líbí.

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pekáč buchet je romantická oddechovka, která nezklame ani neurazí. Určité části v knize se mi moc nelíbily, ale celkově kniha špatná nebyla. Byla tam i trocha napětí u kterého jsem si říkala, jestli to bude pokračovat tak nebo onak a jsem za to ráda.

02.02.2018 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Strašně dobrá kniha, i když mě posledních 50 stran docela dost překvapilo.

02.09.2015 5 z 5