Jimm1 Jimm1 komentáře u knih

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Fantazii se meze nekladou, ale tak nějak se mi zdá, že postupem času je to tak nějak pořád to samé. Navíc mi přijde, že nám Kate začíná lenivět a čím dál v řešení problémů spoléhá na ostatní. To ale nic nebrání tomu, aby kniha byla hodně čtivá, místy dost vtipná a po všechny své stránky udržovala čtenáře bdělé.

11.02.2018 4 z 5

Drake Drake Peter McLean

Tak ač má kniha vcelku dobré hodnocení, byl jsem zklamán. Takové nic zabalené do zlatého a místy i čtivého pozlátka. Myslím, že i naši začínající spisovatelé dokážou psát poutavěji. Ono prý i peklo má sedm kruhů a z kterého kdo byl, či kdo byl mocnější démon, to si můžete jen domýšlet. A jak to vlastně dopadlo? Stane se hlavní hrdina dobrým či se přidá na stranu pekla se v této knize také nedozvíte. Za dobrý nápad je to pro mě jen za dvě hvězdy.

05.02.2018 2 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Konečně trocha vysvětlení. Ač germány moc nemusím, Gerhart byl v pohodě. Čtivé a pohodové dílko z pera mého oblíbeného autora, přesně v jeho stylu. Jen mě zarazila délka knihy a její konec. Vcelku jsem byl zaskočen tak, až mi to pokazilo celkoví dojem. Čekal jsem od pana Kotlety delší příběh. Škoda....

27.01.2018 4 z 5

Magie změny Magie změny Ilona Andrews

Tak tento díl byla opravdu bomba. Ani si nejsem vědom, že by tato kniha měla nějaké kapitoly. To byl při čtení takový fofr, že nápad dojít si na záchod, bylo pomalu nemyslitelné Doufám, že se toto vražedné tempo udrží i v následujících dílech, protože předchozí díl byl pro mě utahaný blábol. Takže za mě tentokrát 5*.

17.01.2018 5 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Tak další velmi pěkný díl této série a konečně o něčem jiném nežli jen: ona ho má ráda, ona ho nenávidí, ona ho zbožňuje. V tomto díle se vlastně i toto pořadí otočilo.

31.12.2017 4 z 5

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Tak pro mě byl tento díl utrpením. Předchozí díly jsem vcelku dával v pohodě, ale tímto jsem se prokousával až moc dlouho. popisovat na více jak 50ti stranách útěk z až magické budovy bylo už trochu moc. Prostě zdlouhavé.

31.12.2017 2 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Při porovnání třeba s Cusslerem je kniha dle mého názoru hrozně rozvláčná a komplikovaná. Moc dějových linek naplácaných přes sebe. Sice jsem ji dočetl, ale na několikrát. Což ukazuje, že to pro mě není až taková skvělá záležitost. Dám šanci ještě druhému dílu.

07.12.2017 3 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Série je čtivá, oddychová a velmi nenáročná. V tomto dílu jsem byl poněkud zklamán. Začátek vcelku povědomí z předchozích dílů. Kate se vyhýbá pánovi šelem, protože ho bytostně nesnáší. Když došlo na rádoby postelovou pasáž, musel jsem si dát pod čtečku hrnek s čajem. Tolik sladkého medu co mi odkapalo, stačilo na oslazení pěti litrů. Tolik do sebe ani Kate nedostala od magického doktora Doolitla. Takže se dostáváme do sekce červená knihovna. Jsem zvědav jak to bude pokračovat. Pokud se to nezmění, sérii odložím ad akta k ledu. A přitom to mělo takový náboj a skvělou myšlenku.

07.12.2017 3 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Vcelku čtivá série. Lehce předvídatelné, ale neustále napínavé. Jsem zvědav, kam to vše až povede, ač se směr dá tušit. Postupně se do dílů dostává stále více romantiky, tak jen doufám, že z toho nebude červená knihovna. Tento díl se nijak nevymyká standardu předchozích knih.

29.11.2017 3 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Vcelku příjemné překvapení v tomto žánru. Je sice znát že hlavní slovo při psaní má žena, ale na zábavnosti to neubírá. Trošku zdlouhavější rozjezd na začátek, kdy jsem čekal, co že se to vlastně bude dít, ale na konec se to dá hodnotit pozitivně. Trošku mi vadí, že nevím co vlastně je hlavní hrdinka zač. Jelikož právě vyšel devátý díl a v anotaci jsem si přečetl jak se vše bude vyvíjet jsem ochuzen o překvapení. Celkově lepší průměr. Jsem zvědav na vývoj postav v dalších dílech. Oddychové čtení na dlouhé zimní večery.

11.11.2017 4 z 5

Tento druhý díl napsán jako jeden příběh se mi líbil více.

22.10.2017 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První seznámení se spisovatelem. V celku pohodové a hlavně oddychové čtení. Kdo za celou záležitostí stál, bylo zřejmé vcelku brzy. Trochu mi to kazilo dojem z celého příběhu. Dám šanci druhému dílu...

22.10.2017 3 z 5

Království Království Clive Cussler

Prozatím nejnudnější kniha od mého oblíbeného spisovatele.

22.10.2017 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Vcelku pohodově a velmi slušně napsaný příběh. Toto bylo moje seznámení s touto spisovatelkou a vcelku příjemně překvapila.

08.03.2017 3 z 5