Jido Jido komentáře u knih

Knihu jsem si zamilovala. Mám ji přečtenou už potřetí a vím, že to nebylo naposledy. Starověký Egypt je moje srdeční záležitost, kniha je čtivá, napínavá, taková pohádka pro dospělé:-)

25.04.2016 5 z 5

Příběh Bílé Masajky Příběh Bílé Masajky Corinne Hofmann

Nechápala jsem hlavní hrdinku a její rozhodnutí opustit civilizaci výměnou za těžký život v primitivních podmínkách. Příběh se mi ale líbil, hlavně první část. Bylo zajímavé číst o životě v Africe.

04.03.2016 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Knížka, která se čte jedním dechem. Zasloužila by si víc hvězdiček, než jen pět.

22.02.2016 5 z 5

Putování městem České Budějovice 3 Putování městem České Budějovice 3 Jan Schinko

Autor má spoustu zajímavých informací snad ke každému domu a místu v Českých Budějovicích, to je veliké plus. Bohužel u této knihy mínusy mírně převažují... Budu se opakovat, ale kniha trpí těmi samými nedostatky jako její dvě předchůdkyně. Informace v jednotlivých kapitolách nejsou chronologicky řazeny, ruší to pak při čtení, když autor skáče ve vyprávění ze století devatenáctého do století šestnáctého a zpět. Největší slabinou u knížky je opět odbytá nebo spíš vůbec žádná korektura, kniha je plná gramatických chyb, překlepů, ale i faktických chyb. Což je obrovská škoda u takového titulu, kde byly určitě ambice udělat pěkného historicko místopisného průvodce na pěkném papíře a spoustou fotografií. Toto všechno bohužel sráží v mých očích titul níže, než by si zasloužil..

17.01.2021 3 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Ne, tak tohle mě nebavilo. Ani bych to nenazývala historickým románem jako spíš pohádkou.

12.12.2020 2 z 5

Skotskem po stopách seriálu Cizinka Skotskem po stopách seriálu Cizinka Jan Hrdina

Tohle je kniha, která potěší každého fanouška seriálu i toho, kdo se zajímá o Skotsko jako takové. Pěkně popsaná historie, tradice a nejzajímavější místa.
Bohužel kniha trpí tím, čím trpí spousta knih v poslední době, a to odbytou korekturou. Spousta chyb v gramatice pak zbytečně kazí celkový dojem z knihy.

04.08.2020 5 z 5

Sedm kamenů lásky a ztráty Sedm kamenů lásky a ztráty Diana Gabaldon

Kniha povídek, která doplňuje hlavní dějovou linku Cizinky. Nejvíc mě asi zaujaly povídky Meziprostor, Mor nemrtvých a Prchavá zeleň, ty se četly skoro samy:-)

18.06.2020 5 z 5

Lord John a Ďáblovy ruce Lord John a Ďáblovy ruce Diana Gabaldon

Tentokrát nejde o román, ale sbírku tří povídek, které pěkně doplňují sérii. První povídka je nejslabší, ale celkově knihu hodnotím pozitivně. Číst o Johnu Greyovi mě prostě baví.

31.05.2020 5 z 5

Lord John a skotský vězeň Lord John a skotský vězeň Diana Gabaldon

Zatím nejlepší díl série.

24.05.2020 5 z 5

Zaniklé hospody Českých Budějovic Zaniklé hospody Českých Budějovic Milan Binder

Kniha, která potěší každého budějovického patriota. Zajímavým způsobem přibližuje historii hospůdek, kaváren a hotelů, jejichž slávu odvál čas. Kniha obsahuje množství dobových a zároveň současných srovnávacích fotografií.

02.03.2020 5 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Ano, začátek knihy byl oproti jiným dílům série rozvláčný, naštěstí se pak děj správně rozběhl a měl co nabídnout. Pro mě to byly opět příjemně strávené chvíle při čtení o osudech hrdinů.

09.11.2019 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Opět skvělé a čtivé pokračování série...

05.10.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Autor opět nezklamal, skvělé čtení. Už se těším na pokračování!

07.06.2019 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Knihu jsem si pořídila na základě zdejších recenzí a musím bohužel říci, že mě až tak nenadchla... Na jednu knihu příliš mnoho náhod a předvídatelný děj.

17.12.2018 3 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Prolínání dvou časových linek je zajímavé, jen ten příběh Reby mě zas až tak nebavil... Jinak vcelku pěkný příběh.

21.11.2018 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Přečteno na jeden zátah. Skvělá detektivka.

30.10.2018 5 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Zářný příklad toho, kam až může klesnout série, která se protahuje už moc dlouho... První knihy byly super, tohle už nemá s původní Řekou bohů co dělat. Škoda...

19.02.2018 2 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Rollinsův styl psaní mám ráda, ale tohle se nějak nepovedlo... Začátek byl slibný, ale pak se děj zvrhl a vznikla z toho podivná slátanina. Knihu jsem sice dočetla, ale zpětně díky špatně zvolenému tématu hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

10.12.2016 3 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Stejně jako první díl čtivé, napínavé, dobrodružné, tajemné...

25.04.2016 5 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Začátek knihy se mi moc nelíbil, zdálo se mi, že jsem bez úvodu vhozena do děje, ale po pár stránkách jsem zjistila, že nějaký rozvláčný úvod by spíše uškodil. Kniha se četla moc dobře, děj měl spád, do poslední chvíle jsem netušila, jaké bude rozuzlení. Doporučuji.

14.03.2016 5 z 5