Jurajovamaka Jurajovamaka komentáře u knih

Nepoškvrnená povesť Nepoškvrnená povesť Martina Hlubocká

Super romantická kniha s prvkami histórie. Taká oddychovočka. Za MŇA ODPORÚČAM ❤

23.02.2021 5 z 5

Odplata Odplata Mária Hamzová

Mária Hamzová je moja obľúbená spisovateľka. Príbeh bol pekný a napínavý, sama som ostala v mnohých okamihoch prekvapená ako sa vyvíjal. ????
Čo mi však v knihe vadilo bolo veľmi veľa opakovaného textu vo forme spomienok, ale tie som preskakovala, už som ich poznala nspamäť ????

Knihu určite ODPPRÚČAM ????
Taký koláčik ku kávičke ????☕

19.02.2021 4 z 5

Nehľadaj pravdu Nehľadaj pravdu Zdenka Wenzlová Švábeková

Silu príbehu som cítila už pri prvej knihe, ktorú som od Zdenky Wenzlovej Švábekovej čítala.
Príbeh Viktorie je iný, ale jej knihy majú niečo spoločné - výbornú autorku.
NEHĽADAJ PRAVDU...je príbeh mladej tínedžerky, ktorá zrazu stratila všetko a ocitla sa sama v realite života.
Autorka do hĺbky, ale vkusne, opisuje, ako sa dievča v náručí muža mení na ženu a v mene lásky sa vydá nesprávnou cestou.
Aj takúto odvážnu tému, so skutočnými vyjadreniami a precítením vášne, opísala s citom a eleganciou sebe vlastnou. Pri čítaní som sa úplne vžila do deja... lomcovali mnou pocity od smútku cez napätie, trápenie až viedli k láske, pocitu šťastia...Ako JA milujem tieto príbehy, vžijem sa do deja, stávam sa súčasťou...niet nad lepší RELAX ako výborná kniha.
Ď A K U J E M Zdenka, už teraz sa teším na ďalší príbeh, ktorý vytvoríš ????

Za mňa ÁNO, kniha stojí za prečítanie ❤✌

15.02.2021 5 z 5

Tanec s nepriateľom Tanec s nepriateľom Paul Glaser

Tešila som sa na ňu, ale sklamala. Príbeh je síce pozoruhodný a výnimočný, ale niektoré kapitoly sú pre mňa skôr nudné a zdĺhavé. Síce sa ľahko číta, ale nedočítala som ju. Čakala som, že ma bude baviť ako knižka od Vrby - Utiekol som z Osviečimu.

06.02.2021 3 z 5

Odbila 13. hodina Odbila 13. hodina Dušan Fabian

Nebudem tu hodnotiť "na naše pomery". Kniha je súborom poviedok, ktoré tvoria akýsi prierez tvorbou autora, od jeho skorých námetov až po súčasnú tvorbu. Kniha je výborne vystavaná, začína od takých príjemných zimomriavok až po poviedku, po ktorej prečítaní som si povedala "Ach do.... ". Z mojej kúpy som nebola vôbec sklamaná, práve naopak. Ukázalo mi to, ako iní autori rozvíjali svoj spisovateľský štýl, svoje myslenie, obzory atď. Knihu som prečítala rýchlo a odporúčam ju.

06.02.2021 3 z 5

Otecko sa postará Otecko sa postará Karin Krausová

Kniha ma dosť sklamala. Pravdupovediac, čakala som od nej viac. Pôvodný zámer, z ktorého mohol vzniknúť celkom zaujímavý a zábavný príbeh, sa zvrhol do obyčajného nezaujímavého klišé deja, kde boli zbytočne silené pokusy o vtipné situácie, použitých priveľa otrepaných a obohratých fráz, čo mali byť asi pôvodne trefné prirovnania. Hlavná hrdinka, rozprávačka to tak preháňala, až to nebolo pekné, ani vtipné, o všetkých ľuďoch vo svojom okolí sa vyjadrovala bez úcty, pohŕdavo a arogantne. Celé to vyšlo tak nejako naprázdno, plytko a umelo. Ostatné postavy v príbehu opísané nezaujímavo a povrchne. Dočítala som ju do konca, lebo stále som čakala, že ma niečím prekvapí. Nestalo sa tak do konca knihy.
Za MŇA NIE

06.02.2021 2 z 5

Popol a hriech Popol a hriech Andrea Rimová

Sila priateľstva je nekonečná. Autorka ma týmto dielom posadila na riť. Čítala som od nej už niekoľko titulov no tento je zatiaľ najlepší. Krásny príbeh o sile priateľstva, hriechov minulosti ale aj čistej láske. Zora a Ernest – nerozlučná dvojica. On sám, starý a utiahnutý pred svetom – ona malé dievčatko, v očiach zvedavosť a čistá úprimnosť. Práve táto rozdielna dvojica si vás získa tak že nebudete chcieť aby to niekedy skončilo. Veľmi sa mi páčili vnútorné dialógy postáv (lepšie som sa dokázala do nich vžiť) krásne opisy Slovenska a ukázala že nielen zahraničie si zaslúži našu pozornosť.
O D P O R Ú Č A M ❤

Povedal, že budem štastná Povedal, že budem štastná Adriana Gregorová

Povedal, že budem šťastná je super kniha.veľmi pekne napísaný príbeh, v mnohom veľmi podobný dnešnému životu .... láska, sklamanie, aj ponaučenie zo životných situácii hlavných hrdinov... kniha mala všetko čo má mat, zatajenie dychu a chuť čítať až do samého konca...a ten koniec? Musíte si ju prečítať :) Wau už sa teším na pokračovanie.... ďakujem autorke za prijemne čítanie a určite Vám ju odporúčam prečítať...❤

Tma Tma Bernard Minier

Zo začiatku bola kniha zaujímavá, ale v štvrtine sa kniha zmenila na veľkú nudu, plnú nezaujímavých citových opisov, synonymických viet, opakovaní tých istých výrazov. Záver až veľmi prešpekulovaný, nie práve najlepšie vysvetlený.Celkovo pre mňa sci-fi román.

05.02.2021

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Na knihu som sa tešila, lebo je z môjho obľúbeného prostredia...no musela som ju dať bokom po prečítaní pár strán...Renátka nie je pre MŇA cudzia, je to cieľavedomá a úspešná žena na úrovni, ale písať jednoducho nevie...

05.02.2021 1 z 5

Striptérka Striptérka Magdaléna Lunáková

Dočítala som knižku Striptérka , ktorú napísala slovenská autorka. Ďakujem za túto knižku , ktorá bude patriť do mojej knižnice obľúbených slovenských autorov .
Autorke prajem ešte veľa takýchto výborných knižiek .
Túto knižku odporúčam všetkým ženám , bez rozdielu veku / ja patrím k strednej generácii vekom ale duchom som večne mladá :-D/
Názov môže niekedy zavádzať , treba vidieť pozadie výberu tohto povolania. ;-)

Detský plač v podkroví Detský plač v podkroví Ivana Ondriová

Ivanka nám zasa raz ukázala, čo je to umenie písať, čo je to umenie vtiahnuť čitateľa do deja, prinútiť ho premýšľať, kde je fantázia a kde skutočnosť, hodnotím vysoko, prečítajte si ;-)
Krásny príbeh...miestami som sa troška bála, ale celkový dojem a záver vo mne zanechal po dočítaní príjemný pocit, všetko skončilo ako v rozprávke.
Jedna z najlepších kníh tejto autorky :-)

Láska cez telefón Láska cez telefón Magdaléna Lunáková

Dobrý príbeh s prirodzene plynúcim dejom, oddychové čítanie...
Podľa mňa je kniha nesprávne zaradená medzi "erotické", fotka na obale je ešte väčšou, až obscénnou chybou, ale - ako sa hovorí - nemáme súdiť knihu podľa obalu,hoci ten na druhej strane predáva :-)
Knihu odporúčam, ak hľadáte prirodzený, "zo života" príbeh zoznámenia sa dvoch mladých ľudí. ❤

Rozpoltená Rozpoltená Lucia Sasková

Velmi zaujímavá a krásna kniha o pocitoch ľudí o tažkej chorobe a o jej zvládaní konkrétnej osobe a najbližších a ako sa s tím všetkým vysporiadať. Čím viac som ju čítala tím bola pútavejšia až som ju nevedela prestat čítať pokiaľ som ju nedočítala.
Perfektné pero, skvelé myšlienky a dej. Mám všetky knihy a vždy sa teším na ďalšiu. Zatiaľ ma nesklamala ani jedna. Úprimne odporúčam vám všetkým :-) ❤

Mníška Mníška Ivana Havranová

Kniha sa mi páčila dobre napísaná ideálny román na dovolenku pre ženy. Veľmi dobre vybraná téma. Napínavý dej. Držala som hlavnej hrdinke palce nech sa jej podarí vymaniť zo zlého života a chudoby. Napriek tomu, že s i vysnívala a aj vyskúšala život mníšky v kláštore láska zvíťazila. Veľmi pekná kniha odporúčam...❤

Sama v búrke Sama v búrke Andrea Rimová

Knižka sa čítala veľmi ľahko, autorka to hneď vzala zhurta bez žiadnych zbytočných opisov. Taktiež je napísaná veľmi pútavo. Ale! Cca v polovici prišiel pre mňa taký zlom že a čo teraz. Všetko sa to nejako rýchlo zomlelo, potom posun o 3 roky, a koniec mi prišiel tiež celkom z rýchlika.
Čo sa týka hlavnej zápletky neviem no.. moc som jej neuverila. Takže za mňa taký priemer- nakoľko od autorky som prečítala už aj iné knižky a tie boli lepšia šálka kávy. Sto ľudi, sto chutí, pre MŇA toto nebolo to pravé orechové.
Ale určite stojí za prečítanie :-) ❤

05.02.2021 3 z 5

Sexi a divoko Sexi a divoko Stela Rouge

Veľmi vzrušujúca kniha s rýchlym dejom, nečakanými zvratmi, zaujímavým koncom a plný erotiky. Páčil sa mi najmä pohľad na vec oboch hlavných hrdinov...
ODPORÚČAM :-)

Tu si v (ne)bezpečí Tu si v (ne)bezpečí Ivana Ondriová

Ivanka v tejto knihe opäť nesklamala a musím povedať, že sa mi páči asi najviac z jej tvorby. Ten kto má rád psychologické romány, krimi a podobne, príde si na svoje. Akčnosť tejto knihe naozaj nechýba a boli úseky kedy som ani nedýchala.
Naozaj príjemné čítanie na tieto covidové dni.
ODPORÚČAM :-)

Hádaj, s kým spíš Hádaj, s kým spíš Petra Hederová

Hádaj , s kým spíš, to nie je otázka pre Vás ani pre mňa, ale pokračovanie knižky Milovanie s vanilkou . Tak ako aj v predchádzajúcej knižke tak aj tu sa dozviete veľké prekvapenia. Je to možné, aby sa také niečo stalo ? Na to by nám vedela dať odpoveď skvelá slovenská autorka Petra Petronela Hederova. Knižku odporúčam všetkým ženám , niektoré sa z nej možno poučia

Uväznená v manželstve Uväznená v manželstve Karina Janská

Pre mňa úžasné čítanie s otvorenými ústami. Oči mi utekali dopredu, nestihli sa ani len pozastaviť nad nejakou vetou. Nepredvídateľný dej. Veľmi krásne napísané. A ešte v knihe najdete bonus na záver.
Teším sa na ďalšiu knihu/pribeh od autorky. Prajem veľa šťastia.