jinbr jinbr komentáře u knih

Měsíc za úsvitu Měsíc za úsvitu Jude Deveraux (p)

Tato série mě upoutala svojí relativní vyrovnaností, nejsou tu takové ty velké zvraty, i když zrovna tento díl ho má, ale není takový vyumělkovaný. Je to milá změna, že příběh nemusí být jak na houpačce jednou dolů a pak hned nahoru. Všechny tři díly vedou k zamyšlení, co je v životě skutečně důležité, o hledání možností a kompromisů. Že není možné stavět svoje štěstí na nespokojenosti a ústupcích těch druhých.

09.12.2020 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

húúú, tak to bylo fakt dobrý. Začátek byl takový trochu morbidní a deprimující, ale pak se to rozběhlo. Posléze tam bylo o dost vtipných momentů
spoiler - ... já mám na sobě kevlarovou vestu... říká upír po zásahu stříbrnými noži. Bavili mě upíři s opalovacím krémem a milujícím česnek
bylo příjemné, čtivé, osvěžující. Těším se na další díl.

04.12.2020 5 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

Ano, pěkné. Klasika. Kleypas píše hezky. příjemná oddechovka, určitě si přečtu i zbývající díly.

16.11.2020 4 z 5

Dobyvatel z Vysočiny Dobyvatel z Vysočiny Hannah Howell

Ach ano, tyhle příběhy mám tak ráda.... I když je mi jasné že tehdy byla skutečnost mnohem tvrdší, stejně jsou krásné, až by člověk skoro toužil stát tou tehdejší lady..... Sigimor byl prostě skvělý a Jolena taky

04.11.2020 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Je to hezký příběh, ale v této knize je uchopena hlavně jóga. Je to zajímavé, rozhodně to zaujme a člověk o józe minimálně začne uvažovat. Ale příběh samotný mě přišel trochu plochý. Na druhou stranu je to odpočinková kniha a nikdo od ní asi ani nic hlubokomyslného nečeká.

14.10.2020 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

achjo... co říci? Rozhodla jsem se tady zhodnotit všechny tři díly.
Zařátek prvního dílu je takový trochu kostrbatý, možná i nevěrohodný, chvíli trvalo, než se autorka v příběhu správně usadila. Druhý díl mi přijde lepší, třetí začíná dobře, po polovině je to taková trochu fádní kaše, konec se zase vylepšil.
Je to erotická série a tak je třeba ji brát. Tento typ příběhů mě vede k zamyšlení, zda by mě jako ženě takový vztah vyhovoval či ne. Z evolučního hlediska dle mého názoru stále typově upřednostňujeme muže, kteří jsou schopni nám poskytnout pocit bezpečí. Je to opravdu taková ta prapůvodní dominantní síla samce, která nás láká. Jsem přesvědčená, že nám ženám to ale vůbec nebrání být samostatné, pracovně aktivní a sebevědomé. Ale co z těch příběhů pro mě vyplývá především je, že když někoho milujete, tak je pro vás důležité jeho štěstí, protože to naopak zase činí šťastným vás samotné. Tím, že předáme část rozhodování mužům, jim dáváme možnost se o nás starat, cítíme se pak opečovávané, ochraňované a milované. To mě v dnešní společnosti chybí. Navíc je třeba striktně odlišovat dominanci od despotismu, který je často doprovázen násilím a tyranií.
Takže ano - je dobře, že se píší a čtou takovéto knihy, protože ovlivňují naše myšlení a tím i to, čím jsme.

26.09.2020 4 z 5

Smrtící věrnost Smrtící věrnost J. D. Robb (p)

Eva Dallasová je super série detektivek. Někdy si musím dát pauzu, a číst později, protože líčení násilných činů je velmi barvité a plastické. To nemění nic na tom, že jsou to skvěle postavené příběhy a navíc se v něm charaktery hlavních postav stále vyvíjejí a postupují.

23.09.2020 5 z 5

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Ano ano, zase jednou super příběh a dobrá kriminální zápletka. Má v sobě napětí a zároveň i ten potřebný překvapivý konec-

25.08.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tato kniha pro mě byla zejména ze začátku trochu zvláštní. Přišlo mi zvláštní, že by neuměla nebo nevěděla, jak různé věci v životě fungují, když musela projít mnohými psychologickými sezeními. Ale ve výsledku to byla velmi zajímavá studie. Na druhou stranu nejsem tak zcela přesvědčená o kvalitě vyprávění příběhu.

25.08.2020 4 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

Seth byl moc a moc milý. Líbil se mi náhled do jeho duše umělce, umění je tvorba, která mě vždycky dostane. Na to musí být člověk trochu z jiné dimenze.

17.08.2020 5 z 5

Tichý přístav Tichý přístav Nora Roberts

Phillip jak leze po stěně do hotelového pokoje, to je hezká představa. V mnohém vtipné, opět sonda do psychiky a dynamiky rodinným vztahů. Těším se i na poslední díl

31.07.2020 5 z 5

Bouřlivý příliv Bouřlivý příliv Nora Roberts

Bože, Ethan... Je to možná trochu klišé, myslet si, že je s člověkem něco špatně podle toho, jak se zachovali rodiče. Ale velmi často si lidé myslí, resp. jsou přesvědčeni o takových bludech, že mě to nepřekvapuje. V této sérii se mi líbí a ta hlavní příběhová linka Setha, která se s každým dílem posouvá dál.

31.07.2020 5 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

O Howard je snad už trochu zbytečné se rozepisovat, ale tady mi přišel i ten konec takový plynulejší. Rozhodně velmi dobrá oddychovka. Hodně podrobně rozepsané pocity při napadení baribalem. No, potkat v lese bych ho nechěla.

12.07.2020 5 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Jakkoliv si mnoho lidí neumí představit někoho, kdo se tak hodně láduje a přitom nepřibírá, já takové znala. Příběh se mi líbil, byl milý, vtipný a předvídatelný děj mi nevadil. U těchto knih hodnotím právě tu něžnost příběhu, vyprávění může být pěkné i bez nějakých velkých a "nečekaných" zvratů. Mě obě knihy pohladily po duši.

12.07.2020 5 z 5

Cizí myšlenky Cizí myšlenky Linda S. Howington

Linda Howard má odvahu podrobit svoje hrdiny mnohem vyšší míře nebezpečí a vlastně i újmě než třeba Sandra Brown. Většinou má i více mrtvých. Námět paranormálních schopností je pro mě velmi zajímavý, jakkoli jsem nikdy takto obdařené lidi nepotkala. Jo a ten konec, jak se její těhotenské pocity promítaly do jeho psychiky? Ano, možná to je přitažené za vlasy, někdy ale souznění či cítění druhého člověka může být nad naše chápání. Hezký příběh, nebyla tam ani žádná taková ta hluchá místa.

01.06.2020 5 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Příběh se mi líbil, tyto knihy mě neustále inspirují skotskou vysočinou navštívit. Skotové byli vždy velmi hrdý národ, jiná mentalita. Vidím to i ve způsobu chování šlechticů v Anglii a Skotsku. Mojí mentalitě i mnohem více rezonují. Kniha taky dokazuje, že ženy i v těchto dobách měly svoje prostředky a často nebyly vůbec hloupé, i když neměly možnost oficiálně se vzdělávat. Těším se na další knihu.

24.05.2020 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Příběh mi přijde velmi dobrý. Vyzdvihla bych zde kromě dobrého vykreslení charakterů postav i výborný překlad. Popisy prostředí nebo situací nejsou úmorné, takže i při 400 stránkách nemáte pocit, že toho bylo moc. Snad jediné co bych vytkla, je příliš rychlé vygradování zápletky.
Jinak se mi příběh líbil, vztah Morgana a Bo také, nebyla tam žádná zbytečná klišé. Ani nepotřebné erotické scény. Prostě tak akorát.

12.05.2020 4 z 5

Zrzka všem učaruje Zrzka všem učaruje Alice Clayton

Třetí díl byl nejlepší, méně sexuálních scén mu rozhodně prospělo a moc se mi líbily texty z tisku, které to prokládaly. Sláva a život celebrit je velmi těžká a také pomíjivá, ztrácí téměř absolutně soukromí. A jeho udržení stojí mnoho, mnoho sil. I když je to škoda, umím pochopit, že to mnozí z nich nezvládnou.

10.05.2020 5 z 5

Bosá nevěsta Bosá nevěsta Joan Johnston

Souhlasím, že to je nenáročná, ale milá oddechovka. Jak jsem u Johnstonové již ověřila, i když jde o milostný příběh, snaží se děj ozvláštnit dramatičtějšími okolnostmi a událostmi. Líbí se. Zkoušela jsem si představit, jak Pat strká Molly přes zábradlí do řeky a nebo jak tam hází boty... Bavila jsem se. Molly byla super.

14.04.2020 5 z 5

Cena za úspěch Cena za úspěch Joan Johnston

Luke byl poslední, který odolával hodit staré křivdy za hlavu. Jistě to nemůže být jednoduché, ale uvědomění si vlastních chyb a vůle je napravit či se z nich přinejmenším poučit je to nejdůležitější.
Celá série se mi líbila. Trochu mi to připomíná S. Brown, ale ona má jako hlavní detektivní zápletku, a milostná linka je až jako za ní. Johnston to má opačně, hlavní je ten milostný příběh, detektivní zápletka či další dramatické okolnosti činí příběh atraktivním.

14.04.2020 5 z 5