Detský plač v podkroví

Detský plač v podkroví https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263676/bmid_detsky-plac-v-podkrovi-263676.jpg 4 15 6

Srdcovka, v ktorej si okrem romantiky a zaručene šťastného konca vychutnáte aj neistotu, vzrušenie, drámu a napätie až do poslednej strany. Paula sa krátko po svadbe spolu s manželom a so svokrou presťahuje do rozľahlého domu, v ktorom dlhé roky nikto nebýval. Pri udomácňovaní ju zaskočí zvláštny zážitok - v podkroví počuje zúfalý detský hlas a plač a dejú sa v ňom aj ďalšie nevysvetliteľné veci. Manžel Pauliným zážitkom neverí a aj svokra začne mať pochybnosti o jej zdravom rozume, Paulu to však neodradí. Na vlastnú päsť začne zisťovať, kto žil v dome pred nimi, a odhalí šokujúcu pravdu - v podkroví tragicky zahynul malý chlapec. Bola to nešťastná náhoda? Alebo mala naozaj podiel na jeho smrti jeho vlastná matka? Vedel o tom chlapcov otec? Prečo nechce o okolnostiach úmrtia hovoriť ani jeho sestra? Paula riskantne hľadá odpovede na všetky otázky a nájde nečakané rozuzlenie...... celý text

Sixtínka
09.02.2023 4 z 5

Zaujímavá dejová linka - trocha mysteriózna -, celkom dobre spracovaný príbeh. Myslím, že stojí za prečítanie.

Karin94
12.08.2022 3 z 5

Zaujímavé čítanie s mystickými prvkami, s trochou napätia a pútavým štýlom. Až do konca knihy budete zvedaví, ako celý príbeh skončí.

Je pravdou, že hororom, a to hlavne duchárnym sa vyhýbam ako čert krížu, ale na túto som sa obzvlášť tešila pre jej zaujímavú anotáciu. Aj keď som sa ju v noci neodvážila čítať, tak to nakoniec nebolo vobec také, aké som očakávala a obávala sa.

Okrem toho autorka dej nanapísala iba hororovo, ale pridala tam aj romantickú (za
mňa bola skôr erotická) linku čo by mi na jednej strane nevadilo, ale sex hlavných postáv a ich do detailov opísané skoro každodenné posteľné hry ma naozaj nebavili. Navyše sa mi to do tejto konkretnej knihy s takýmto žánrom vôbec nehodilo.
Ostatné postavy mi tiež neprirástli k srdcu, hlavne Ivan, ktorý bol manžel hlavnej hrdinky Pauly. Absolútne mi nesadol a bol mi až odporný, ako chcel manipulovať so svojou vlastnou manželkou.

Takže za mňa kniha, ktorá stojí podľa mňa za jedno prečítanie, bohužiaľ. Ľuďom, ktorých bavia knihy s duchárnou tématikou, a na duchov veria, tak pre takých to čítanie bude možno zaujímavé.

Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Ivanka nám zasa raz ukázala, čo je to umenie písať, čo je to umenie vtiahnuť čitateľa do deja, prinútiť ho premýšľať, kde je fantázia a kde skutočnosť, hodnotím vysoko, prečítajte si ;-)
Krásny príbeh...miestami som sa troška bála, ale celkový dojem a záver vo mne zanechal po dočítaní príjemný pocit, všetko skončilo ako v rozprávke.
Jedna z najlepších kníh tejto autorky :-)

Viera22
02.01.2016 5 z 5

Po dlhom čase výborná kniha, v žánri romantických kníh bola detektívno-mysteriózna zápletka príjemným osviežením.

Ms.Iris
10.03.2015 4 z 5

Pekné, svižné čítanie :-) odporúčam

adelinka
12.01.2014 4 z 5

mne sa kniha páčila....mladomanželia kúpia dom, ktorý bol už dlhší čas opustený...teda lepšie povedané pre kúpu sa rozhodne manžel, Manželka odmieta, pretože pri prehliadke domu v podkoroví zažije niečo neuveriteľné.....ako sa im podarí v tomto dome žiť, si prečítajte, nebudem prezrádzať, pre mňa to bolo rýchle čítanie, také odreagovanie....(a ja na duchov verím...:-) )

Kniha Detský plač v podkroví je v