jirincz jirincz komentáře u knih

Obchodníci s vesmírem Obchodníci s vesmírem Frederik George Pohl Jr.

Čelt jsem hodně chvály a snad i komentáře, že jde o jedno z nejlepších sci-fi... Bohužel to se mi nedostalo, čekal jsem spíše hard sci-fi, ale nějaká vědecká fantazie tu hrála spíše druhé housle. Hlavním tématem je tu, jak prodat lidem a správně marketingovat lety na Venuši. A dokonce ani to tu není většina kniha, ale většina jsou různé intriky, obchodní vraždy, střety s konzervativci. Mě to prostě spíše přišlo místama jako nějaký způsob filozofického románu směrem na budoucnost. Není to asi kniha, kterou bych musel číst znovu, ale není to ani žádný odpad a během některých obchodních intrik mě zajímalo jak to dopadne. SPOILER: pro mě nejlepší část byla, když se hlavní hrdina odstal z vrcholu do společenské spodiny, kdy měl dělat otroka. Ten moment, kdy z ničeho nic je dole díky podrazu od kolegy.

25.09.2015 3 z 5

Impérium Impérium Grant Morrison

Genocida mě tedy vůbec nebavila, doufal jsem, že tady bude lépe. Ano, je to lepší, ale jen o kousek, musel jsem se ke konci přemlouvat, abyc hto vůbec dočetl, děj mě vůbec nevtáhl, byl hodně překombinovaný, ztrácel jsem se, relativně velké množství postav. Ke kresbě nemám moc co říct, mě bavila...

21.09.2015 2 z 5

Ultimates: Nadčlověk Ultimates: Nadčlověk Mark Millar

Komiks, ve kterém forma radikálně vítězí nad obsahem. Opravdu to vypadá jako film, když se dostane kresba na celou stránku, či i dvojstránku je to fakt nádhera. Ale co aspoň pro mě pokulhává je scénář, v podstatě se za celých šest sešitů nic nestane. Sestaví se tým a zblázní Hulk... A ještě jedna věc se stala a ta mě zaujala asi nejvíce - boj Pyma s Wasp. Taky mám výtku k až nadměrnému užívání jména Božího nadarmo a klení...

Zázraky Zázraky Kurt Busiek

Patřím k té menšině, která příliš nadšená nebyla. Podle referencí jsem čekal něco, z čeho se posadím na zadek a naopak jsem se po dějové stránce spíše nudil. Asi nejsem příliš dospělý komiksák... Kresba je však dokonalá o tom není pochyb.

21.09.2015 3 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Tajné války superhrdinů Marvelu část 2 Mike Zeck

Hodnotím jako celek obě knihy. Jsem celkem překvapený, že tu je tolik až negativních hodnocení. Já jsem byl nadšen snad všichni marvelovští superhrdinové i záporáci se sejdou na jedné planetě a mají bojovat proti sobě. Co si může komiksák více přát? Ani scénář mi nepřijde nijak špatný, celou dobu vás bude zajímat, kdo je ten Beyonder, který je sezval. Ano kresba není žádná špičková, ale tak to se snad dá čekat od oldschoolového díla ne? Textu je tam orpavdu hodně, jak jsme zvyklí u starších děl, ale že by tam bylo nějak moc zbytečného mi zase nepřišlo. Jediné k čemu mám výtku je samotný konec, prostě není to nic extra, a tak nějak pomalu to skončí... Zkrátka první book je asi lepší, ale jako celek paráda.

21.09.2015 4 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Mike Zeck

Captain America: Nový úděl Captain America: Nový úděl John Ney Rieber

Opravdu se u Capa vytýká to, že je to moc velká propaganda? Zrovna u tohohle superhrdiny se to tak trochu očekává ne? Jinak mě to osobně nějak extra nechytlo, začátek byl celkem slušný, rozjíždělo se to pěkně a čekal jsem, že to bude paráda, ale bohužel postupně jsem měl až problém to dočíst, nechytlo mě to. Co ale bylo brilantní je opravdu kresba, ta musí lahodit každému. Takže prostě spíše průměr

21.09.2015 3 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 2 Garth Ennis

Pokračování už bylo trochu lepší a to hlavně postavou Rusáka, který měl celkem dobrý hlášky. Vypíchnul bych tu, že má rád Thora, protože je určitě komunista, že má velký kladivo:-) Taky mě celkem potěšilo větší zapojení spolubydlících. Je to u mě už průměr, ale celkově mě to nechytlo, a nějak nemám důvod vyhledávat si další Punishery - není pro mě nějaký hrdina, nedá se s ním sžít, samozvaný strážce zákona, který jen zabíjí. Opět musím zmínit, že se mi opravdu nelíbilo pojetí kněze.

21.09.2015 3 z 5

Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Punisher: Vítej zpátky, Franku část 1 Garth Ennis

Nemám rád komiksy, kde je nějaký rádoby drsňák, který je strašně cool, že zabíjí těmi nejrůznějšími způsoby. Tady to byla prostě nuda, nijak mě to nevtáhlo do děje.... Pro mě jako katolíka ke všemu problém s pojetím kněze...

21.09.2015 1 z 5

The Mighty Thor: Hledání bohů The Mighty Thor: Hledání bohů Dan Jurgens

A já byl opět spokojen. Thor a zkrátka ta mytologie kolem mě baví, když se připojili krátce i olympští bohové, tak to bylo super. Kresba mě opravdu uchvátila a když byla na dvě stránky, tak to byla opravdu lahůdka pro oči. A proč jen 4 hvězdičky? No protože se utne v půlce, nevíme, jak to skončí, nevíme nic...

21.09.2015 3 z 5

The Incredible Hulk: Tiché výkřiky The Incredible Hulk: Tiché výkřiky Peter David

Je to spíše tak 3,5 hvězdičky. Určitě výborné hlášky, kresba se mi taky líbila. Měl jsem však problém se někdy zorientovat v ději. Dost možná i díky tomu, že jsem neznal všechny souvislosti a přišlo mi, že tady byla asi více očekáváná znalost dřívějšího dějových linek.

Wolverine: Projekt X Wolverine: Projekt X Barry Windsor-Smith

Hrůza... Wolverine je pro mě nejméně zajímavý X-man, ale budiž to je subjektivní. Nicméně tady několik sešitů o tom, jak jsou na něm prováděny pokusy, totálně nezáživný nudný, nic extra, asi jeden zvrat ke konci. O tom skvělém "vynálezu", kdy se překrývají bubliny ani nemluvě. Celkem se mi líbily syté barvy, ale to je asi tak vše...

21.09.2015 odpad!

The Amazing Spider-Man: Zrození Venoma The Amazing Spider-Man: Zrození Venoma Tom DeFalco

Spiderman není moje srdcovka a přijde mi spíše jako superhrdina pro děti. Ale tady mě to bavilo. Kupodivu mě ale zrovna moc nebavil samotný závěr kdy se zrodil právě Venom. Ani ta vsuvka s historií Mary Jane pro mě byla spíše nuda. Více mi seděli právě ty příhody s "kosmickým oblekem".

21.09.2015 4 z 5

The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

Původně jsem chtěl dát jen dvě hvězdičky, protože mě to opravdu nechytlo. Spider-man mě ani nijak extra nebaví jako postava. Ale konec s Kravenem to u mě aspoň o tu hvězdičku pozvedl. A taky musím pochválit velmi povedenou kresbu, zatím mě bavila z UKK, co jsem četl nejvíce.

Daredevil: Zmrtvýchvstání Daredevil: Zmrtvýchvstání Frank Miller

Bez řečí plný počet. Parádní děj a Mazzuccheli opravdu parádní kreslíř. Daredevila jsem doposud neznal, a nalákalo mě to na další četbu s ním. Výtku mám k poslednímu sešitu, Kapitán Amerika mi tam sice nevadil, ale to finále s Nukem bylo nějak moc uspěchané, nepřehledné, prostě divné...

21.09.2015 5 z 5

Wolverine Wolverine Frank Miller

Pro mě zatím nejslabší (ale četl jsem jen pět) UKK. Wolverine mě nikdy nijak nebral. Děj mě tady vůbec nevtáhl, kresba byla pro mě zajímavá snad jen v soubojích...

21.09.2015 1 z 5

Thor: Poslední Viking Thor: Poslední Viking Walter Simonson

Tak tohle mě hodně bavilo. Obzvláště první část s Billem byla super, nebyl to klasicky model rubačka superhrdiny a nepřítele. I poslední viking, který Thorovi pomohl byl povedený příběh. Obecně Thor a ta mytologie kolem mě baví. Dost mě překvapila kresba, resp. barvy a pak jsem se dočetl, že byli remasterovány, škoda, že tak u těhle starých komiksů to není u všech. Jednu hvězdu ubírám spíše za to, že tam je celkem dost nedokončených linek, jak je to vytrženo z kontextu.

Uncanny X-Men: Dark Phoenix Uncanny X-Men: Dark Phoenix Chris Claremont

Moje první seznámení s Marvelovskými komiksy a hned trefa do černého. Předmluva nelhala, že se jedná o jeden ze stěžejních a tedy i nejlepších komiksů v Marvel universu. Trochu slabší rozjezd, ale finále paráda!

Iron Man: Démon v lahvi Iron Man: Démon v lahvi David Michelinie

Mě to celkově bavilo. Jsem zklamán, že tam nebylo věnováno alkoholu více. Vyřešit to jedním sešitem mi přijde málo, čekal jsem nějakou větší sondu do duše Tonyho Starka. Takhle je většina knih klasická rubačka s nějakým nepřítelem, ale jak říkám bavilo mě to, příjemná oddychovka a to je hlavní. Kresba je jasný oldschool - což se dá čekat od starých komiksů - ale nevadí, dá se zvyknout.

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Začal jsem číst před půlnocí, že rozečtu a budu pokračovat déle. A šel spát nakonec asi před půl druhou, protože se nedalo odtrhnout. Člověka to opravdu vtáhne a je zvědavý jak to skončí. Bohužel konec jsem čekal ještě trochu lepší, resp. možná jsem byl příliš natěšený. Ale plný počet hvězd si to určitě zaslouží, protože takhle mě něco celkem dlouho nebavilo.

Také příjemné zjištění, že to bylo fantasy. Já po sběžném přečtení anotace čekal spíše nějakou "detektivku" a ono to bylo něco ve stylu Gaimana Nikdykde apod.

Kresba byla v pohodě, ale tady pro mě byla hlavní stejně dějová linka. Jen jsem jako věřící měl celkem problém s kritikou Stvořitele

21.09.2015 5 z 5