jorgesob jorgesob komentáře u knih

SAS a speciální jednotky SAS a speciální jednotky Jon E. Lewis

mám dojem, že aby se lépe prodávaly tyhle vojenské příběhy, nebo prostě knihy s military tématikou jako celek musí mít v názvu jméno slavné anglické jednotky sas. ale teď ke knize samotné. příběhy anglických vojaků ať už z druhé světové války či dalších období anglických válečných dějin jsou prostě skvělé. samozřejmě zde nejsou jen příběhy napsané členy sas. jsou zde příběhy i z americké strany a dalších. ty americké mi většinou přišli odbyté uspěchané a jak už to tak u amíků bývá hodně patriotistické. a nejde jen o příběhy speciálních jednotek spíš bych řekl, že to jsou příběhy z průběhu speciálních operací. v podstatě jde o příběhy které např vyšli v zahraničí jako celek vyprávění vojáků z jejich vlastních knih. bohužel naše distribuce je taková jaká je tak kdo chce víc musí sáhnout po zahraničních vydáních na které jsou na koncimknihy i odkazy. ale za mě. tahle knížka jako celek je fakt hodně dobrá.

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

tohle dílko je pro mě vrcholem komixové tvorby. komixů už za sebou pár mám, ale tenhle byl totálním překvapením. co dialog to filozofická narážka. příběh samotný byl vlastně putováním životem se vším všudy.

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

kniha ke které mě navedla mooreova liga vyjímečných. sice když jsem chodil na základní školu kdysi dávno, mi pod rukama pár verneovek prošlo, ale od tajuplného ostrova jsem čekal trochu víc i když je to samozřejmě jedno z vrcholových děl žánru. na mě trošku moc ideální podmínky na ostrově a vůbec těžká idylka. ale knížka je určená spíš mladší generaci tak jsem se tak nějak naladil a bylo to celkem dobré čtení i když chvilkami nezáživné.

Liga výjimečných Liga výjimečných Alan Moore

komix, který mě mimo jiné dokopal k tomu abych si konečně sehnal všechny wellsovky. a vůbec skvělý retro příběh kresba vtípky. a překopání postav s různých románů. alan moore je po právu nejlepší komixový scénárista a vypravěč příběhů

16.12.2014 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

když tak občas přepnu telku a vidím v ní všechny ty reality nesmysly kdo přežije někde řikám si kde vzali inspiraci, přečtu si pána much a je mi jasný odkud je inspirace, nicméně telka je shit a tahle knížka po právu kult. o ztroskotání na ostrově a robinsonádě si vždycky rád něco přečtu. tady se pěkně ukazuje když lidi necháte bez všeho někde, tak pěkně vidíme jak je civilizovanost fuč. prostě skvělé

Judas Priest Judas Priest Neil Daniels

celkem pohodová knížka. dobře se čte a dozvěděl jsem se v ní hodně nových věcí o judas. a doufejme že se dočkáme někdy i oficiální autobiografie

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

sice povinnost pro každého fanouška maiden, ale pro mě totálně nezáživná kniha. sice jsem se dozvěděl nějaký ty informace o kapele co a jak, ale nuda

16.12.2014 1 z 5

Justice For All: Pravda o skupině Metallica Justice For All: Pravda o skupině Metallica Joel McIver

taková klasika ..prostě historie metallici a víceméně jsem se dočetl co už jsem věděl z článků v časopisech + něco navíc. nicméně dobrá kniha ale nějak mi v paměti neutkvěla

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

knížka o motley crue je snad nejvěstší bestialita co jsem četl o kapelách (samozřejmě to myslím jenom v dobrém). takhle jsem se dlouho nepobavil jejich historky jsou opravdovej zlatej fond .....prostě po právu nejlepší knížka z hudebního prostředí co jsem kdy četl

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

pavučina snů byla druhá knížka co jsem od kinga přečetl. je to po všech stránkách skvělé dílko. a o několik let později jsem se dostal k válce světů od H.G. Wellse a přišel jsem na lehkou podobnost obou knih. tím neobviňuji kinga s plagiátu. spíš jeho knihu považuji za částečnou poctu wellsovi a žánru jako takovému. a obě zmiňované knihy mám dodnes moc rád

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

první kniha co jsem od gaimana četl. a jak moc fantasy nemusím, tak jsem byl mile překvapen. do knížky jsem se začetl téměř okamžitě. a doporučil bych ji každému kdo by si chtěl od gaimana něco přečíst jako počáteční knihu

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

kdysi po shlédnutí stejnojmenného filmu mě napadlo, že bych si moc rád přečetl knižní předlohu. a stroj času nezklamal. je to skvělé vyprávění a výborně vystavěný příběh s příjemnou atmosférou.

11.12.2014 4 z 5

Ostrov doktora Moreaua Ostrov doktora Moreaua Herbert George Wells

tuhle knížku jsem se snažil sehnat už pěkných pár let, jelikož v české distribuci se nenachází koupil jsem si ji ve slovenském jazyce. a musím přiznat, že je to nejlepší kniha co jsem za posledních pár let přečetl. opravdu skvělá...scifi a drsné dobrodružství v jednom a dle mě hodně nadčasové dílo

Ostrov Ostrov Aldous Huxley

tohle byla pro mě první kniha od huxleyho. ani jsem vlastně nevěděl co mám čekat. velice zajímavý začátek a po zbytek knihy hodně dialogů atd. takže jsem byl trochu zmatený a asi na měsíc jsem knihu odložil a proložil něčím lehčím. po měsíci jsem ostrov dočetl skoro jedním dechem a užil si psychadelické pasáže, jeho vizi dokonalé společnosti a náhled na východní náboženství. je to zhruba 2 měsíce co jsem ostrov dočetl a pořád mi leží v hlavě. kniha je na čtení docela těžká, ale když jsem se pak začetl byl jsem spokojený. v ostrovu je plno myšlenek a zachycuje myšlenkové pochody jako takové. dle mě určitě stojí za přečtení, ale asi ne všem se bude líbit.

Imajika Imajika Clive Barker

pár věcí jsem od cliva barkera četl...bylo to originální skvělé a tak jsem se těšil na imajiku, kterou jsem dočetl jen protože jsem si ji koupil. jak jsem se na ni tenkrát těšil tak jsem byl zklamaný. příběh sám o sobě byl originální, ale zpracování, mystif, a co se dělo kolem na mě působilo dost naivně a hloupě. takže jsem s knihami od barkera na dost dlouho skončil.

11.12.2014 2 z 5