Svatý Václav - jiný příběh

Čechy, rok 935. Mezi družinou knížete Václava a bojovníky jeho bratra narůstá napětí, neboť Boleslav již nechce platit daň východofranskému králi. Obě strany si vytváří vlastní mocenská centra. Boleslav si postavil nový hrad a Václav zlepšil opevnění hradiště Budeč, které obsadil elitními bojovníky. Ti mají také za úkol ochránit muže, jehož existence měla zůstat navždy utajena. Nepřátelský útok na Budeč spustí řetězec událostí, které vedou až k zavraždění legendárního knížete. Jakou roli v nich sehrály jeho matka a sestra? Fiktivní příběh, který se opírá o nejnovější archeologické nálezy a málo známé pasáže starých legend a kronik, uvedených ve druhé části knihy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400759/big_svaty-vaclav-jiny-pribeh-8G8-400759.jpg 53

Kniha Svatý Václav - jiný příběh

Zemanka53
23.03.2020

Poutavě napsáno, vynikající je průběžné srovnávání se známou verzí, které přitom děj vůbec nenarušuje. Opravdu je to zcela jiný pohled na tuto dávnou historii Čech.

jindrich7442
23.07.2019

Z počátku to bylo trochu náročnější čtení. Po několika stránkách jsem, ale příběhu přišel na chuť. A protože mám rád, když mohu odlišit "fakta" od fikce, musím tu ocenit závěrečný "doslov" s uvedením zdrojů a hypotéz. Těším se na slibovaného Podivena a jdu shánět "křest českých knížat".