Nepoškvrnená povesť

Nepoškvrnená povesť https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427464/bmid_neposkvrnena-povest-TUw-427464.jpg 4 13 4

Mladý vojvoda Daniel Patrik St'Oliver je zatrpknutý, hrubý a zo všetkého najviac nenávidí svoju rodnú krajinu, ktorú opustil ešte ako mladík. No je odhodlaný na istý čas sa vrátiť, splniť si povinnosť voči svojmu rodu a odísť z Anglicka skôr,ako nastane nový príliv. Mary Woodsová nespĺňa kritéria bežnej poddanej. Je hrdá a drzá,no zároveň milá a veľmi sčítaná, čo jej v novej práci nijako nepomáha. Práve to záujme i Daniela a hoci sa Mary veľmi snaží, cíti narastajúcu príťažlivosť. Tuší však, že pre mladého vojvodu nie je ničím iným,iba akýmsi rozptýlením a tak sa mu všemožne vyhýba. Vie, že si musí pred namysleným šľachticom chrániť nielen srdce ale i povesť, pretože tá jediná jej zostala. Obzvlášť, keď ukrýva tajomstvo, ktoré by ju mohlo zničiť. Keď sa však oni dvaja stretnú,pochopia, že nie je nič ťažšie ako zrealizovať celkom jednoduchý plán...... celý text

Barbara182
14.01.2023 2 z 5

Čekala jsem od knihy přece jen o fous víc, reakce hlavních hrdinů mi přišly mnohdy přehnané a nelogické, i posloupnost děje měla pár trhlin, škoda, protože zápletka podle anotace vypadala zajímavě...

Saraken
06.06.2021 5 z 5

Uuuuuzasna ! Bola som velmi prekvapena z pribehu ako ma bavil a knihu som zhltla na posedenie sice az skoro do rana som ju citala ale oplatilo sa

Majka1979
28.05.2021 5 z 5

Lord Daniel sa vracia domov, aby po rodičoch prevzal svoje panstvo, ale určite to nerobí preto, žeby o to extra stál. Hlavne nechce, aby jeho majetok pripadol do rúk jeho bratranca. A tak jeho hlavnou úlohou je oženiť sa a mať dieťa, na lásku neverí... A tak sa rozhodne, že ak sa raz aj ožení, splodí dieťa a nechá svoju ženu s dieťaťom v dome a on si odíde žiť svoj život späť do mesta.

Ale nevie, čo ho čaká, čo mu spôsobí Mary. A kto to je? Je to slúžka uňho v dome. Záhadná Mary bez minulosti, žena, ktorá ma svoje tajomstvo, o ktorom nikto nevie...

Až keď sa stane veľmi veľa záhadných vecí, začne Daniel pátrať po tom, kto táto žena je. Dostala sa mu pod kožu. Urobí z nej svoju milenku? Ona po ňom túži, on tiež.

Ale prichádza do hry ešte jeden muž, ktorý tvrdí, že mu táto Mary patrí... Kto ním je a prečo práve on chce, aby mu patrilo niečo, po čom Daniel tak neskutočne túži.

Ale predsa neverí na lásku, tak ako môže chcieť práve ju? Obyčajnú slúžku menom Mary, alebo to nie je len taká obyčajná Mary alebo to nie je ani slúžka?

Ako sa celá táto záhada rozpletie? Prečítajte si a budete prekvapení, aký krásny príbeh sa v tejto nenápadnej knihe skrýva. Ja ju môžem vrelo len odporučiť. Určite splnila moje očakávania

Jurajovamaka
23.02.2021 5 z 5

Super romantická kniha s prvkami histórie. Taká oddychovočka. Za MŇA ODPORÚČAM ❤

romantika

2019  83%Nepoškvrnená povesť