jorgesob jorgesob komentáře u knih

Doly krále Šalamouna Doly krále Šalamouna Henry Rider Haggard

Ke Quatermainovi jsem se dostal zásluhou Mooreova komixu liga vyjímečných. Je to příjemný dobrodružný příběh, dnes v podstatě klasika ovlivněná tehdejším romantismem. Jasně vyprofilovaní klaďasové a záporáci, dominují příběhu skoro podobně jak to známe z májovek. A vlastně jde o takového předchůdce Indiana Jonese.

15.06.2015 3 z 5

Žoldáci Žoldáci Tony Geraghty

Když se mi kniha dostala do ruky tak jsem čekal že jde přímo o sepsané zážitky veteránů ze všech válek o kterých se tu píše. Spíše jde o osvětlení pojmu žoldáci a proč a jak se vyskytovaly ve válečných konfliktech. Každopádně koho tak nějak tématika žoldáků v moderních válkách zajímá, tomu nemůžu jinak než knihu doporučit.

15.06.2015 3 z 5

Poklidné a tiché místo Poklidné a tiché místo Peter S. Beagle (p)

velice zajímavá a zvláštní kniha do které se autorovi podařila zachytit i ona hřbitovní atmosféra. je to příběh ze kterého si může každý něco vzít a zároveň o tom budete ještě dlouho přemýšlet

20.05.2015 5 z 5

SAS-Encyklopedie SAS-Encyklopedie Steve Crawford

všechny dostupné informace a fotografie o nejelitnější speciální jednotce světa i o operacích a poválečných konfliktech na kterých se podílela

26.03.2015 4 z 5

Mezi mariňáky Mezi mariňáky Steven Preece

mazec na entou tahle kniha nezklame a při čtení se budete klátit smíchy

20.01.2015 5 z 5

Vojákova píseň Vojákova píseň Ken Lukowiak

zážitky dnes již bývalého výsadkáře britské armády z války o falklandy. škoda, že v češtině nevyšlo více takových knih. při čtení si parádně vybavíme jak se autor cítil při průběhu operací a i po válce samotné. nechybí i pár vtipných historek a jak na to nahlížel později za mě skvělé

20.01.2015 4 z 5

Metody boje SAS Metody boje SAS Chris McNab

jako již u hodně podobných knih, aby se lépe prodávaly, je tam v názvu jednotka sas. takže o sas kniha opravdu není, ale je to velmi dobře napsaný a ilustrovaný pěchotní manuál s hezkými fotkami a i kapitola o speciálních jednotkách nechybí. všem nadšencům military doporučuju.

20.01.2015 4 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

knížku jsem si kdysi přečetl ze zajímavosti jelikož si ji tehdy objednala mladší sestra a já převzal poštu. při čtení mi doslova padla čelist. skvělý příběh s krásně melancholickou atmosférou doplněn o autorovy opravdu vtipné narážky. nečekal jsem že tohle půjde někdy skloubit. prostě absolutní překvapení.

06.01.2015 4 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

kniha ze které jsem měl těžkou hlavu. některé povídky zajímavé jiné mě nudily.

06.01.2015 3 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

tak tohle jsem opravdu nečekal. knížka se mi dostala do rukou mnohem dříve než film. a jelikož jsem od něj četl blade runnera, tak jsem očekával temnou scifi, jak je uvedeno v názvu. a ona to je bestiální drogová jízda. všechny palce nahoru tohle se dickovi povedlo opravdu na výbornou

06.01.2015 5 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

docela těžko čitelná kniha, která ale velice dobře zachycuje atmosféru. valčení jako takového tam moc není. je to spíš o dění mezi postavami. psychycké pochody a to jak spolu vycházejí, no situace ve které by se asi nechtěl ocitnout nikdo z nás. na jednu stranu jsem rád, že jsem tuhle knížku přečetl, ale na druhou stranu jsem se u ní i nudil.

05.01.2015 4 z 5

Tenká červená linie Tenká červená linie James Jones

kdysi jsem viděl film dle stejnojmenné předlohy. a jednou mi kamarád doporučil knihu s tím, že tohle si opravdu musím přečíst. asi prvních 80 stran se seznamujete s hlavními protagonisty, takže celkem nuda, ale potom naprosto skvělé. po přečtení jsem naprosto zapomněl na film , který je úplně jiný zadumaný až smutný. ale kniha je humorná černohumorná a čte se sama. po přečtení už jsem film nikdy neshlédl jeliķož mi přišel jako ztráta času.

05.01.2015 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

perfektní záležitost. humor černý jako noc bez měsíce. děj skvělý má spád a záporák naprosto výborný. co víc si přát?

04.01.2015 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

dle mě trošku přeceňovaná kniha. i když atmosféru má dobrou a je v podstatě jen o cestě. ale nic moc nového nepřinesla.

04.01.2015 2 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

od martina jsem četl lepší knihy abych se přiznal. ale i sen ockerwee má takové své zvláštní kouzlo. a tuhle knížku jen tak z hlavy nedostanete a občas si na ni i vzpomenete. trošku jsem si u ní vzpomněl například na skvělé filmové zpracování interwiew s upírem. i tento příběh má takový melancholický nádech a cosi nového i sterého co už tu bylo. každopádně vřele doporučuji

04.01.2015 3 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

jelikož mám moc rád různé lidové báchorky a pověsti tak mě samozřejmě uhodil do očí i sweeney. a měl jsem i tu výhodu, že jsem si ji přečetl nějakých pár let před filmem. příběh samotný není složitý a má skvělou atmosféru. a četlo se to opravdu samo jelikož je to i celkem lehce napsané. za mě opravdu poctivé 3 hvězdičky

16.12.2014 3 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

pro mě první knížka co jsem od martina četl. nejvíc mě zajímali písečníci jelikož jsem jako malý velice rád sledoval seriál krajní meze a viděl jsem samozřejmě onen pilotní díl s písečníky. když mi padla knížka do ruky a zjistil jsem, že jsou písečníci až na konci, říkal jsem si, že to nějak přelítnu a vychutnám si písečníky. a pak jsem se nachytal při omylu. všechny povídky byly naprosto úžasné a písečníky překonaly. při čtení jsem si připadal opravdu úplně v jiném světě a ještě dodnes si sem tam vzpomenu na některé povídky opravdu skvělé.

16.12.2014 5 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

celkem krátká kniha u které byla možná zajímavější než příběh sám, historie ostrova. ale pak se příběh pěkně rozjede a máme tu námět na nejeden scifi horor. sice nejde o nejlepší knihu od windhama co jsem kdy četl, ale rád na ni vzpomínám

16.12.2014 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

kdysi mi tuhle knihu doporučil kamarád a dokonce i zapůjčil. tak jsem se do ní začetl a hned po několika stránkách mě doslova spolknula. a po jejím přečtení jsem začal vyhledávat tyhle žánrovky jeho dobových souputníků. a i přesto že jsem den trifidů četl cca před 10-ti lety napořád mi utkvěl v hlavě.

Mrtvý nebo živý Mrtvý nebo živý Mark Millar

konečně žádní superhrdinové, prostě superpadoušské kartely. výborný nápad. superpadouchům všechno prochází i v čele z hlavním hrdinou, kterého zasvěcují do řemesla, které zdědil po otci. a když se tak podíváme co se ve světě děje a kdo je napojen na nějakou mafii, či si přečteme nějakou historii organizovaného zločinu je tenhle komix zajímavé podobenství organizovaného zločinu ve světě.