jindrich7442 jindrich7442 komentáře u knih

Dvě císařovny (dvojkniha 5. a 6. díl) Dvě císařovny (dvojkniha 5. a 6. díl) Jan Bauer

Úžasne čtení, příběh má neustálý spád. Dokonce ani všeho schopný a neomylný dominikán projevuje slabosti lidské. Samozřejmě nelze nechat hlavní postavu usnout spánkem věčným, ale líbí se mi patálie, do kterých se také umí dostat a že všechno nejde tak lehce. Naprosto doporučuju a těším se na závěrečný dvojdíl.

24.12.2019 5 z 5

Jak se mají včelí medvídci? Jak se mají včelí medvídci? Jiří Kahoun

Třetí ze série "večerníčkového čtení" před spaním. Mám radost, že i mladého pohádka zaujala, každý den i zpíváme písničky, bez kterých se těžko spí :)

18.12.2019 4 z 5

Včelí medvídci od jara do zimy Včelí medvídci od jara do zimy Jiří Kahoun

Stejně jako předcházející kniha měla úspěch i tato a těšíme se na příběhy a písničky další knihy.

08.12.2019 5 z 5

Jiříkov - dějiny města v éře národního výboru 1945-1990 Jiříkov - dějiny města v éře národního výboru 1945-1990 Petr Karlíček

Tak s dlouhými přestávkami jsem se dobral konce úžasné knihy mapující poválečnou historii mého rodného města. V knize je použité obrovské množství obrazových dokumentů, fotek a faktických údajů. Děkuji panu Karlíčkovi za další úžasnou publikaci o našem městě.

08.12.2019 5 z 5

Příhody včelích medvídků Příhody včelích medvídků Jiří Kahoun

Jedna z našich nejkrásnějších pohádek. Před a po každém čtení před spaním podstupuji kolečko zpívání všech písniček. Ještě že knihy o včelích medvídcích máme v zásobě.

25.11.2019 5 z 5

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Vondruškovi knihy se mi snad nikdy neomrzí. už teď se těším až se zakousnu do další knihy.

20.11.2019 5 z 5

Vodníci v Čechách Vodníci v Čechách Simona Petrová

Moc krásná novodobá pohádka. Jen mi tam neseděli fráze, že vodníci nemají ruce ale pracky... jaksi mi to tam kazilo ten pohádkový dojem. Při čtení synovi jsem ale pracky nahrazoval rukama :-D

13.11.2019 5 z 5

Den císařů Den císařů Simon Scarrow

K mému úžasu nemám, ani vzhledem k dlouhé sérii co vytknout. Možná je to faktem, že mezi jednotlivými díly jsem měl dlouhou prodlevu a v některé detajly my už splynuly. Považuji tenhle díl za opětovné zvednutí pomyslené laťky opět dost vysoko nad pomalu se narůstající fádnost, kterou poslední díly série začínaly vyzařovat.

06.11.2019 5 z 5

Osudy nehasnoucích hvězd Osudy nehasnoucích hvězd Robert Rohál

Úžasná kniha, velice hezky vylíčené mnohdy smutné osudy opravdových hvězd počátků našeho především filmového herectví. Neměl jsem v mnohých případech ani zdání, jak musela být pro tyto osoby i poválečná doba náročná. Vždy jsem na filmy pro pamětníky rád koukal, mnohé znám téměř jako své boty, nyní však na každý budu koukat s mnohem větší úctou a obdivem.

06.11.2019 5 z 5

Tajemství filmových hvězd Tajemství filmových hvězd Ondřej Suchý

Opět jsem se donutil sáhnout po autobiografii. Mám ohromnou slabost pro prvorepublikovou hereckou elitu Zejména co se týká Buriana, Wericha, ale i Marvana či Plachty. U knihy mě bavilo množství osobností v krátkých pasážích. Nepředstavitelně jsem se u knihy bavil. A v některých záchvatech smíchu došlo i na bolest břicha a slzy (Zejména Hugo Haas). Mohu jen doporučit. Díky této knize jsem sáhl po Osudech nehasnoucích hvězd od Roberta Rohála, která je taky velice zajímavá a čtivá.

15.10.2019 4 z 5

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Collodi (p)

Já si knihu celkem užíval, ale je pravda, že syna bavila dost střídavě. Překvapením pro mě bylo jak "drastické" pasáže v knize jsou. Nevím jak jsem to vnímal jako kluk, ale snažil jsem se při čtení v některých pasážích improvizovat, neboť mi to nešlo u dvouletého dítěte před spaním přes pysky.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Četl jsem jako kluk a nedavno jsme s manželkou navštívili hru v divadle Kalich, tak jsem si řekl, že si knihu přečtu znovu. Musím říct, že marně přemýšlím co mi kniha dala když jsem jí četl na základní škole. Tak jak běžně nemám problém číst, když hraje televize, hučí sporák a digestoř a do toho všeho si děti hrají na zloděje a policajta, tak tady jsem se musel i v klidném prostředí soustředit na čtení, abych udržel kontext příběhu. Nicméně Krysař je klasikou, která má již v literatuře své pevné místo. Nevím jak je s knihou dnes pracováno ve školách, ale myslím, že do povinné četby stále patří.

Cesty knížecí Cesty knížecí Pavel Hejcman

Kniha mě naprosto uchvátila. Z počátku jsem měl problém si "novému" slohu přivyknout, ale po prvních stránkách jsem doslova hltal stránku po stránce. Během psaní komentáře jsem několikrát své hodnocení smazal, protože se mi jakákoliv chvála příběhu zdá příliš kýčovitá. A Takovou si dle mého kniha ani autor nezaslouží. Již mám vyhlídnuté další autorovi knihy a těším se až se do autorova vypravování ponořím jako nyní.

01.10.2019 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Obdržel jsem do knižního fondu druhý díl po celkem dlouhé odmlce. S chutí jsem však po knize sáhl, neboť první díl se mi opravdu líbil. Druhému nemohu mnoho vytknout. Čtení jsem si po celou dobu užíval. Přiznávám však, že motiv vražd odehrávajících se v současnosti příběhové linie byl kapánek slabší a jako čtenář jsem mu příliš nevěřil. Nicméně příběh nutí člověka se zamyslet nad tím, jak může být osud vůči lidskému životu nevyzpytatelný, možná až krutý. Těším se na další knihy autora v této sérii.

01.10.2019 4 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Po dlouhé době jsem sáhl uplně po jiném žánru. Rukama mi při práci v malé veřejné knihovně projde stovky knih každý týden. A jen málokterá mě nadchne při prvním seznámení. Obálka, lákající hesla, anotace... a po krátké chvíli nezávislé doporučení dvou čtenářů. V tom jsem již přestal váhat a dal se do čtení. Musím říct, že místy byl příběh poněkud vleklý, ale vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetl poměrně rychle, byl to asi jen nějaký podprahový dojem. K dobru musím dát, že v příběhu není pro empatii příliš místo. Během čtení odhalujete, že vlastně na každém postavě můžete najít nějaký ten škraloup. Myslím, že zajímavě vystřižené charaktery lidí. Když nad tím tak přemýšlím, tak celkem zajímavý obraz dnešní reality. Jsem možná trochu naivní, ale závěr byl trochu přitaženější. Proto 4/5

01.10.2019 4 z 5

Případ českého knížete Případ českého knížete Stanislav Češka

Od začátku čekám kdy to doopravdy začne. Blížím se do poloviny knihy a stále se nic nedostavilo. Nemám to v povaze, ale vzdávám to. Na p. Češku narážím velice často hlavně v edici původní česká detektivka. V knihkupectví jsem tedy dlouho neváhal a tuto knihu koupil. S lítostí mohu říct, že je to první koupě, kterou bych vzal rád zpět. Překvapuje mě, kolik dílů tato série vůbec má. Příběh neuvěřitelně nudný. Zbytečně komplikované a překombinované věty, v jejichž významu člověk mnohdy tápe i s GPS navigací. Zbytečná kvanta přímé řeči, umělé a nezáživné dialogy. Co však neuvěřitelně kvituji jsou "poznámky pod čarou". Vysvětlení pro mnohé neznámých faktů a souvislostí je za mě veliké plus. Jako protiklad mám však na paměti skutečnost, že Velkomoravský kníže je uváděn jako král... Chápu, že autor musí pustit uzdu fantazii, ale všechno má své hranice... Žel bohu to na vyšší hodnocení není...

11.09.2019 1 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Manka nám příliš nešla. A nezdálo se to jenom mně. Ani mlaďas o tuto knihu moc nestál. K dočtení jsem ho musel vyloženě přemlouvat. Kdežto u Rumcajse a Cipíska naháněl s knihou v ruce on mě. Každý příběh je řekl bych zbytečně zdlouhavý. Nicméně pro příznivce Řáholeckých příběhů svou váhu má.

18.08.2019 3 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Po dlouhé době opět p. Vondruška. Znovu jsem se přesvědčil, že zkrátka jeho knihy mám nejraději. Opět velice čtivé a poutavé vyprávění. Samozřejmě by se příběhu dali nějaké mušky vytknout. Ale proč? Já jsem si čtení parádně užil. Děkuji a prosím, jen tak dál...

18.08.2019 5 z 5

Svatý Václav - jiný příběh Svatý Václav - jiný příběh Miroslav Houška

Z počátku to bylo trochu náročnější čtení. Po několika stránkách jsem, ale příběhu přišel na chuť. A protože mám rád, když mohu odlišit "fakta" od fikce, musím tu ocenit závěrečný "doslov" s uvedením zdrojů a hypotéz. Těším se na slibovaného Podivena a jdu shánět "křest českých knížat".

23.07.2019 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Opět krásná kniha, četl jsem také synovi před spaním a je úžasné jak ho ve dvou a půl letech pohádka zaujala. Louskali jsme knihu poměrně dlouho, ale to z důvodu, že jsem při čtení zjistil, že nám chybí asi 15 stránek a tak jsem sháněl jiný výtisk ... :-D

10.07.2019 5 z 5