june.flower june.flower komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Pravděpodobně budu jedna z mála, která hodnotí takto, ale Selekci beru jako velice průměrnou knihu. Řekla bych, že na ní není vyloženě nic hrozného. Jedná se o takové oddechové čtení na večer.

Zápletka a děj je velice předvídatelný a v celé knize se v podstatě nestane absolutně nic překvapivého. Téměř všechny postavy kromě hlavní protagonistky se chovají hodně teatrálně. Sama America je taková ta typická hlavní postava, která není ničím originální, je slušná, chytrá, odvážná, oblíbená, nebojí se otevřít pusu.....takový Harry Potter v plesových šatech.

Co se týče hlavní zápletky a motivu...no dobrá, necháme to být. Mám trošku problém s world buildingem. Myslím, že čtenář musí být zmatený, kdy se příběh odehrává. Na jednu stranu se příběh odehrává v paláci, kde všichni nosí téměř jen plesové šaty, jsou tam stráže s kopím. Na druhou stranu je tam televize, kamery, mobily. Země je rozdělena do jakých si kast, které nemálo připomínají kraje v Hunger games. A opět jsou tam zmíňky o dávné minulosti a svátcích a Bílém domě.

Co se týče stylu psaní, přijde mi to s prominutím jako nějaký příběh třináctileté dívky z Wattpadu s drobnými rysy opravdové knihy. Nejsem nijak zvláště velký čtenář a proti takovým příběhům nic nemám, ale přijde mi to opravdu průměrné. Za mě je ale hrozně overrated a nevím, jestli se chci pouštět do dalších dílů, uvidíme.

16.05.2021 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Do povinné četby se mi nikdy moc nechtělo, ale maturita se blíží. A tak jsem využila pěti hodinovou cestu autobusem a Bílou nemoc si přečetla a velice mile mě překvapila. Hlavně na konci, kdy šla z knihy přímo cítit velice napjatá atmosféra. Rozhodně doporučuji. Ať už jako povinnou četbu nebo pro čtení pro zábavu.

14.10.2018 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Krásný a dojemný příběh. Asi nikdo z nás si neumí představit co by dělal v takové situaci. Některé pasáže byly trochu nudné a zbytečné, ale to je na každém z nás. Hrozně moc se mi líbílo, že byl příběh propojený s hudbou. Díky tomu se tento příběh stal něčím speciální.

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou v Levných knihách. A jak už to tak bývá, knihy které objevím náhodou mám nejradějí. Příběh War Horse jsem už znala ze stejnojmeného filmu. Co se týče rozhodnutí jestli byl lepší film nebo kniha, nemohu se rozhodnout. Ve filmu se stane plno scén úplně jinak, ale vlastně mi to vůbec nevadilo. Například scéna kde se spolu setkají britský a německý voják, byla mnohem emotivnější v knize.
Kniha jako celek mě naprosto dostala. Uvědomila jsem si díky ní hodně věcí. Nic takového by se už nikdy nemělo opakovat, bohužel se tomu asi stejně nikdy nevyhneme. Ve valkách umírají většinou naprosto nevinní lidé a zvířata.

Mag Mag Jack Kerouac

Krásná kniha. Tenhle druh psaní mi naprosto vyhovuje

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

První knížní série, kterou jsem četla. I po několika letech mám tuhle sérii doma a nehodlám se jí vzdát.
Co se týče prvního dílu...mám ho nejraději. Pomalu se seznamujete s Willem a se světem hraničářů. Brečela jsem, když tehdy nikdo nechtěl přijmout Willa za svého učně. Seznámení s Cukem je taky má oblíbená část. Co se týče Halta...postava, kterou si naprosto zamilujete.

Papírová města Papírová města John Green

Za mě osobně byla kniha rozhodně zajímavá. Nevím kde John Green popravdě bere ty nápady. Se srovnáním s filmem byla kniha několikrát lepší. Už ani nevím, jak jí mám pořádně zhodnotit, protože už vidím jenom ten film, který mě zklamal. Margo byla geniální postava a Q takový ňouma.

30.05.2018 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Nedám pět hvězd. Čtyři musí stačit! Ano ano ano...Holden je vtipný, sarkastický. Právě proto ho miluju. Jeho postava je tak rozporuplná, že si opět myslím, že ho lidi buď milují a nebo nenávidí. Já ho vlastně chápu. Taky bych ráda utekla někam, kde na mě nikdo nebude mluvit a jo nebudu muset poslouchat.
Kniha je v první třetině úžasně vtipná, ale v druhé příběh opravdu trochu upadá. Ta třetí třetina mi naštěstí dokázala tu druhou nahradit.
Kniha se rozhodně nezalíbí všem. Ne všichni mají rádi tento druh psaní. A ne všichni pochopí Holdena.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nemyslím si, že tato kniha bude sedět všem jenom proto, že ji všudu doporučují. Právě proto, že jí někteří tak hrozně moc vychvalují, mají potom ostatní až moc velké očekávání. Já osobně knihu zbožňuju. Asi půl roku jsem ji nosila v kabelce a vždy, když jsem měla volnou chvilku, tak sem ji otevřela na náhodné stránce a četla. Nemyslím, že vás kniha pohltí natolik, že by jste nedokázali odtrhnout oči, ale má naprosto neuvěřitelně silný příběh. Myslím, že všichni by jsme chtěli mít takové přátele jako měl Charlie. A asi by jsme taky chtěli za přítele Charlieho, který by vám skutečně naslouchal. Pamatuju si, že jsem si ji hrozně moc chtěla přečíst, ale zrovna v té době nebyla vůbec k dostání. Pak jsem jednou čekala na Hlavním nádraží a při procházení Luxorem jsem přemýšlela, že by to bylo skvělý, kdybych jí konečně našla. V další uličce byla! Úplně nové vydání. Pocit k nezaplacení.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Hrozně jsem se těšila až si knihu přečtu. Myslím, že většinu lákala jen podle obalu a názvu. Neříkám, že se některé "básně" nepovedly (pardon, ale zabásně se to moc považovat nedá). Některé byly celkem povedené a i když se autorka zabývala celkem vážnou tématikou, tak mi to osobně prostě nesedlo. Ilustrace jsou celkem fajn, stejně tak obálka a název, ale o náplni to opravdu za mě říct nemohu. Jsem asi jedna z mála, ale prostě ne!

28.08.2018 2 z 5

Love × Style × Life Love × Style × Life Garance Doré (p)

Nevěděla jsem co od knihy čekat. Mile mě překvapilo grafické provedení. Myslím, že vám kniha dokonale dokáže ukázat jaké to může být, když budete chtít tvořit. Rozhodně zůstává v mojí knihovně, protože jsem si jistá, že se mi bude ještě hodit.