Naše květiny

Barevný atlas bylin (nedřevnatých rostlin) zahrnuje zobrazení téměř sedmi set zástupců české flóry. Autorovi textu, dr. Miloši Deylovi, se podařilo představit naše nejvýznamější rostliny - vybíral z rostlin běžných a obecně známých stejně jako z těch vzácných a chráněných, z plevelů a rostlin užitečných, z léčivek i bylin jedovatých. Autorův výběr vynikajícím způsobem zpracoval malíř Květoslav Hísek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33800/nase-kvetiny-33800.jpg 4.941
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Academia

Kniha Naše květiny

Usire

Povinný studijní materiál každého středoškoláka a vysokoškoláka, který studoval botaniku. Ilustrace jsou nádherné a jde dobře vidět i charakteristika jednotlivých druhů rostlin, takže se opravdu hodí jako učebnice.

Vao.j

Klasika k studiu české a moravské květeny :)

25.05.2020

Původně studijní příručka k botanice, která zdomácněla. Názorné kresby opatřené stručným jasným popisem. Ideální pro nadšence.

LadyKopřivA
25.09.2019

Skvělá příručka, ať už co do výběru zobrazených rostlin, členění nebo krátkého ale trefného popisu každé byliny včetně habitatu. Perfektní ilustrace a výborná předmluva Václava Větvičky.

Kacheenk
15.01.2019

Z mého pohledu nejlepší základ pro začínajícího botanika. Ilustrace jsou dokonalé

M-arta
12.12.2017

Obsáhlý klasický typ atlasu (rozhodně nic příručního do kapsy) se skvělými studijními ilustracemi.

Eremites
01.11.2016

Úžasná publikace pro všechny botanické nadšence i amatérské milovníky volně rostoucích kytek, trav a všemožného býlí.

mijagi80
31.07.2013

Nádherně ilustrovaný atlas rostlin. Mám ilustrace raději než fotky, protože lépe zachytí typické znaky jednotlivých rostlinných druhů.