Jiruka Kareru Jiruka Kareru komentáře u knih

Hrdinové českých zemí Hrdinové českých zemí Jan Kotouč

Mám z této antologie smíšené pocity. Některé povídky byly dobré, jiné slabší...

12.09.2023 3 z 5

Pařížská pomsta Pařížská pomsta Steve Berry

Skvělý díl! Tento díl se rozjel hned na začátku. Akorát, podle toho, jaké byly díly předchozí, musím říct, že tento je malinko slabší.
Už se ale těším na další pokračování.

06.09.2023 4 z 5

Bitva o české země Bitva o české země Jan Kotouč

Jedním slovem perfektní. Naprosto famózní rozuzlení války. Ke konci mě to i dojalo. Vůbec jsem nečekal, že tento díl na mě tak zapůsobí.

17.07.2023 5 z 5

Spojenci českých zemí Spojenci českých zemí Jan Kotouč

Tento díl jsem četl téměř bez dechu. Skvěle napsaná. Velice zajímavý, napínavý a dynamický děj. Velice oceňuji dodatky. Nemůžu se dočkat, až vezmu do ruky pokračování.

25.04.2023 5 z 5

Invictus Invictus Simon Scarrow

Tento díl mě donutil přemýšlet nad dějem. Hlavně nad událostmi týkající se Catonovy manželky. Díl byl citelně slabší. Za sebe ale dávám čtyři hvězdy, jelikož samotný děj v Hispánii byl zajímavě napsán.

18.04.2022 5 z 5

Kdyby kočky mohly mluvit Kdyby kočky mohly mluvit Romana Junková

Nejsem člověk, co by mluvil negativně o knihách. Ale tahle kniha byla na mě moc. Nudná, nezáživná, rozhodně je spíš pro děti. Četl jsem ji jen kvůli výzvě.

05.03.2024 odpad!

Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy kolektiv autorů

Knihu jsem dostal jako Vánoční dárek. Byla velice zajímavá. Podnítila mě k tomu zakoupit si Olomouckého pitavala. Za mě plný počet hvězd.

11.02.2024 5 z 5

Orel se mstí Orel se mstí Anthony Riches

Za mě úžasný díl, jeden z nejlepších. Pomsta byla vykonána a co dál? Těším se na pokračování.

28.01.2024 5 z 5

Šípy zběsilosti Šípy zběsilosti Anthony Riches

Čtivé, napínavé, poutavé.

30.10.2023 5 z 5

Četnické povídky z Prácheňska Četnické povídky z Prácheňska Ladislav Beran

Četnictvo je moje srdcová záležitost. Tyto povídky byly velice dobré!

21.09.2023 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Skvělý díl této série. Bylo zajímavé opět se dostat mimo České království.

14.09.2023 5 z 5

Rebel Rebel Bernard Cornwell

Zajímavá a poutavá kniha. Rozjezd je pomalejší, ale pak už to jede.

01.09.2023 5 z 5

Příliš blízké setkání Příliš blízké setkání Jan Kotouč

Zajímavé pokračování série. Konečně jsme se dozvěděli něco více o Hunech.

28.06.2023 5 z 5

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Další díl skvělé série. Tento díl je dle mého gusta trochu slabší. Chápu autorovu inspiraci v nedávné pandemii, ale přijde mi, že v knize je až moc ekologie (možná se dá říct, že až přehnaně). Každopádně kniha má skvělé zakončení, díky kterému se těším na další díl.

10.06.2023 4 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Již šestý díl této úžasné série mám za sebou. Musím souhlasit z většinou ostatních hodnotících, že první povídka byla famózní. Bohužel ta druhá byla opravdu slabá a až nudná. Těším se na další díl.

30.05.2023 4 z 5

Bušidó: Cesta samuraje Bušidó: Cesta samuraje Taira Šigesuke

Krásná ukázka hodnot doby minulé. Hodnoty a kodexy samurajů jsou mi v životě inspirací. Troufnu si říct, že po přečtení této knihy se v mém životě něco změní.

24.04.2023 5 z 5

Páni ze Sovince Páni ze Sovince Karel Müller

Velmi zajímavá kniha. První kniha věnovaná pouze Pánům ze Sovince.

09.06.2021 5 z 5