Nevinné šílenství

Nevinné šílenství https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117339/bmid_nevinne-silenstvi-nRW-117339.jpg 4 29 12

Katarína je odhodlaná začít s novou spolužačkou, krásnou a živočišnou Ester Francovou, svobodný život v Prešově. Láká ji kamarádčina nespoutanost a všeobecná obliba hlavně v mužské společnosti, díky níž se i ona mění v žádoucí ženu plnou energie. Je to skvělé... Jenže Ester má dvě tváře. Ta druhá je tajemná a nepředvídatelná. Poznamenaná nikdy nepřiznanými psychickými problémy... Vše vyvrcholí v okamžiku, kdy se Katka zamiluje do Tomáše a přátelství s Ester odsune na druhou kolej. Tehdy se naplno projeví kamarádčina chorá mysl, která se stane příčinou nejedné tragické události. Vydrží navzdory všemu Katčina a Tomášova láska? A přežijí to oni sami?... celý text

Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Baronet

Nevinné šialenstvo , 2012

anezur33
31.10.2022 4 z 5

Kniha popisuje život,který by se mohl i státi ve skutečnosti.Občas nepochopitelné věci.

Acquenta
17.07.2018 2 z 5

No, mě to moc neoslovilo....sice jsem zažila podobnou zkušenost, ale na mě byl příběh až příliš....hádky s rodiči kvůli společnému bydlení ? Příběh jak z 50. let ....:-D A ty jejich romantické chvilky, to se moc nedalo číst :-)) Takže za mě nic moc

Martinaa24
11.07.2018 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, ale velmi mě překvapil konec, který byl hodně smutný..

kytickaruzicka1
29.01.2017

Opravdu šílené ale neuvěřitelně čtivá kniha

Aneleh
22.06.2016 4 z 5

Chtěla jsem dát hvězdičky tři, ale nakonec jsem dala čtyři díky konci, který byl opravdu velmi napínavý a nečekaný. I celá kniha je velmi čtivá. Jen je neuvěřitelné, že hlavní hrdinka, dospělá žena, která dokončuje vysokoškolské studium, vystupuje takto naivně. Je to víc než přitažené za vlasy, vždyť ona si vůbec neumí ochránit svoje soukromí a nechá se sebou ošklivě manipulovat. Až na konci jako kdyby se konečně vzpamatovala. To mi přišlo víc než nepravděpodobné, její chování se spíš podobalo patnáctileté holce a i ta by si snad líp poradila. Celkově to bylo vážně šílený, spíš takové nepovedené sci-fi.

DK197
14.06.2016 3 z 5

Kombinace vměstnaná do této knížky mi, přiznám se, moc neseděla, ačkoli se to četlo celkem rychle.

Možná to bylo tím spojením scén šílené Ester a sexuálních her Tomáše a Katky. Prostě mi sexuální scény neseděly do příběhu o zoufalé kamarádce. Jako by tím kniha, která se mohla snažit být experimentem lidské mysli, ztrácela body a stávala se erotickým béčkem. Skutečně od dob 50 odstínů šedi musí být erotika úplně všude? I v knížce, která má být o problémové spolubydlící? Tak fajn. Napsané to sice bylo dobře, ale mě to spíš rušilo.

Možná to bylo stylem psaní, možná tím, jak byly některé scény odbyté, jak rychle v knize plynul čas, nebo tím hrozným předvídatelným koncem i některým dějem... U mě si nevinné šílenství Ester vysloužilo jen 3 hvězdičky. Ačkoli šílená byla dost.

orinka3
10.04.2016 1 z 5

Opravdu šílená knížka:) Za vlasy přitažené situace, myšlenkové pochody neodpovídající IQ vysokoškolačky, prostě děsná z prstu vycucaná blbost. Jeden příklad za všecky: naše hrdinka s bušícím srdcem čeká na osudový telefonát od Tomáše. Ten úskokem vezme Ester a Tomášovi do mobilu nakecá nesmysly, které Kateřina odvedle dobře slyší. Každý normální člověk by si svůj mobil tvrdě vzal a okamžitě volal zpátky, tady to Kateřina z nějakých podivných příčin nechává plavat. A od Ester neodchází, ba naopak pro ni shání vánoční dárky:) Tak pitomý snad nikdo na světě není? Mizerný český překlad nekvalitu knihy ještě podtrhuje. Hvězdičku si ale zasluhuje za výbornou čtivost. V tom je paní Ondriová skvělá.

Beky
22.10.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha - nečekané zvraty a hlavně překvapivý konec! (pro mě tedy určitě) Napínavé od začátku do konce, rozhodně stojí za přečtení. :)

1v8na
02.04.2015 5 z 5

spoiler - Příběh se mi velmi líbil, byl hodně citový. Přiznám se, že Ester mi potom v průběhu knížky začínala být čím dál tím víc protivnější. Nejvíc mi bylo líto Tomáše, který zahynul při dopravní nehodě.

zuzepka
29.11.2014 4 z 5

Příběh nesourodých kamarádek je sondou niterných pocitů naivní Kataríny.Její postupné prozření a osvobození se z vlivu protřelé Ester.Kniha se četla velmi dobře jenom jsem se pozastavovala nad reakcemi 24 leté Kataríny, v roce 2004 téměř k neuvěření.Manipulativní a vypočítavá Ester je vykreslená jako z hororu.Originální téměř filmový závěr.

Hanulajska
10.09.2014 5 z 5

super knížka doporučuji :-)

Izu
08.11.2012 2 z 5

Kniha mohla být o mnoho lepší,ale ta hrdinka...Neznám snad žádnou hloupější....

Ivana Ondriová
slovenská, 1981