Kacheenk Kacheenk komentáře u knih

Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Zrzavý Orm: Plavci na západ / Doma a znovu na lodi Frans Gunnar Bengtsson

Velmi čtivé, poutavý příběh, místy jsem se zasmála. Pěkné čtení po dlouhé době. Knihu dostal přítel od mého dědy, který razí teorii, že každý muž v naší rodině tuto knihu musí přečíst. :-)10/10

18.12.2023 5 z 5

Stopy mimozemšťanů Stopy mimozemšťanů Erich von Däniken

Zajímavě popsané souvislosti v jednotlivých stavbách. Rozhodně některá tvrzení stojí za zamyšlení. Některá mi připadají trochu přestřelená. Nicméně čtivé, 3,5/5

06.11.2023 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Dobře napsaný příběh, čtivý. Bohužel tak do poloviny knihy, ze zbytku se stala jakási scifi slatanina. Dočetla jsem, konec byl poměrně solidní. 3/5

12.10.2023 3 z 5

Spálená košile Spálená košile Lucia Lopresti

Zajímavá kniha. Člověk si musí zvyknout na styl, a potom se nedá odtrhnout. Velice poutavý příběh. 4/5

25.09.2023 4 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Čtivá kniha s poutavým, smutným příběhem. Konec je napínavý, četla jsem rychle. 5/5

17.09.2023 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Velmi čtivá kniha, doslova jsem hltala, jak to dopadne. Byť romány nejsou mým hlavním žánrem, tento se mi velmi líbil. Poutavý příběh se sympatickymi postavami, dokonale vykreslene pocity vás se všemi sblíží. Jenom ten konec mi přišel trochu odflaknuty. 4,5/5

11.09.2023 4 z 5

Běhali dva zajíci Běhali dva zajíci Jindřich Balík

Moje oblíbená kniha pro děti s milými říkankami.

17.02.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Pěkná čtivá kniha, ale doporučuji pro čtenáře, který nemá znalosti v oborech lesnictví, ekologie, atd. Fungování vztahů v lese mezi jedinci a prostředím popsáno spíše populárně, než naučně.

01.01.2022 3 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Bohužel to není má krevní skupina, popisné nekončící odstavce a několik stran bez dialogů, myšlenky několika postav najednou, těžkopádné.
Jak je zmíněno níže, na čtení této knihy je zapotřebí naprostý klid a soustředění.
Ani obsahově jsem se příliš nenapasovala do děje.

21.07.2021 2 z 5

Denní motýli v Ústeckém kraji Denní motýli v Ústeckém kraji Pavel Vrba

Skvělý atlas

26.05.2021 5 z 5

Černý tulipán Černý tulipán Alexandre Dumas, st.

Příjemný krátký román, dobře čtivý. Příběh byl milý a ke konci napínavý.

17.01.2021 3 z 5

Motýli 2 Motýli 2 Rudolf Schwarz

Druhý díl atlasu denních druhů motýlů, podle mě prvotní alma mater pro motýláře.

11.02.2020 5 z 5

Motýli 1 Motýli 1 Rudolf Schwarz

První díl atlasu denních druhů motýlů.
Krásné ilustrace i popisy druhů. Hodí se pro představu výskytu druhů v minulosti.
Pro začátečníky a základní orientaci v druzích dostatečné.

11.02.2020 5 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Přehledný seznam postav z doby starověkého Řecka a Říma. Kniha neslouží ke čtení, spíše k cílenému vyhledávání. Pěkně zpracované.

11.02.2020 4 z 5

Paní z Monsoreau Paní z Monsoreau Alexandre Dumas, st.

Velmi čtivá kniha, dobře napsáno. Příběh zdánlivě předvídatelný, nečekaný konec. Dobře vykreslené postavy a prostředí. Mohu doporučit, nenáročné čtení :-)

08.09.2019 4 z 5

Kuře na rožni Kuře na rožni Jiří Šotola

Příběh je velice zajímavý, hlavní postava nemá život vůbec jednoduchý. Bohužel mi nevyhovuje styl psaní, četlo se horko těžko.

15.08.2019 2 z 5

Náhradníci Náhradníci Michael Marshall Smith (p)

Ačkoliv je téma a postavy v knize velmi zajímavé, v celém příběhu jsem se velmi ztrácela. Příběh je vysvětlován postupně, avšak ne přímo úměrně situacím. Nedokázala jsem se dost dobře ponořit do děje, možná jsem se jen nemohla naladit na vlnu představivosti autora. Rozumím co mi kniha chce sdělit, ale nesedí mi podání celého příběhu. Nebyl to můj šálek kávy.

20.05.2019 3 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Kniha se mi moc líbila, je poznat, že autora velice ovlivnila zdejší kultura a krajina. Ve většině případů nemám ráda popisné pasáže, ale zde jsem poctivě četla bez přeskakování. Určitě doporučuji si přečíst v rámci obecného přehledu.
Zvažuji ještě přečíst jeho další knihu Návrat do Tibetu.

24.04.2019 5 z 5

Čekání Čekání Frank M. Robinson

Zajímavá kniha s velmi netradiční tématikou. Hezky psaná, dobře se čte, děj vás poměrně rychle vtáhne a nechce se vám knihu odložit.
Mojí asi jedinou výtkou je psychologie hlavních postav. Nechci trousit žádné spoilery, jen asi stojí za zmínku netradiční postoj postav k určitým situacím. Přijde mi zvláštní, že v příběhu nejsou nijak "oplakávány" úmrtí blízkých osob a naopak jiné emoce vykreslovány do detailu.

21.01.2019 3 z 5

Naše květiny Naše květiny Miloš Deyl

Z mého pohledu nejlepší základ pro začínajícího botanika. Ilustrace jsou dokonalé

15.01.2019 5 z 5