Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy

Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525645/bmid_hanacky-pitaval-skutecne-kriminalni-65463760aaaea.jpg 5 2 2

Volné pokračování mimořádně úspěšné publikace Jiřího Fialy Olomoucký pitaval přináší třicet poučných příběhů z dějin zločinu a trestu, tentokrát ze širšího regionu střední Moravy a také z pera dalších autorů (jiří Lapáček, Lubomír Novotný, Kamila Holásková, Michal Folta). Kniha obsahuje kapitoly z kriminální historie města Olomouce, ale odkrývá nám události spojené se zločinem a jeho potíráním i v jiných místech regionu – v Litovli, Přerově, Prostějově nebo Mohelnici. Přibližuje vznik a fungování uničovské šatlavy nebo místa šternberských popravišť. Čtenář se seznámí s prvním zaznamenaným případem regionální kriminální historie, kterým bylo ublížení na zdraví (rozuměj nakládačka) prvnímu olomouckému biskupovi Janovi rukama biskupa pražského Jaromíra. Autoři popisují dramatické události spojené s ubodáním českého barytonisty německým nacionálním fanatikem, s vraždou mladé matky a dvou dětí sovětským vojákem nebo (z doby nedávné) s komplikovaným pátráním po vrahovi středoškolské učitelky angličtiny.... celý text

Emik87
31.03.2024 5 z 5

Výborné pokračování Olomouckého Pitavala. Plno zajímavých informací je doplněno fotografiemi.

Jiruka Kareru
11.02.2024 5 z 5

Knihu jsem dostal jako Vánoční dárek. Byla velice zajímavá. Podnítila mě k tomu zakoupit si Olomouckého pitavala. Za mě plný počet hvězd.

Morava Haná, Hanácko skutečné kriminální případy

Autoři knihy