Orel se mstí

Pomocné kohorty Tungrů se po úspěšném tažení v Dákii vracejí do Británie na Hadrianův val. V zemi však panuje chaos a římské legie jen stěží udržují pořádek na dlouhé severní hranici. Nad Šestou legií se vznáší vážná hrozba rozpuštění. Legie přišla v bitvě o svůj posvátný symbol římského orla a pouze Tungrové jsou schopní vrátit legii zpět její hrdost. Čeká na ně nebezpečná výprava do divočiny obývané nelítostnými barbary, daleko za opuštěným valem císaře Antonina. Marcus Aquila a jeho přátelé musí proniknout do mohutné, nedobytné pevnosti barbarů, vystavěné na vrcholku vysoké hory. Ještě obtížnější však bude z pevnosti uniknout a vrátit se i s orlem zpět za linii Valu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207323/rimane-orel-se-msti-yZz-207323.jpg 4.224

Římané (6.)

The Eagle´s Vengeance

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, BB art

Kniha Orel se mstí

Hade
30.11.2018

Pro raidmnoid: od vás jenom samá kritika od začátku ságy . Tak to nečtěte. Mně se to líbí a většině čtenářů (podle hodnocení) taky. Samozřejmě, že je v ději spousta nesmyslů, ale čtenářům to nevadí, jenom vy jim musíte svými komentáři kazit náladu. Ani Tři (čtyři) mušketýři vám nejsou po chuti. Když jste takový expert, hodnoťte literaturu faktu. Tady jde o zábavný historický román a každý má právo si zvolit ho číst, nebo nečíst. Já osobně, kdyby se mi něco nelíbilo tak rozhodně nečtu až do 6. pokračování, pane ŠŤourale. Takže vás něco u čtení drželo, že?

raidmnoid
05.12.2017

V tomto díle se hlavní hrdinové stávají lidštějšími a při téměř marném pokusu porazit skupinu žen držíte palce, aby to vyšlo dobře. Ale i zde narážíte na hloupost nepřítel. Jako i v předchozí knize jeden z hlavních hrdinů zemře (tedy poté, co zabiji snad stovky nepřítel, kteří před něj nastupuji a ukazují si na hlavu). Tyto chvíle člověka zcela odtrhnou od příběhu a je možné stránky prostě překročit, protože výsledek je jasný: tisíce mrtvých nepřátel a do deseti mrtvých Římanů.